22. 2. 2018James Cameron spolupracuje se Cirque du soleil

Autor: Petra Andrýsková| 13. prosince 2010 | Přečteno: 407x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Milovníci barev, nezměrné imaginace a fantazijních představ, nastražte uši- režisér trháku Avatar James Cameron spojil svůj režisérský um se světoznámou taneční skupinou Cirque du soleil ve společném projektu.

cirqueV Avataru bezpochyby Cameron ukázal, že umí pracovat s prostorem i barvami, což je i doménou souboru Cirque du soleil, jehož taneční vystoupení se zařazují do kategorie nového cirkusu. Okouzlují publikum po celém světě akrobacií, která popírá zákony zemské přitažlivosti, stejně jako propracovanými kostýmy. Cameron o snímku prohlásil, že půjde za hranice představivosti. Podrobnosti o chystaných projektech jsou jen skoupé, je však zatím jisté, že půjde o 3D film a první z nich je již v produkci. Bližší informace o termínu vypuštění snímku do světa však zatím nejsou známy. Na filmu Cameron spolupracuje i s režisérem prvních dvou dílů Narnie a Shreka Andrew Adamsonem. Cameron prohlásil, že jeho spolupráce s Cirque du Soleil byla jedním z nejúžasnějších zážitků jeho profesionálního života. Mnoho let byl fanouškem tohoto uskupení a považuje společný snímek za skvělou příležitost, jak přinést tento zážitek širokému obecenstvu prostřednictvím filmové třetí dimenze.

Soubor Cirque du soleil pochází z Kanady a zaměstnává přes 5000 lidí, z toho celkem 1200 artistů ze všech koutů světa. Češi měli možnost zhlédnout jejich představení Saltimbanco letos v listopadu v pražské O2 aréně.

Cesta ke článku: Cinemo.cz / NOVINKY / James Cameron spolupracuje se Cirque du soleil
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist