24. 2. 2018Kick-Ass

Autor: Jakub Miller| 22. prosince 2009 | Přečteno: 639x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

494596-hg_supesrsssssTaky už vás nudí stále ty stejné komiksové filmy, kde hlavní hrdina dokáže vidět skrz zdi, lítá rychleji než stíhačka a zabíjí pouze mrknutím oka? Pokud ano, tak novinka režiséra Matthew Vaughna je to pravé pro vás! Tvůrce pohádky Hvězdný prach a gangsterky Po krk v extázi rád plave proti proudu daného žánru a zatímco se do kin chystají supermani jako Spider-Man či Kapitán America, tak si Matthew připravil pro diváka tu největší lahůdku, jenž vznikla na poli grafických novel za posledních několik let – ultrabrutálně stylovou šílenost Kick-Ass, kde krvavé cákance jsou na denním pořádku, náctileté děti jsou sprostší jak Ostravský fanoušek fotbalu a vše je laděno do tak absurdního hávu, že úmrtí na následky nadměrného smíchu je jistota.

Hit-Girl Teaser Trailer

kick-ass-kick-ass-posterHlavním hrdinou téhle ujetosti je Dave Lizewsky, naprosto normální kluk. To jej (naštěstí pro diváka) absolutně nebaví a tak se rozhodne stát super-hrdinou. Žádné schopnosti? Není problém, stačí pouze tvrdě trénovat. A tak po usilovném cvičení začíná díky žádostem na MySpace ochraňovat bezbranné pod identitou bojovníka s jménem Kick-Ass. Po čase do partičky přibere dvanáctiletou vražedkyni Hit-Girl, jejího otce Big Daddy a ostříleného Red Mist. A je to právě tahle netypická čtveřice, která se rozhodne vymýtit zločin z ulic New Yourku jednou provždy!

Největším kladem filmu, vyjma geniální předlohy od Marka Millara (Wanted), je zajisté hodnocení R, které v posledních letech měli z mainstreamových adaptací pouze Watchmeni a 300. Hlavní hrdinové nejdou pro sprosté slovo daleko, krev teče proudem a všemožné narážky narážky na současnou popkulturu (Youtube, MySpace atd.) najdete na každém kroku. To vše jistí pevná ruka Matthew Vaughna, který s každým dalším filmem dokazuje, že právě on je ta nová éra hollywoodských filmů – chytré, originální a skvěle vypadající.

Kick-Ass

Režie: Matthew Vaughn

Scénář: Jane Goldman, Matthew Vaughn, Mark Millar

Hrají: Aaron Johnson, Chloe Moretz, Nicolas Cage, Mark Strong

Premiéra: 16. 4. 2010

Cesta ke článku: Cinemo.cz / NOVINKY / Kick-Ass
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist