28. 4. 2017Final Fantasy ve světě filmu

Autor: Jakub Gazur| 2. května 2010 | Přečteno: 2 323x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Tahle série patří k těm vůbec nejslavnějším a nejlepším v celé videoherní historii. Spousta hráčů albenza dosage na celém světě si spojuje své největší herní zážitky právě s touhle fantazií protkanou ságou. Spousta lidí přesto o Final Fantasy příliš mnoho neví, což zkusíme tímhle článkem trochu napravit. Jakožto filmový web se podrobněji zaměříme hlavně na snímky, které z tohoto univerza vzešly, hry ale pochopitelně také v krátkosti nakousneme.

První Final Fantasy vzniklo už v roce 1987. Duchovní otec série Hironobu Sakaguchi byl tehdy pověřen vytvořit hru, která by dokázala zaujmout hráče a především zachránit japonské vývojářské studio Square (dnes Square Enix) od blížícího se bankrotu. Sázka padla na RPG žánr a povedlo se. Final Fantasy je od té doby obrovským fenoménem a po celém světě má miliony fanoušků.

final-fantasy-xiii-lightning

K dnešnímu dni vyšlo třináct hlavních dílů a opravdu velké množství různých spin-offů. Tahle série ale není jako http://pharmacy-7days-canadian.com/vega-extra-cobra-cost.html ostatní. Každý díl z té nejdůležitější 13-ti dílné linie totiž pokaždé dostane do vínku úplně nové postavy, nové světy a úplně odlišný příběh. Jinými slovy, každá hra je jedinečná a na svého předchůdce nijak nenavazuje. Výjimku tvoří pouze obří žlutí ptáci Chocobové, což jsou takoví neoficiální maskoti téhle série a objevují se nepřetžitě už od druhého dílu v každém Final Fantasy dobrodružství.

Teď se pomalu dostaneme ke spojitosti s filmy. Největší klenot z celé téhle série je díl se šťastným číslem sedm. Vyšel v roce 1997 na první Playstation a poprvé obsahoval kompletní 3D grafiku. Především ale nabídl dokonalý, emocemi a zvraty nabitý příběh. Steven Spielberg kdysi v jednom rozhovoru prohlásil: „Myslím, že příběhy ve videohrách se stanou uměleckým dílem až ve chvíli, kdy se hráč kamagra oral jelly banana online přizná k tomu, že se na konci 17. úrovně rozbrečel.“ Zřejmě nikdy nehrál Final Fantasy 7… Sedmička také zavedla animované filmečky, které se zobrazují mezi jednotlivými levely a vedou vyprávění děje kupředu, v době svého vydání to bylo něco naprosto nevídaného. Vše ještě nádherně podpořil soundtrack jak z říše snů, který vykouzlil skladatel Nobuo Uematsu.

final-fantasy-vii-cast

Právě Final Fantasy 7 se jako jediné dočkalo i přenosu na filmová plátna, ve snímku, který příběhově navazoval na hru. Dohromady ale světlo světa spatřily čtyři filmy (2 celovečerní a 2 krátké) a dva buy cialis online seriály s Final Fantasy v názvu. Tak si je pojďme představit…

Final Fantasy: Legend of the Crystals

(1994, 4×30 min)

Kratičký seriál výhradně určený pro tehdejší videotrh, je rozdělený do čtyř epizod, které se odehrávají 200 let po hře Final Fantasy 5, ale tahle mini série se dá bezproblémů sledovat i bez znalosti antabuse předlohy. Bohužel se tohle malé dílko nevyvedlo podle představ a ocitlo se v propadlišti dějin. Nepříliš povedenou animaci a slabý příběh nezachránilo ani slavné jméno před titulem.

ff crystal

Final Fantasy: Esence života zetia online

(2001, 106 min)

V tomhle případě to už začíná být velké. Režie se ujal stvořitel série Hironobu Sakaguchi, ovšem Esence života není spjata s žádnou z her a nabízí svůj vlastní příběh. Právě to jí ale u fanoušků možná srazilo vaz. Ta tam totiž byla úžasná herní atmosféra. Film měl vlastně s Final Fantasy pramálo společného a kdyby se ta dvě slůvka na „F“ před názvem nevyskytovala, málokdo by hledal nějakou spojitost. To ale zdaleka nebyl největší problém. Zajímavý apokalyptický příběh zasazený do roku 2065 se utápěl na vlnách klišé a nefungujících hlášek. Postavy se chovaly předvídatelně a často nelogicky.

Na druhou stranu byl tenhle snímek vrcholem chloromycetin online počítačové animace. V době kdy se tenhle animační proces nevyužíval ani zdaleka v takové míře jako dnes, působila Esence života jako dokonalé vizuální zjevení s neuvěřitelnou mírou detailů. To ovšem na dobrý film nestačí a divácká obec to svou nízkou návštěvností dala jasně najevo. Rozpočet tehdy činil gigantických 137 milónů dolarů, v pokladnách kin ale vydělal pouhých 85 miliónu… Finanční pohroma byla na světě a další celovečerní Final Fantasy už téměř nepřicházelo v úvahu.

FinalFantasy_TSWI001

Final Fantasy: Unlimited

(2001, 25×23 min)

Další seriálový pokus a… další průšvih. Příběh se znovu neváže k žádné z her, přesto tu s nimi najdeme několik spojitostí. Především celé pojetí je dosti „videoherní“, jelikož téměř v každé epizodě hrdinové nejdříve prozkoumávají nový terén, aby na konci narazili na „finálové bosse“. Seriál se setkal s velmi malou sledovaností, za což může především jeho nevalná kvalita. Dokonce ani nebyl odvysílaný celý a jeho příběh pak museli tvůrci dovyprávět pomocí knih.

final_fantasy_unlimited-23

Final Fantasy VII: Advent Children

(2005, 101 min)

Final Fantasy 7 se jakožto nejlepší a nejmilovanější hra téhle RPG série dočkala pokračování v podobě úžasného počítačově animovaného celovečerního filmu, nad jehož kvalitou zpracování musela padat čelist i pánům od Pixaru. Děj se odehrává dva roky po skončení hry a dál sleduje příběh hlavní postavy Clouda a jeho přátel. Pro fanoušky je tohle více než povinnost a dnes už milovaná klasika. Bohužel ten, kdo nikdy nehrál herní předlohu, se v ději absolutně nevyzná, žádné představování postav se nekoná. Ale i do Final Fantasy nezasvěcený jedinec si tuhle audiovizuální lahůdku vychutná. Fenomenální akční sekvence a rozmanitost světa totiž nikoho nenechá ve stavu nudy.

Příznivci původní „gamesy“ nad Advent Children plesali nadšením. Po osmi letech konečně ožil svět sedmé hry znovu naplno a především známé herní postavy dostaly zbrusu novou podobu, konečně vypadaly jako lidé a nejen jako podivné kostičkované postavičky z původní zastaralé hry. Stále více se ozývají fanouškovské prosby o remake sedmého dílu série v grafice Advent Children, ale zatím je nikdo nevyslyšel…

V roce 2009 vyšel režisérský sestřih Final Fantasy VII Advent Children Complete, který je už poněkud shovívavější k těm kteří nikdy nehráli předlohu, a příběh je tak pro ně mnohem více srozumitelnější. K Advent Children se pak pojí dva zbývající krátké animované filmečky z Final Fantasy rodiny. Prvním je Last Order: Final Fantasy VII z roku 2005 a druhým pak On the Way to a Smile: Episode of Denzel vydaný společně s director‘s cutem Advent Childrenu.

final-fantasy-vii-advent-children-20051006063108746-000

Cesta ke článku: Cinemo.cz / ZAJÍMAVOSTI / Final Fantasy ve světě filmu
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist