28. 4. 2017Hledá se táta a máma

Autor: Filip Kovárník| 24. června 2010 | Přečteno: 1 106x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Jste sami s dětmi nebo si jen chcete najít partnera? Nemáte chuť na žádné komediální rošády a ani internetové seznamky? Hledá se táta a máma je možná pořad pro Vás…

.

Televize Prima je většinu času, co ji diváci v Česku mohou naladit, spíše jenom malým chudým bratříčkem dvou velkých rodičů, komerčního obra televize Nova a veřejnoprávní České televize. Ve financování projektů nemůže ostatním konkurovat, na druhou stranu nabízí zajímavou alternativu, která často tzv. „vypálí rybník“ ostatním televizím. Konkurence jako v soupeření Vyvolení proti Big Brotheru, se nekoná, ale ani tak nemá Prima úspěch nijak jistý. Koncept Hledá se táta a máma, který je jako ušitý pro klasické české prostředí (stejně jako Ano, šéfe s až vesnickým vystupováním čím dál slavnějšího pana kuchaře:)) je odnoží pořadu Hledá se táta, který příliš diváků nezaregistrovalo. Koncept je obohacen o více „hledačů lásky“  a působí tak mnohem zajímavěji a univerzálněji. Na čem stojí základy pořadu je asi jasné, ale pro jistotu to shrnu. Vše je o seznamování. Muži a ženy s dětmi, kteří jsou bez partnerek se přihlásí do pořadu a budou vystupovat jako ty, o které se bude bojovat. Na jejich charizma, úsměv nebo peníze (tedy inteligenci, samozřejmě:)) se při upoutávkách chytí muži a ženy a přihlásí se mezi soutěžící. Těchto soutěžících je deset a více, není to pevně stanoveno a hlavní „taťka“ nebo“mamka“ mezi nimi postupně vybírají, poznávají je a zároveň vylučují. Jak kola postupují, odcházejí ženy bez a muži bez šancí a zůstávají pouze největší favoritky a pánové s největšími šancemi. Poslední dva vyvolení nebo dvě vyvolené mohou jet s jejich vytouženým idolem na dovolenou po které se rozhodne, kdo bude vítězem tohoto boje.

tri

Koncept zní možná hodně primitivně, ale on takový také je. Sází na lidskou touhu zajímat se o pohnutky, spekulace a možná až konspirace za účelem zvítězit. Právě výhra však není motivována peněžně, to pouze dokončení soutěže. Výhrou může být pouze a jen nový partner nebo partnerka. Nikdo nechce, aby sis soutěžící po měsíci našli lásku na celý život, před kamerou po 14ti dnech si řekli své ano, odpluli na jachtě do Karibiku a rychle ještě stihli dítě, jako si reality show o lásce představuje jiná česká televize. Hledá se máma a táta je čistě o pocitech a emocích, které různé osoby v různých situacích vyvolávají a šikovní páni kameramani natočí. Někdy jde o zajímavé okamžiky, jindy se díly vlečou a člověk si už říká, kdo konečně vypadne. Zásadní je určitě volba objektů touhy soutěžících. Například v současné řadě (celkově druhé) vystupují dva Honzové. Jeden flegmatický kliďas, který nedává vůbec znát své city a je i poměrně velký introvert. Druhý je zase dost rozporuplný člověk, který jedná v každém díle dost pochybně a jak ho nazvala jedna soutěžící, rozhodně by měl něco udělat se svým bezpáteřním chováním. Jedinou mamkou, který hledá chlapa je Eva. Třiadvacetiletá mladá mamka dvou dětí se soutěží protlouká také velmi zajímavě, protože její vkus na muže je nečitelný díl od dílu stejně jako její skutečné záměry.

jedna

Jako každou reality show je nutné samozřejmě tuhle realitu brát s patřičným nadhledem. Lidé se do situací dostávají často velmi uměle, stereotyp je nahrazen úmyslným střídáním míst v různých kolech (poslednímu vyřazování předchází dovolená v Tunisu nebo Řecku, jindy zase jedou soutěžící navzájem do svých domovů, aby si to tam zhodnotily a především zkritizovaly apod.). Jako v každé reality show je zvráceně zábavné sledovat lidskou neupřímnost, která se na televizních obrazovkách krásně zachycuje pomocí kamery a archivních záběrů (slova „já to neudělal“ doprovázená záběry jak „to dělá“ jsou v každém podobném pořadu skoro až vynucená). V dnešní době, kdy většina pořadů slouží primárně pro zábavu a pro nic jiného tak nejde o žádný špatný tah, spíše naopak. Reality show s realitou nemají tolik společného, ale aspoň občas dávají zrcadlo lidem, kteří si své jednání často vůbec neuvědomují. Což je rozhodně smysluplnější, než kdejaká růžová ordinace nebo Vzdělání Koupeno leVně.

Mamka

Pohled na uměle vytvořené prostředí boje několika soutěžících o jejich idoly. Chvílemi zábavné, jednoduché a někdy také smutně pravdivé.

Hodnocení: 50%

PS: připravuje se další řada tohoto pořadu, více ZDE.

ČSFD OFICIÁLNÍ STRÁNKY POŘADU

woolrich parka
Some of my friends choose white or black worth mentioning Coach handbags
woolrich yankton classic For young boys purse will not matter as they keep in pockets

Some of my friends choose white or black worth mentioning Coach handbags
woolrich arctic parka schwarz For young boys purse will not matter as they keep in pockets
Saint Louis Fashion Week 2010
woolrich outlet you will win compliments from your family and your friends

How to Nail a Job Interview
Orologi Replica a young woman asked

The Origin of Ed Hardy clothes
louis vuitton bolsas my pregnant belly jiggles

red carpet arrivals of Lady Gaga
burberry hemd unless you find something at the thrift shop

How to Set Up a Fashion Business
Echarpe Burberry significance of computers popular re-decorating

How Can I Choose My Marcasite Jewelry
Chanel Espadrilles Originally used by bikers

Us Manufacturing And Strong Brand
clutch bags We carry swimsuits

How to Get Discount High
woolrich sale to attend Savannah College of Art and Design
Cesta ke článku: Cinemo.cz / POŘADY / RECENZE: Hledá se táta a máma
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Autor: Kolík Napsáno 16. prosince 2010 | 17:52

Fůj 😀

Thumb up 0 Thumb down 0

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist