22. 2. 2018Hanebný pancharti (Inglourious Basterds, 2009)

Autor: Lucie Žáčková| 18. září 2009 | Přečteno: 2 529x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Již tradičně jsou na zatím poslední Tarantinův film rozporuplné reakce. Jedna polovina diváků se zalyká smíchy, druhá hlásá, že je Tarantino: „Čím dál tím víc stejný.“ Jako fanoušek Tarantina film rozhodně nevynecháte a řeknete si, že Tarantino je minimálně čím dál tím lepší režisér. Sám v rozhovoru pro Reflex před časem přiznal, že scénář sám o sobě by nebyl zas až tolik dobrý bez vynikajících herců, které obsadil. Musím především zmínit německého herce Tila Schweigera, který mě opravdu bavil (doporučuji z jeho filmografie například zhlédnout film Klepání na nebeskou bránu).

hanebny panchartiTarantino rozdělil snímek na kapitoly, film má tak spád a divákovi čas u filmu utíká stejně podobně, jako když místo po rozvleklém románu v knihovně, sáhnete po knížce povídek, která se přece jen čte rychleji a snáze. Samozřejmě na film raději nechoďte, čekáte-li historická fakta, těch se nedočkáte, i když nechat Hitlera a jeho „kumpány“ uhořet v kině, není špatná představa. Tradičně je ve filmu humor, trocha toho násilí, které zavání béčkovými filmy (skalpování nacistů a vyrývání jim hákového kříže do čela jsem mnohdy nevydržela a odvrátila pohled od plátna raději jinam) a vynikající hudba – Tarantino prostě umí scény dokreslit vhodnými „šlágry“. Pokud jsme u předností filmu, musím ještě vyzdvihnout skvělou kameru. I když Hanební parchanti nepatří k nejlepším filmům, které jsem viděla, přesto je mohu doporučit. Tarantino má prostě svůj styl a rozhodně nezapadne mezi hromady filmů, které se točí.

Cesta ke článku: Cinemo.cz / FILMY / RECENZE: Hanebný pancharti (Inglourious Basterds, 2009)
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Autor: Filmy roku 2009 aneb shrnutí trháků, propadáků a zajímavých překvapení v kinech za uplynulý rok | Cinemo.cz - Buď v obraze Napsáno 21. prosince 2009 | 19:00

[…] Nejlepší film roku 2009: Hanebný pancharti […]

Thumb up 6 Thumb down 0
Autor: pixel Napsáno 13. února 2011 | 11:47

nic proti film je super jen sem chtěl poukázat že máze hrubku v názvu má to bej hanební parchanti (nejsem zrovna přívržencem češtiny ale u filmů a podobně me vadí)

Thumb up 0 Thumb down 0
Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist