28. 4. 2017Glee – nový seriálový fenomén

Autor: Artur Kononov| 21. září 2010 | Přečteno: 897x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Glee – fenoménem v zámoří, budoucím fenoménem u nás. Takhle se dá definovat nový muzikálový seriál, který před nedávnem zazářil na Prima Cool a zaznamenal již první pozitivní ohlasy. USA beznadějně vymýšlela jak zopakovat úspěch pěvecké soutěže American Idol… a pod touto záminkou s pomocnou rukou Ryana Murphyho vznikl téměř před rokem seriál Glee.

glee_featured

Je velikou chybou srovnávat tento úspěšný hit s High School Musical, neboť tento seriál má vše co film postrádal od výborných hereckých výkonů počínaje až do skvělých hudebních scén konče. Prima COOL nám zatím může bezpečně potvrdit, že bude v budoucnu vysílat minimálně tři řady, takže se fanoušci mají rozhodně na co těšit.

A děj? No, vcelku prostý. Učitel španělštiny Will Shuester má dojem, že střední škole něco chybí a tak se rozhodně založit pěvecká spolek. Nápad je to vskutku skvělý, ovšem prvním problémem je otázka, koho do skupiny vůbec dostane. S velikou námahou naverbuje do pěveckého spolku druh lidí, patřící podle společenských středoškolských měřítek mezi naprosté lůzry a odpadlíky vyskytující se ve škole. Vše nejede podle plánu a časem se objevují další problémy. Trenérka roztleskávaček paní Sylvester, která spolkem pohrdá a snaží se ho z plných sil zničit. Přes všechny nesnáze se našim „hrdinům“ dostává i trocha toho uznání a respekt za neuvěřitelné pěvecké výkony. V každém díle se stopáží 45 minut budete mít možnost se sbližovat s jednotlivými postavami a vychutnávat si chytlavé taneční a pěvecké kreace.

106887-glee_white_house_performance_61_409

Tento televizní fenomén se již za své krátké působení může pyšnit čtyřmi cenami Emmy a Zlatým Glóbem za nejlepší komediální seriál. Není pouze napěchovaný vypiplanými pěveckými či tanečními scénami, které mimochodem působí velmi přirozeně a skutečně, ale je zde především důležitý jeho komediálně pojatý děj, jenž řeší problémy spojené s teenagery např. neplánované těhotenství, či homosexualitu a zpěv je spíše doplňující (ovšem důležitý) prvek. Přes postarší předělávky hitu Dont Stop Believen až po moderní pecky jedna dvacátého století I Kissed A Girl, setkáme se tu nejen s popem, ale i například s hiphopem, RnB, soulem a rockem, což utváří širokou různobarevnost jednotlivých scének a tím i láká více diváků.

Glee-Poster-glee-6211398-1101-1500Glee je ten seriál ve které si divák rozhodně přijde na své. Dokonce i Hannah Montana si trhá vlasy neboť Glee má vše co je potřeba ve správném množství, city, optimismus, vtip, styl a mnoho chytlavých pěveckých momentů. Není co řešit, každou neděli v 17:35 si nalaďte Prima COOL, pohodlně se usaďte a vychutnávejte si Gleekáckou atmosféru.

Glee


Počet dílů: 22 x 45 min.

Režie Ryan Murphy, Elodie Keene

Hrají: Jayma Mays, Lea Michele, Jane Lynch, Chris Colfer, Kevin McHale, Cory Monteith, Matthew Morrison

Žánr: Komedie / Muzikál

Hodnocení: 90%

Cesta ke článku: Cinemo.cz / SERIÁLY / RECENZE: Glee – nový seriálový fenomén
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist