20. 1. 2018FlashForward

Autor: Filip Kovárník| 16. února 2010 | Přečteno: 1 002x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Představte si, že na 137 sekund uvidíte svou vlastní budoucnost od teď za 6 měsíců. Možná byste viděli svou svatbu, možná novou přítelkyni, možná pouze tmu… Jaký je život se znalostí své budoucnosti a jak mohla příroda něco takového dovolit?

Flash-Forward-flash-forward-8592296-600-354

Byl obyčejný den. Mark Benford (Joseph Fiennes) a jeho parťák Demetri Noh (John Cho) jdou po stopách zločinců. Chystají se zasáhnout, ale najednou se něco stane. Všichni, nejen celé město, ale celý svět se na 137 sekund ponoří do snu, ve kterém lidé uvidí vlastní budoucnost. Není to pohled pár let dopředu, na který většina zapomene, ale pouze o 6 měsíců… Svět už nikdy nebude, jako dřív. Mark brzy pochopí, že tento „výpadek“ nebyl pouhým snem, ale ukázkou skutečnosti. Sám viděl vlastní mapu plnou stop a slepých uliček, které by mohly vést k vyřešení této záhady. Proč si je tak jistý? Plně ozbrojené komando, které ho v závěru jeho snu přišlo zabít, je pro něj dostatečný důvod. Stejně jako lahev s alkoholem, od kterého se snaží už pár let držet co nejdál. Parťák Demetri nesdílí jeho víru v neochvějnou budoucnost, protože sám neviděl vůbec nic. Jednoho dne mu však neznámá žena řekne přesné datum jeho smrti. Co s tím Demetri udělá? Proč viděla Markova žena Olivie (Sonya Walgerová) ve svém snu život s jiným mužem? Kdo je tajemná osoba, která při výpadku zůstala vzhůru? Proč Markův kamarád Aaron Stark (Brian F. O’Byrne) viděl svou mrtvou dceru opět živou? Jak změní lidské životy znalost vlastní budoucnosti a mohou ji vůbec změnit? A je to příroda, kdo si s lidstvem takto pohrává?

.

FlashForward byl od počátku seriál plný očekávání. Měl nahradit končící Ztracené (Lost) a zaujmout jejich místo nejen v programu, ale také v srdcích fanoušků. Mysteriózní příběh o výpadku je rozhodně kvalitní námět pocházející z románové předlohy FlashForward oceňovaného autora Roberta J. Sawyera. Hlavním tahákem nejsou akční scény, jak by mohl divák doufat, ale vztahová problematika lidí, kteří znají vlastní budoucnost a mají plno otázek. Dá se změnit? To je jedna z těch hlavních otázek, která bude diváky a postavy trápit, ale už teď vám mohu říct, že odpověď je v prvních deseti dílech. Ty jediné jsou zatím odvysílané, protože seriál po velkém nástupu pocítil silný pád sledovanosti a na konec byl na 3 měsíce přerušen. Pro lepší představivost, první díl sledovalo 12,4 milionu diváků, ale poslední, desátý díl „pouze“ 8 milionů. Tvůrci seriálu jsou David S. Goyer, známý především jako jeden ze scenáristů Batman začíná, Temný rytíř a režisér filmů Blade: Trinity a Nenarození (ano, zajímavé kolísání kvality:) ), a Brannon Braga, spoluautor seriálů „24“ a Star Trek: Enteprise. Před nedávnem však Goyer, který mimochodem režíroval první díl seriálu, oznámil, že od seriálu odstupuje a bude se věnovat vlastním filmům a režii. Po ukončení Olympijských her ve Vancouveru by se přesto měl FlashForward vrátit na zámořské televizní obrazovky se zbylými dvanácti epizodami. Tvůrci zatím mnohé nakousli, prozradili, ale díly mají problém s tempem. Střídají se lepší a horší, často zbytečně prodlužované, což není pro zámořského diváka vůbec zajímavé. Ve srovnání se Ztracenými ani FlashForward nenabízí dostatečně mysteriózní podtext, což se snaží vynahrazovat nižším počtem postav a přehlednějšími vztahy mezi nimi. Seriál ani nevytváří dostatek prostoru pro fanouškovské teorie, což je jedna z hlavní zbraní Ztracených (buďme upřímní, tvůrčí potenciál je na straně Ztracených mnohem kvalitnější). Velkým zpestřením ještě rozhodně bude postava Simona Campose (Dominic Monaghan), geniální a sebestředné vědec, který představuje potenciál pro další díly a správný směr budoucích dílů. Jestli seriál dostane i druhou sérii, se televize ABC rozhodne pravděpodobně až po výsledcích závěru první řady.

flashforward

V současnosti má seriál přestávku, která pokračuje 19.3. dílem 11 a 12. Na českých televizích se Vzpomínky na budoucnost objevily pouze na programu AXN, který je dostupný pouze malému procentu diváků kabelových nebo satelitních operátorů. Seriál byl zatím vysílán ve 39 státech světa.
.
Mysteriózní procházka světem, který zná svou budoucnost, ale nemá dost odvahy pro radikální myšlenky a přístup. Uvidíme, zda ta procházka bude vést krásným moderním parkem nebo nudným venkovem…

.

Hodnocení: 70%

FlashForward – Vzpomínky na budoucnost

Drama / Sci-fi, USA, 2009, 45 minut

Tvůrci: David S. Goyer, Brannon Braga, …

Hrají: Joseph Fiennes, John Cho, Jack Davenport, Dominic Monaghan, …

woolrich jacken
Current Greek Bond Drama Portends Restructuring
woolrich khaki Given that this was an OVA

Current Greek Bond Drama Portends Restructuring
woolrich china Given that this was an OVA
Cesta ke článku: Cinemo.cz / SERIÁLY / RECENZE: FlashForward
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Comments are closed.

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist