28. 4. 2017Fresh Film Fest Praha

Autor: Ivana Chlubná| 24. srpna 2010 | Přečteno: 154x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Letošní Fresh Film Fest se přesouvá do Prahy. Přímý pokračovatel více než třicetileté tradice karlovarského Mezinárodního festivalu studentských filmů CILECT RIFE odstartuje 7.ročník v pražských kinech. Můžeme se těšit na 150 studentských a debutových filmů.


fresh_film_fest_2010-02Festival startuje 25.8.2010. V pěti dnech se v pražských kinech Aero, Světozor, Střelák nebo na Divadle Ponec představí na 150 krátkých i celovečerních studentských filmů i současných debutů. Projekce budou také probíhat v Paláci Akropolis a to ve festivalových prostorech. Slavnostní zahájení bude patřit předpremiérové projekci snímku Scott Pilgrim proti zbytku světa s Michaelem Cerou. Jde o adaptaci komiksové předlohy Briana Lee O´Malleyho.

V sekci Fresh Classic se můžeme těšit na vítěze festivalu v Sundace.  Děj snímků Restrepo se odehrává ve vojenském prostředí americké čety v Afganistánu. Jde o sestříhaný materiálový deník, který natočili tvůrci filmu při pobytu  s amerckými vojáky v afgánském údolí Korangal. Dále bude představen například snímek s Michaelem Cainem Harry Brown, díky němuř si režisér Daniel Barber vysloužil nominaci od svazu kritiků Critic´s Cirkle pro objev roku.  Mezi jinými bude možno vidět i Evu Green ve snímku Trhliny, který režírovala dcera Ridleyho Scotta.

Hlavním motivem letošního festivalu je „hrdina“. Mimo současné snímky spojené s hrdinstvím bude uvedena i komediální sci-fi Václava Vorlíčka Kdo chce zabít Jesse? z roku 1966. Dalším tahounem bude jistě zajímavá projekce  kultovního britského sitcomu The Mighty Boosh nebo Garth Marenghi’s Darkplace.

Do soutěžní sekce studenstsých filmů bylo vybráno z 1176 filmů ze 60 zemí a bude se soutěžit o čtyři ceny: Fresh Generation, Hlavní mezinárovní studentská soutěž, Theater Optique a letos i novinka Fresh Czech, soutěž věnovaná českým studentským filmům. Tvůrci mohou soutěžit i o cenu spojenou se sympatiemi diváka, o Cenu publika.

V hlavní porotě bude letos sedět hvězda dáského filmu Christoffer Boe. Během festivalu bude nabídnuta restrospektiva jeho tvorby. Do křesla poroty dále usedne Daniel Mulloy, který patří k nejlepším tvůrců krátkometrážních filmů.  Pro návštěvníky festivalu bude připravena ochtnávka z jeho dílny. Zastoupení v hlavní porotě bude mít i český film, a to díky Marthě Issové.

Festival nabízí i pestrou škálu doprovodného festivalu, ve kterém se jistě každý najde. Jde o zajímavou a filmově atraktivní akci v českém filmovém prostředí, kterou by bylo škoda propásnout. Bližší informace a program najdete na stránkách festivalu, zde .

Cesta ke článku: Cinemo.cz / AKCE / Fresh Film Fest Praha
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist