24. 2. 2018How I Met Your Mother

Autor: Jakub Miller| 12. října 2009 | Přečteno: 1 246x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Seriál, přesahujíc kultovní status „Přátel“, se po několika letech dostává i do ČR pod názvem „Jak jsem poznal vaši matku“ díky Prima COOL. Co můžeme očekávat ?

„It’s gonna be legen… wait for it …dary! Legendary!“ Tento dialog provází seriál již pátou sezónu a ve světě je stejně populární jako „Hasta la vista, baby!“. Již několik měsíců volala česká komunita o zakoupení HIMYM pro televizi, její přání nakonec vyslyšela Prima COOL a tak se již 26. listopadu můžeme těšit na první díl. A o čem to všechno vlastně je ?

HIMYM1Píše se rok 2030 a Ted začíná vyprávět svým dětem příběh o tom, jak dlouhá a strastiplná byla jeho cesta, než potkal jejich matku. Vracíme se o několik desítek let do minulosti, kdy hlavní hrdina stále nedokáže najít tu pravou, jeho spolubydlící se právě zasnoubil a kamarád Barney ho nutí do své filozofie „žena slouží pouze k uspokojení“. Vše se žene do horoucích pekel, dokud nepotká Robin. Krásnou, chytrou a pohlednou hlasatelku místní televize. Nic ale není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá a než Ted potká tu pravou, uplyne opravdu hodně dlouhá doba…

Již po svém uvedení na televizní obrazovky se ze seriálu stalo kultovní dílo, jenž dokázalo uchvátit i ty, kteří podobně laděným „Přátelům“ nepřišli na chuť. A není se čemu divit. Vtipy jsou skvěle mixovány s životními pravdami a herci ve svých rolích září. Korunu všemu nasazují dialogy „budoucího Teda“ – Poněvadž je děj vyprávěn dětem, tak je mnoho jinak intimních či zakázaných věcí vysvětleno různými metaforami. Kupříkladu místo „hulit trávu“ používá vypravěč „jíst bagetu“. Přeci nechtějí tvůrci kazit mládež.

_____________________________________________________________________________________________

Kdo je kdo ?

tedTed Mosby

Ne zrovna úspěšný architekt, snažíc se zrealizovat své sny a najít si krásnou slečnu. Problém bohužel je, že holky se buď nechtějí vázat, nebo je jeho „tedovské“ chování odradí.

Josh Radnor

Převážně divadelní herec, jenž absolvoval Kenyonskou akademii a na rozdíl od ostatních herců HIMYM se do filmů moc neangažuje. Svůj debut na „prknech“ si v roce 2002 hlavní rolí adaptace snímku Absolvent.

Dabuje: Martin Písařík

robinRobin Scherbatsky

Utekla z Kanady do USA, aby si splnila svůj sen stát se reportérkou novin. Na pravou lásku moc nevěří, je převážně realistka a ze vztahů mám strach.

Cobie Smulders

Původně se živila jako modelka a občasná herečka menších roliček. Zlom nastal v roce 2003, kdy dostala možnost zahrát si v seriálu „Veritas: The Quest“. Mimoto se objevila i ve „Smallvile“ a „Andromeda“. Svou hereckou kariéru ve filmu uplatňuje pouze v HIMYM.

Dabuje: Tereza Chudobová

lillyLily Aldrin

Snoubenka a celoživotní láska Marshalla, snažíc se za každou cenu udržet přátelství a bezkonfliktnost ve skupině. I přesto se jednou za čas sama dostane do prekérní situace.

Alison Hannigan

Nejslavnější členka před uvedením, která prorazila díky vedlejší roli v seriálu „Buffy: Přemožitelka upírů“ a populární trilogii „Prci, prci, prcičky“. Stejně jako skoro všichni ostatní natáčí již pouze HIMYM.

Dabuje: Andrea Elsnerová

marshalMarshall Eriksen

Nejlepší přítel Teda, snoubenec Lily a student práv pendlujíc mezi povinnostmi normálního života a šílenými nápady na zpestření nálady. Je velmi pověrčivý.

Jason Segel

Před uvedením HIMYM skoro neznámý, dnes hvězda komedií. Za poslední dva roky si střihl hlavní roli ve filmech „Kámoš k pohledání“ a „Kopačky“, ke kterým si napsal i scénář.

Dabuje: Michal Novotný

barneyBarney Stinson

Šovinistický lev salónů, nerozlučný přítel Teda a Marshalla, to je Barney. Chodí zásadně v obleku, na vše má vlastní pravidla, ženu má pouze na jednu noc a řídí se „Parťáckým kodexem“.

Neil Patrick Harris

Nejslavnější homosexuální herec současnosti, jehož ztvárnění Barneyho si získalo miliony srdcí po celém světě. Za svůj bravurní výkon byl již 3x nominován na cenu Emmy. Dále si zahrál v komediích „Zahulíme, uvidíme“.

Dabuje: David Novotný

_______________________________________________________________________________________________

Pro fanoušky sitcomů povinnost, pro ostatní povinnost také. HIMYM patří ke klenotům současné kinematografie a nejvtipnějším seriálům všech dob, ne nadarmo je na čtvrtý nejlepší na Česko-Slovenské Filmové Databázi. Určitě tomu dejte šanci, odměna bude vysoká.

Wait for it…

Cesta ke článku: Cinemo.cz / SERIÁLY / RECENZE: How I Met Your Mother
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Autor: Krasomil Napsáno 12. října 2009 | 13:24

pěknej článek…autor to výborně vystih

Thumb up 2 Thumb down 0
Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist