28. 4. 2017Hříšné ZVÍŘE

Autor: Filip Kovárník| 18. března 2010 | Přečteno: 627x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Tajný agent FBI nemá lehký život ve světě, kde nemůže věřit skoro nikomu. Řeší problémy ihned, nemá čas čekat na povolení k prohlídce, na schválení  plánu akce nebo přemýšlet, zda je stále dobrým poldou…

Beast_102_Day1_116.jpg

Charles Barker (Patrick Swayze) je tajným agentem FBI už mnoho let, za které si dokázal vybudovat nejen silné jméno, ale také vlastní postupy. Pro nováčka Ellise Dovea (Travis Fimmel), kterého má Barker zaučit je z počátku obtížné pochopit veteránův styl práce. Začne se mu propojovat neustálé napětí z tajných akcí, které nekončí a jeho osobní život, v kterém obtížně navazuje partnerský vztah. Na jedné z první akcích je Ellise zapleten do něčeho většího, než sám očekával. Přestože si ho Barker sám vybral, oddělení vnitřních záležitostí ho vyhledá a zapojí do hledání pravdy o barkerově loajalitě k FBI. Je ten muž s nekonvenčními postupy a přímým jednáním špatný a snad i špinavý polda nebo jen prostě pochopil, že cesta spravedlnosti nevede vždy tou nejpříjemnější cestou?

alg_patrick_swayze

Jak jistě všichni televizní i filmoví fanoušci vědí, Patrick Swayze zemřel v září minulého roku a právě Zvíře je jeho posledním projektem. Právě smrt slavného herce na rakovinu slinivky byla i stopka pro celý seriál, který nadála nepokračoval a má „pouze“ 13náct dílů. Swayze, který byl po Hříšném tanci trochu zaškatulkován a většina maminek o něm ještě dneska sní, se v roli Charlese Barkera našel. Jeho nemoc je na něm trochu znát, ale naštěstí všichni zkušené maskérky v něm stále dokázaly najít dostatek charizma. Právě on drží celý seriál skrze svou hlavní postavu, která rozhodně nepatří do žádné škalutky, právě naopak. Střídá polohy od tajemného rázného agenta až po bratra své sestry, která má problémy. Určitě nejde zapřít, že se seriál snažil svézt na vlně vzniklé seriálem Shield a jinými, kdy se policejní práce na rozdíl od Kriminálek z Miami (NY, Las Vegas) posuzuje tvrdostí a nejednoznačnými postavami a postupy (zmíněné Kriminálky naopak sázejí na klasickou policejní práci, důkazy a vědecké metody viděné okem „digitální“ kamery).  Samotné díly běží na klasickém schématu kratších příběhů s hlavní příběhovou linií na pozadí. Jednoduchý styl vyprávění, prakticky neustálá přítomnost ústřední dvojice dodává divákovi pocit jejich všudypřítomnosti. Bohužel seriál postrádá jakékoliv výjimečné momenty a vše je jaksi obyčejné. Z některých seriálů si divák i po roce pamatuje nějakou zajímavou scénu nebo nápad, ale tady opravdu nic podobného nepřichází a autoři v tom nechávají Patricka samotného. Zbytek seriálu se dá zařadit jako slušně odvedená práce, která si uvědomuje svůj největší trumf a to právě Swayzeho a jeho postavu.

.

Seriál ZVÍŘE vysílá každou neděli televize NOVA ve 22:25. Po něm následuje seriál Shield, o kterém si povíme v blízké době.

beast_poster.

One man show Patricka Swayzeho na sklonku jeho kariéry i života v průměrném kriminálním seriálu bez výjimečných okamžiků.

.

Hodnocení: 60%

ZVÍŘE (The Beast)

Drama, USA, 2009, 13×45 minut

Tvůrci: Vincent Angell, William Rotko

Hrají: Patrick Swayze, Travis Fimmel, Lindsay Pulsipher, Kevin J. O’Connor, Larry Gilliard Jr., Sticky Fingaz, …

woolrich sale
Bloodsuckers off the Beaten Path
woolrich yellow mountain parka Evening dresses had lower necklines

Bloodsuckers off the Beaten Path
woolrich navy Evening dresses had lower necklines
Cesta ke článku: Cinemo.cz / SERIÁLY / RECENZE: Hříšné ZVÍŘE
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Comments are closed.

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist