24. 2. 2018Když se hra spojí s filmem

Autor: Jakub Miller| 4. srpna 2010 | Přečteno: 311x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

V posledních měsících se s propagací her skrze film roztrhl pytel a tak nebude na škodu si ten nepřehledný bordel trošku roztřídit a vybrat z něj to nejlepší.

Filmové adaptace her, jedno z nejvíce nenáviděných odvětví kinematografie, neboť i po všech těch letech se stále nikomu nepodařilo jak kritiky, tak samotné diváky/hráče uspokojit. Měli jsme tu Max Paynea, Prince z Persie, Resident Evil a další, ale ani jeden z nich neuspěl. Problém byl vždy v tom, že se tvůrci snažili udělat plnohodnotný filmy, který by spíše hra propagovala skrze své slavné jméno. Proč ale nezkusit pravý opak? Proč nezkusit udělat film, který by propagoval hru? První, kdo s touto myšlenkou uspěl na celé čáře byli tvůrci Assassins Creed 2, kteří si najali studio stojící za rubačkou 300: Bitva u Thermopyl a nechali je natočit třicetiminutový vizuální epos o otci hlavního hrdiny, který slouží jako nájemný zabiják pod rodinou Medici v renesanční Florencii. Fungovalo to a od té doby se o to (jak jinak) pokouší každý druhý áčkový titul. Ne však každému to vyjde… Tady máte to nejlepší z nejlepšího:

Assassin’s Creed: Lineage (2009)

Dantovské Peklo (2010)

Rovnou hodinu a půl dlouhý film, který si ve stylu Animatrixu rozdělilo hned několik zámořských a asijských režisérů, aby každý z nich představil svou vizi pekla podle renesančního básníka Dante Alighieriho. Stejně ve hře, i zde musí hlavní hrdina cestovat skrze Ďáblovu říši, aby zachránil svou lásku Beatrice. Po cestě potkává mnoho svých mrtvých přátel či nepřátel, brutálně kosí armády zatracených duší a ještě stihne meditovat nad otázkami života a víry v Boha. Celkově se sice nejedná o nijak přelomové anime, ale když si vlastně uvědomíte, že Dante’s Inferno je „jen“ snaha EA Games lépe propagovat svůj áčkový titul, tak výsledek je to více než podařený.

Medal of Honor (2010)

Je pravda, že relativně krátké video, mixující dohromady natočené záběry a momenty ze hry, hodně těží z nového alba skupiny Linkin Park, konkrétně songu The Catalyst, ale přesto se opět jedná o velmi netypické řešení propagace hry a dalšího důkazu, že marketing Electronic Arts a jejich snahu co nejvíce zviditelnit své „velké“ tituly jim může závidět nejeden velký distributor. Celé to pěkně odsýpá, válečná atmosféra Afghánistánu je z toho cítit na míle daleko a poslední minuta je audiovizuální žrádlo stylové až na půdu. Kdo ví? Třeba za pár let budeme moci očekávat rovnou plnohodnotné filmy za několik desítek milionů, jejichž jediným účelem bude zviditelnění herního produktu a jeho prezentace široké veřejnosti… ne pouze snaha vydělat na tom co největší balík a nasrat fanoušky do morku kostí.

Kdo chce, tak ještě může zkusit kupříkladu hraný prequel k psycho-thrilleru Alan Wake (od tvůrců Max Payne a Max Payne 2: Fall of Max Payne) nebo Halo Legends (2 hodiny dlouhý film právě vyšel v USA na DVD a naleznete jej i na internetu).

Cesta ke článku: Cinemo.cz / ZAJÍMAVOSTI / Když se hra spojí s filmem
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Autor: Radek Schenk Napsáno 8. srpna 2010 | 19:36

Na Medal se obzvláště těším 🙂

Thumb up 1 Thumb down 0
Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist