28. 4. 2017Jediové v novém kabátě

Autor: Artur Kononov| 13. března 2010 | Přečteno: 693x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |


Sledování tohoto filmu z dílny Granta Heslova pro mě bylo velmi příjemnou změnou oproti ostatním našláplým snímkům letošního roku. Jedná se o velmi neobvyklý film na téma elitních Jedi vojáků s paranormálními schopnostmi, který má jistě kultovní potenciál a myslím, že bude mít u diváků veliký ohlas.

V úvodu filmu se seznámíme s Bobem Wiltonem (Ewan McGregor), unuděným válečným zpravodajem, jenž zjistí, že mu žena zahýbá s jeho jednorukým šéfem a tak se rozhodne trošku rozptýlit a najít novou motivaci v Iráku, což byl vždy jeho sen. Po cestě na (ne)štěstí potkává podivného Lyna Cassadyho (George Clooney), který si myslí, že je rytířem Jedi z tajného vojenského spolku, který cvičí vybrané vojáky nadpřirozeným schopnostem. Lyn zasvětí Boba do své mise a Bob, který právě odhaluje tajnou část americké armády je bez váhání rozhodnut, že toto je jeho osud a tak se vypraví s Lynem na onu misi. Tím se rozjíždí kolotoč nečekaných událostí a neuvěřitelných historek o Jedi partičce lidí, kteří vám spíš budou v některých chvílích připadat jako zhulení hipísáci než vojáci. Nejvtipnější na tom všem však je, že se pokusy typu zabít křečka pohledem či procházení zdmi opravdu konaly v 80. letech pod dohledem CIA. Snímek je založen na pravdě, kterou nám odhalil novinář Jon Ronson a s velikým nadhledem ji popisuje ve své knize.

photo_01_hires

Režisér Grant Heslov se filmu podle populárního knižního bestselleru ujal velmi skvěle a zrodila se povedená komedie s hvězdným obsazením. Sice na mě film v některých chvílích působil moc utahaně a najde se zde pár hluchých míst, ovšem nic z toho mi při sledování snímku náladu nijak zvlášť nekazilo. Občas se tato komedie tváří velmi vážně a úvodní věta, že film bude pravdivější než byste čekali je povedený vtípek ze strany režiséra na U. S. Army. Při sledování musíte být trpělivý a dávat dobrý pozor, aby vám film dával vůbec nějaký smysl. Hvězdné obsazení je už i tak velikým lákadlem pro shlédnutí filmu.

photo_20_hires

George Cloony se role ujal excelentně a doslova si ji užil, ve snaze nahodit vážnou tvář působí stále jako komediant čímž se na tuto roli hodí, ještě k tomu ho bezvadně doplnil Ewan McGregor a tím nám ve filmu vznikla velmi silná herecká dvojka. Kamera je velmi dobrá a celková atmosféra působí dost silně, zvolená hudba mě nijak nerušila, čímž si myslím, že komedie Muži, co zírají na kozy se zatím řadí mezi nejnápaditější komedii letošního roku.

men-who-stare-at-goats-posteraaa

Muži, co zírají na kozy

.

Režie: Grant Heslov

Scénář: Peter Straughan

Hrají: George Clooney, Ewan McGregor, Jeff Bridges, Kevin Spacey

Žánr: Komedie / Drama

Cz / Sk premiéra: 1. 4. 2010 / 17. 6. 2010

Hodnocení: 80%

.

.

.

.

.

.

Cesta ke článku: Cinemo.cz / FILMY / RECENZE: Jediové v novém kabátě
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Autor: Tomáš Napsáno 13. března 2010 | 15:51

Musím přiznat, že o tomto filmu jsem dnes slyšel poprvé, ale díky této recenzi vážně uvažuji o tom,že se na film podívam.Myslím,že bych se u filmu mohl i zasmát viz. „zabít křečka pohledem“ mám rád komedie a proto uvítám téměř každou a tahle nebude výjimkou.

Thumb up 5 Thumb down 0
Autor: Honza Napsáno 13. března 2010 | 19:54

Páni, co sem přečetl ten článek a koukl na trailer, tak je tenhle film další na seznamu filmů, na který skočím do kina, veřím že mě nezklame.

Thumb up 4 Thumb down 0
Autor: Eliška Napsáno 13. března 2010 | 19:58

tenhle film je uplně suprovej;) když se nudím tak se na to vždycky ráda podivám znovu a znovu;) a článek se mi moc líbí:)

Thumb up 5 Thumb down 0
Autor: Kinopremiéry – DUBEN | Cinemo.cz - Buď v obraze Napsáno 1. dubna 2010 | 16:05

[…] Jít do kina? Kvalitní obsazení, originální téma z románu Jona Ronsona a nadhled. Co víc si přát? Více v naší recenzi. […]

Thumb up 0 Thumb down 0
Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist