28. 4. 2017Fincher a Snyder: Na plné pecky

Autor: Jakub Miller| 7. října 2010 | Přečteno: 166x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Skutečnost, že David Fincher a Zack Snyder patří mezi elitu hollywoodské režijní scény, ví snad každý. Jednomu právě kritici líbají nohy (The Social Network), druhý pak dotáčí šíleně nelogicky cool fantasy s holkama, který čerstvě oslavily dvacáté narozeniny. A plány do budoucna?Normální tvůrci by si po tomhle dali oraz… v tomto případě ale oba makají na plné pecky.

Co chystá „pán thrillerů“, David Fincher…

Fincher před rokem dva tisíce.

The Social Network, film o vzniku sociální sítě Facebook, konkrétně o jeho zakladateli, Marku Zuckebergovi, trhá rekordy. Ani ne tak kasovní (říjen nikdy moc nevydělával), ale spíše žebříčkové. Na Metacritic si po více jak čtyřiceti recenzích renomovaných kritiků stále drží průměr 95%, což minimálně v posledních třech letech žádný áčkový film nedokázal. Někdo ho přirovnává ke Kmotrovi, další k Občanu Kaneovi. Hlavní je, že se jedná o obrovský hit a Fincherovi teď Warneři zobají z ruky.

Možná právě proto už natáčí svůj další kousek, s premiérou v druhé polovině 2011, remake švédského Muži, kteří nenávidí ženy. Do role investigativního novináře dosadil Daniela „007“ Craiga a bisexuální punkerskou hackerku ztvární Rooney Mara, která režisérovi padla do oka během natáčení „The Social Network“.

Do vedlejších rolí, primárně pro představitele rodiny Vangerů, získal i herecká esa v podobě Christophera Plummera (stařík, pověřující hlavního hrdinu vyšetřováním zmizení své neteře), Robin Wright (Erika Berger) a Stellana Skargarda (Martin Vanger). Teď už jen dohodil roli syna Martina Vangera Alexandru Skarsgardovi (skutečný syn výše zmíněného Stellana) a máme tu podobně hvězdné obsazení, jako měl Nolan v Inception. Hotové thrillerové nebe fanouška kinematografie. Podle tempa, s jakým D. Fincher v poslední době točí filmy, by ani nebylo překvapení, kdyby svůj dalších projekt odhalil během příštího jara.

Co chystá „komiksový bůh“, Zack Snyder…

Snyder - modla komiksového světa.

Legenda o Sovích strážcích sice jak kasovní, tak ani žebříčkové rekordy zrovna netrhá, ale minimálně fanoušci v USA odcházejí z kina s dobrým pocitem (u nás příští čtvrtek). To ale nezabránilo Zacu Snyderovi, aby se už na před pár měsící pustil do natáčení Sucker Punch, filmu, kde jsou samurajové s rotačáky, stometroví draci, metropole jak ze Star Wars, zákopy z první světové, skopčácké vzducholodě a skrze tenhle maglajz probíhá skupinka sexy slečen se samopali a katanou. Jasně, nikdo nechápe, jak to má být spojené s námětem „Dívka se snaží dostat z ústavu skrze svou vlastní fantazii“, ale ono je to u Snydera úplně jedno, protože na rozdíl od Paula Andersona (nový Resident Evil), má Zack cit pro míru „cool a zpomalovačky“. Premiéra téhle šílenost je naplánována na jaro 2011 a bude to (nečekaně) ve 3D.

Co ale zvedlo v posledních dnech vlnu nadšení, bylo oznámení, že Zack Snyder oficiálně podepsal smlouvu na režírování nového Supermana. Ještě než vyběhnete na ulici se slovy „Heuréka!“, tak vězte, že na producentské sesli je Christopher Nolan, scénář napsal jeho bratr Jonathan (Memento, Temný rytíř, Dokonalý trik) a to podle námětu Davida S. Goyera (průměrný režisér, nadprůměrný scénárista, který již několik let spolupracuje právě s oběma Nolany). Nevím, jak vy, ale osobně si pro další adaptaci příběhu o „Muži z oceli“ nedokáži představit lepší sestavu. Teď už jenom zbývá, aby drby ohledně slabšího scénáře (film musí jít do kin nejpozději v roce 2012, jinak Warner Bros. přijde o licenci na postavu a tudíž byl napsán „narychlo“) ukázaly jako liché.

Cesta ke článku: Cinemo.cz / ZAJÍMAVOSTI / Fincher a Snyder: Na plné pecky
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist