22. 2. 2018From Paris With Love & Travolta

Autor: Artur Kononov| 12. dubna 2010 | Přečteno: 487x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Luc Besson a Pierre Morel nám letošní rok zplodili jeden z akčně nejnadupanějších snímku, což dokazuje to, že tihle dva jsou prostě mistři a opět Hollywoodu nakopali prdel… jak jinak.

Pokud jste kravaťák v jedné americké ambasádě a vaší jedinou pořádnou akcí je přidělat štěnici na spodní část stolu, tak si můžete tak trochu připadat k ničemu. Navíc když jste James Reece (Jonathan Rhys Meyers), člověk, který po nějaké pořádné akci přímo touží. James dostal další úkol vozit po Paříži tajného agenta Charlieho Waxe (John Travolta), jehož metodika je trošku ze staré školy. Najednou se klidný kravaťák stává parťákem psychicky narušeného násilníka, který prvně vše rozstřílí a až potom se ptá. James s vázou plnou kokainu běhá Waxovi za zadkem celý film a pouze překračuje mrtvoly, které jeho parťák po sobě zanechává.

from_paris_with_love-590x393

Tento akční film ani zdaleka nedosahuje výšin filmu z loňského roku 96 hodin (Taken), který je opět Bessonovým dílem a který jsme měli tu možnost vidět. Zde nám Besson dokázal svou jednoduchost, která má ovšem kouzlo a je škoda, že počin From Paris With Love vybočuje z konceptu.

Těžko uvěřitelné přestřelky jsou celkem fajn, ovšem scénář znatelně pokulhává a režisér patlá všechno dohromady, z čehož vzniká pěkně neslučitelný mišmaš, bohužel se budeme muset spokojit jen s hrozivě vyhlížejícím Johnem Travoltou v hlavní roli a jeho cool hláškami, které rozesmějí snad každého. A právě drsňák od první minuty Wax nese smysl celého příběhu na svých bedrech a stará se o většinu zábavy. Travolta si film naprosto vychutnává a předvedl, že na stará kolena má co nabídnout. Meyers ve svém slušivém obleku vypadá zcela skvěle, ovšem jeho postava je moc utahaná, dlouho čeká, než udělá nějakou akci, čímž si sympatie u diváku nezíská a jediné na co se budete těšit je až Wax sejme zase nějakého „zmrda“.

199204-top_foto1-c4lxb

Je jasné, že z From Paris With Love se kultovní trhák rozhodně nestane, protože je místy moc přeplácaný, ale jako menší zpestření tento snímek rozhodně neurazí. Bude vás bavit od začátku do konce, což je taky jeho účel, protože se tam toho děje až příliš a John Travolta v hlavní roli tomu dodává patřičné grády.

frompariswithlove

From Paris With Love


Režie: Pierre Morel

Scénář: Adi Hasak, Luc Bensson

Hrají: Jonathan Rhys Meyers, John Travolta, Kasia Smutniak, Amber Revah

Žánr: Akční / Komedie

Cz / Sk premiéra: 17. 6. 2010 / Neurčena

Hodnocení: 60%

.

.

.

.

.

.

.

Cesta ke článku: Cinemo.cz / FILMY / RECENZE: From Paris With Love & Travolta
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Autor: Deniskaaa Napsáno 18. dubna 2010 | 10:05

Tak tohle je pořádný nářez ve velkém stylu, John Travolta fakt zazářil a role psycho-tajnéno-killera mu celkem jde, a Meyers s vázou plnou kokainu nemá chybu :D. Tenhle snímek jsem si prostě maximálně užila… Doporučuji 😛

Thumb up 5 Thumb down 0
Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist