28. 4. 2017Filmy roku 2010 aneb shrnutí trháků, propadáků a zajímavých překvapení

Autor: Redakce| 19. prosince 2010 | Přečteno: 34 985x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Opět tu jsou Vánoce – svátky klidu a míru, časy, kdy mají být blízcí spolu a užívat si nejpohodvější dny roku. Často se při Vánocích vzpomíná také na ty, kteří s námi v tento čas už bohužel nejsou. V úvodu letošního souhrnu bych proto nejdříve rád vzpomenul ty, kteří nám nespočetně krát vykouzlily úsměv na tváři přes plátna kin nebo televizní obrazovky, ale letošní rok byl pro ně ten poslední.

Největší ztrátou pro českého diváka byl bezesporu Ladislav Smoljak (9.12.1931 – 6.6.2010), jehož režijní majstrštiky jako Kulový blesk, Vrchní, prchni! nebo nezapomenutelné role ve filmech „Marečku, podejte mi pero!, Na samotě u lesa, Jáchyme, hoď ho do stroje na tolik zlidověly, že český film jen horko těžko najde náhradu. Nemluvě pak o Járu Cimrmanovi, jenž tímto ztratil jednoho z „rodičů“.

Svět pak spíše zasáhla zpráva o úmrtí skvělého kanadského komediálního herce Leslieho Nielsona (11.2.1926 – 28.11.2010), který se dostal do podvědomí především rolemi bláznivých dědků ve filmech jako byly Agent WC 40, Scary Movie 3 a 4, Superhrdina nebo Stan Helsing.

Nyní už zpět k tématu. Nebude tomu jinak, než loni – Ve stejném konceptu jsme si pro vás opět připravili souhrn mini-recenzí filmů, které nás – redaktory během roku 2010 zaujaly, a to ať už kladně či záporně.

buzz_toy_story_3 odpocitavani twilight_saga_zatmeni jak_vycvicit_draka nejvetsi_z_cechu

Očima Ivany Chlubné

kick-assNejlepší film roku 2010: Kick-Ass

Jednu dobu se zdálo, že komiksovému žánru na filmovém nebi odzvonilo a diváky nemůže už nic překvapit. Pak se objevil Kick-Ass a získal si nálepku „Nářez roku“, a to zcela opodstatněně a zaslouženě. Svět má rád příběhy slabých jedinců, kteří se ráz na ráz vyšvihnou na společenském žebříku a všem pak nakopou zadek. Na toto téma tady byl už Spider-man, u kterého jsou však patrné zajeté a tradiční prvky komiksového žánru. Kick Ass nabídl něco nového. Tradiční syndrom životního loosera okořenil nadupaný soundtrack, scénář s peprnými hláškami, velmi dobré herecké výkony s nezapomenutelnými akčními scénami s přesně padnoucí dávkou agresivity. Vše působí kompaktně, pro současného diváka jako stvořené.

sex_ve_meste_2Propadák roku 2010: Sex ve městě 2

Seriál Sex ve městě patří k mým srdcovkám a vždy se k němu ráda vracím, ke každému dílu. Přes všechny ty boty, šaty a kopy chlapů působí chytrým, svěžím a zábavným dojem. Co má seriál, zaručeně nemají filmy. První celovečerní Sex ve městě měl to štěstí, že měl dějovou linku a o něco v něm šlo. Ve druhém díle chybí příběh a vlastně i opodstatnění samotného natočení. A nejhorší na tom celém je, že tvůrci vzali divákovi to nejcennější: New York a chytré hrdinky. Fanoušci seriálu milovali atmosféru new yorských ulic, která ke Carrie a ostatním jednoduše patřila. Ovšem větším zločinem na diváka je zničení jednotlivých postav. Jsme nuceni být svědky toho, jak se z chytrých, zábavných a sexy žen v nejlepších letech staly zatrpklé, hloupé a ve výsledku až protivné prázdné schránky na podpatcích. Smutné, to vám říkám.

buzz_toy_story_3Milé překvapení roku 2010: Toy Story 3: Příběh hraček

Nejmilejší film roku. Disney se vytáhl. Předchozí dva díly z devadesátých let měly nepopsatelné kouzlo a malovaly úsměv nejen na dětských tvářích. O třetím díle se mluvilo dlouho a patřil mezi jedny z nejočekávanějších filmových záležitostí několika let. Všechny zajímalo, jestli se další kroky Buzze a Woodyho ponesou v obdobném pohodovém duchu, jako tomu bylo u předchozích dvou dílu a zda nesklouznou do kategorie dějově levných pokračování. Bylo pár optimistů, kteří věřili, že delší časová prodleva v návaznosti jednotlivých dílů nebude k neprospěchu. A tak se stalo. Toy Story 3 děj opět buduje na přátelství a opět vše skvěle funguje. Třetí díl možná nebude patřit u dětské populace k nejvděčnějším. Přece jen přesahuje některá témata a občas působí trochu dospělejším dojmem, ale dospělý zůstane uvnitř vždy dítětem, takže Toy Story musí zákonitě fandit i nějaký ten dospělák. A Španěl Buzz? I love him !

Očima Radka Schenka

habermannuv_mlynNejlepší film roku 2010: Habermannův mlýn

Pokud bychom chtěli hovořit o nejkontroverznějším filmovém počinu letoška, nejspíše bychom si vzali na paškál Habermannův mlýn Juraje Herze, jež se nebál zfilmovat příběh s pravdivým základem o sudetském němci. Ano, na tom není nic zvláštního. Tedy pouze do chvíle, než příběh hodného strýčka Habermanna končí souběžně s válkou a českému divákovi začne mrazit v zádech ze zvěrstev, jaké známe spíše z té německé strany. Nezasvěceným snímku – věřte, že je o co stát. Trochu jiný pohled konce druhé světové války v českém pohraničí ve vás rozhodně nechá obrovský filmový zážitek, který nevyprchá v okamžiku vypnutí vaší televize.
.

doktor_od_jezera_hrochuPropadák roku 2010: Doktor od jezera hrochů

Literární předloha Miloslava Švandrlíka už nám několikrát ukázala, že jde podle ní natočit velice kvalitní snímek. Věrným příkladem je toho legendární film Černí baroni z roku 1992. Zde tedy problém není. Kde ho pak hledat? Vezměme to tedy z režisérské stránky. Troška umí, nebo spíše uměl. Trilogie Slunce, seno,  … je kultovní, což nám sama dokazuje nespočtem repríz každý rok, ale právě vystihnutí klasické české vesničky byl zřejmě vrchol režisérova počínání. Mladší trilogie slepená ze všemožně trapných, nevkusných a velice často i nevtipných anekdot – Kameňák toho je důkazem. Trapnost jako Doktor od jezera hrochů už je jen pomyslná třešnička na Troškově slabé tvorbě. V žádném případě nebrat!

nejvetsi_z_cechuMilé překvapení roku 2010: Největší z Čechů

Kvalitní, uznávaný a cenami ověnčený režisér by rád točil své životní dílo. Má to jediný problém – publikum jeho tvorbu i přes mnohé ceny nebere a na svůj velký projekt nezíská grant, tudíž je vše v háji. Objeví se se však nabídka – naprosto bizarní až přihlouplý projekt s hlavním sponzorem, kterým je malý pivovar. Naprosto famózně zpracovaný děj, kdy se snaží režisér s tří členným štábem obdobných zkrachovalců natočit dokument o bláznivých rekordech z Pelhřimova vás od začátku do konce musí zaručeně bavit. Tedy pokud jste jako spousta jiných znudilců z internetu zvyklý na bláznivá videa z YouTube. Největší z Čechů je toho obdoba zasazená do perfektně zvládnutého filmu.

Očima Artura Kononova

jak_vycvicit_drakaNejlepší film roku 2010: Jak vycvičit draka

Poslední animáky z dílny Pixaru se snaží stále přijít s něčím originálním, čím by se nám divákům přiblížíl, bohužel to má stále více opačný efekt. Zatímco DreamWorksáci vsadili na jednoduchost tématu vikingů a draků, bez sebevětšího očekávání. Výsledkem je bez jakéhokoliv přehánění nejlepší animák roku, ba dokonce poslední doby a Pixar se může jít zahrabat. Mladý viking Škyták je všem ve vesnici Blb jen pro smích i svému vlastnímu otci. Je malý, slaboučký a do party nakorbených vikingů opravdu nezapadá. Ovšem co není ve svalech, je v hlavě, a díky tomu se mladému vikingovi podaří chytit nejobávanějšího draka a ochočit ho, v čemž je hlavní problém. Příběh je zábavný, jeho chytlavost ukazuje, že v jednoduchosti je síla a fakt, že si film nehraje na pohádku pro dospělé ukazuje v čem Pixar poslední dobou chybuje. Dávkování humoru je bezvadně rozvrženo tak, aby jste ani na chvilku nepřestali nudit.Veliké díky patří tvůrcům za zpracování akčních scének, které ve 3D působí přehledně a více než skvostně. Doufejme, že DreamWorks neusne na vavřínech a brzy nás potěší něčím obdobně skvělým.

predatoriPropadák roku 2010: Predátoři

Ach jo! Dalo by se říci, že první predátoři ovlivnily můj pohled na akční filmy a já je dlouho žral a žeru i doteď, ovšem jen ty z osmdesátých. Měl jsem v sobě veliké očekávání i od tohoto v oldies stylu pojatého snímku, které mě ovšem po shlédnutí hned opustilo a nahradilo ho obrovské zklamání. Rodriguez a Antal si stanovili vysoké cíle, kdy chtěli obnovit slávu jedničky. Vznikl film vysmívající se předešlým kultovkám, který se svezl na jejich úspěchu. Stupidní dialogy předčí snad jen trapné předhánění se v tom, kdo je větší tvrďák. Za zmínku ovšem stojí práce s kamerou, film je opravdu dobře natočen a doprovází ho skvělá hudba, což je tak asi vše. Od tak slavné kultovky divák očekává trošku více, takže příště až budete chtít nějakou osmdesátku, tak rovnou pusťte Predátora jedničku. S klidem na duši mohu říci, že je to právoplatný propadák roku.

uzivej_si_posterMilé překvapení roku 2010: Užívej si, co to jde

Allena Woodyho výlet po Evropě skončil a je opět v New Yourku. A jako každý rok nám splodil další snímek, který oproti těm posledním (s výjimkou Vicky Christina Barcelona), co jsme měli možnost shlédnout stojí za zmínku. Skvělý námět, opět mírně sarkastické a vtipné dialogy jsou doprovázeny excelentními hereckými výkony. Larry David v hlavní roli zatrpklého intelektuála Borise působí více než skutečně. V Allenově tvorbě stále více postrádám jeho energičnost a typický allenovský přístup, ale i přesto byl film příjemným překvapením a já si ho užil. Whatever Works je oddechovka zaměřující se na smysl života, Allen zde zodpovídá pár životních otázek a nutí diváka se zamyslet. Je jasné, že druhé Annie Hallové se již nedočkáme, přesto říkám: více takových filmů jako je tento.

Očima Jakuba Millera

black_swan_ver2Nejlepší film roku 2010: Black Swan

Je nádherné vidět, že i po tolika filmech stále Darren Aronofsky experimentuje a zkouší nové věci. Kde tento rok kolísal Nolanův lehce vyčpělý odvar z Temného rytíře, tam tvůrce Fontány ohromí temnou vizí potlačeného chtíče, neschopnosti o rozvinutí vlastní identity a nekončícím zápolení o místo v záři reflektorů. Zatímco od Rekviem za sen platilo, že děj je rozdělen na tři fáze Léto – Pohoda a Poznávání, Podzim – Problémy a Hledání řešení, Zima – Katastrofa a Zakončení, tak Black Swan začíná už tam, kde předchozí díla končily. V absolutní depresi odehrávající se mysli jedné nevinné dívky, kterou jako černé moře pod skalnatým útesem pohltila touha po dokonalosti. Natalie Portman chce Oscara a já hlasitě říkám ANO!

.

saw_3DPropadák roku 2010: SAW 3D

První SAW byl v každém ohledu téměř dokonalý thriller, který těžil převážně z deprimující atmosféry jedné polorozpadlé umývárny. Dvojka byla už jen „fajn“, trojka relativně „ok“, čtyřka zaváněla odpadem a zbytek se už ráchal v nejbližší kadibudce. Kdo doufal, že by (konečně!) poslední díl téhle natahované ságy mohl opět za něco stát, tak odcházel z kina buď v polovině filmu nebo se znechuceným výrazem výrazem po závěrečných titulcích. Jigsaw musel být génius, když dokázal vymyslet tolik promakaných plánů na několik let dopředu. Díky další „šokující“ pointě vyvstává otázka, zda-li s ním nakonec nespolupracovala polovina celého města. Tak či onak, dveře se za story o oduševnělém vrahovi zabouchly a my si můžeme s klidem oddechnout… do příštího roku, kdy se novým králem nekonečného kolotoče levných vyvražďovaček stává série Paranormal Activity. Třikrát hurá.

k_lamac_srdciMilé překvapení roku 2010: (K)lamač srdcí

Z romantických komedií tohoto tisíciletí je člověku špatně. Minulý rok sice tento skomírající žánr zachránilo 500 Dní se Summer, jen aby to opět zazdily všechny ty slátaniny s Jennifer Aniston v hlavní roli. Francouzi jsou ale v tématu lásky ti největší znalci a na nápadité romancí z prostředí slunné Provence je to vidět. Ona je nehorázná kočka se sexy dírou mezi zuby, on je charismatický frajer, jehož povoláním je balit ženy a rozvracet jejich vztahy. Ona se má za deset dní vdávat a on jí dostal jako svou další zakázku. Hříšný tanec, skvělý humor a rošťácký Romain Duris v hlavní roli. Ideální zamilovaná komedie pro obě pohlaví.


Očima Petry Andrýskové

proklety_ostrovNejlepší film roku 2010: Prokletý ostrov

Taky se vám stýskalo po thrillerech s hlavním hrdinou v obleku s uhrančivým pohledem a cigaretou v koutku? Po všech akčňácích, kde se střílí na potkání a auta vybuchují, jako by byla napěchovaná benzínem, jsem tento snímek přivítala s otevřenou náručí. A nezklamal- Prokletý ostrov je proklatě napínavou podívanou. Detektiv vyšetřuje zmizení ženy z psychiatrického ústavu a zjišťuje, že všechno není tak, jak se může na první pohled zdát. Prostředí léčebny, detektiv trpící nočními můrami, smazání hranic mezi snem a realitou. Na konci nás místo zodpovězení celé záhady čeká jen otevřený konec, který nabourá všechny naše dosavadní odhady a zanechá diváka příjemně naštvaného a nejistého. Výborný Dicaprio, který už se pro mě definitivně zbavil nálepky slaďouše z Titanicu, přesvědčil, že mu tento typ role sedí.

nine_filmPropadák roku 2010: Nine

Jak může někdo dostat do rukou krásky jako Penélope Cruz, Fergie, Sophie Loren, Nicole Kidman a natočit takovou nudu? Rozpolcenost stárnoucího režiséra v tvůrčí krizi by mohlo být docela zajímavým tématem pro film, nápad proložit to písněmi ho mohl skvěle oživit, ale jakoby se nic z toho nepovedlo. Pomalé tempo, nezáživné písně a příliš hvězd na jednom plátně, kde každá se snaží být tou hlavní, je to, co tento film naprosto zabily. Kdybych byla chlap, vypnu si zvuk a vychutnám si aspoň těch pár koček kroutících se v sexy oblečcích, ale jelikož ani tohle mě nějak nebere, musím konstatovat, že Nine místo smyslného nářezu přinesl jen tuctovou písničkovou story. A to je sakra škoda s velkým Š!
.

fish_tankMilé překvapení roku 2010: Fish Tank

Myslela jsem, že je téměř nemožné natočit film, kde by se divák dokázal ztotožnit s protivnou patnáctiletou puberťačkou. Andrea Arnold však dokázala vytvořit charakter hlavní hrdinky Mii tak, že se člověk snaží hledat pozitiva a chápat ji i přes všechny úlety, za které by jí člověk kolikrát raději naliskal. Snímek překvapil realističností a přirozenými hereckými výkony, které nepůsobily vyumělkovaně, což se může stát, když se někdo snaží natočit sociální drama bez příkras. Člověk objevuje křehké city a radosti v prostředí, kde je vše šedivé a nevlídné. Ne příliš optimistický konec pak vyvolá v divákovi mrazivý pocit z odcizení v moderním světě a zklamání, že máloco se v životě dočká happyendu.

Očami Juraja Kordika

rabbit_hole_poster2

Najlepší film roku 2010: Rabbit Hole

Nech boli kinosály preplnené akýmikoľvek brakmi, vždy sa dalo vybrať. Rok 2010 priniesol výnimočné festivalové filmy ako Winters Bone, The Kids Are All Right, Mr Nobody, Fantastic Mr Fox alebo Fish Tank. Rabbit Hole je film o rodine, ktorá sa snaží vyrovnať s rodinnou tragédiou, pri ktorej zomrie ich štvorročný syn a spôsobe, akým zvládajú svoj smútok a samotu. Spojenie hereckých výkonov hlavných protagonistov, premakaný scenár a výnimočná myšlienka je pre mňa bezkonkurenčnou dráma roka.

.

twilight_saga_zatmeniPrepadák roku 2010: Twilight sága: Zatmenie

Dlho som váhal, či bola pre mňa ťažšie pozerateľná súmrakovská dvojka alebo paródia na upírske filmy Vampire Sucks. Oba filmy v sebe spájajú tie najhoršie filmové klišé v rámci svojho žánru, otrasné herecké výkony aj stokrát prevarenú premisu bez štipky invencie. Nie že ma pobavila, no skôr mi prišla smiešnejšia pôvodná predloha s polonahými cowbojmi s pevnými prsnými svalmi, anemickým upírom s jedným výrazom tváre a čoraz otravnejšou Bellou, a tým si vlastne nie som istý, či je toto nesplnenie úlohy práve paródie, ale budiž. Už sa teším na trojku , mohla by byť v 3D.

.

děcka_jsou_v_pohoděMilé prekvapenie roku 2010: Děcka jsou v pohodě

Keďže nie som veľmi mainstreamový a popcornový divák, do klasických multiplexov veľmi nechodím. Preto som rád za každý film hoci s menším rozpočtom, no o to hlbšou myšlienkou. Toto je film, ktorý ma tento rok naozaj dostal (onedlho by sa mal objaviť aj v naších kinách). Príbeh o dvoch deťoch s dvomi rôznymi, spolu žijúcimi lesbickými matkami o spoznávaní ich biologického otca zo skúmavky spracovaný vtipným, sviežim, citlivým spracovaním a výnimočnými hereckými výkonmi.

Očami Petra Borka

polisiNajlepší film roku 2010: Poliši

Posledných 12 mesiacov prinieslo radu skvelých filmov s veľkým rozpočtom, alebo skvelým námetom. No ja by som rád zostal pri zemi. Cop Out s akčňákom Bruceom Willisom mi priniesol kopu zábavy. Aj keď sa táto komédia nikdy nezaradí medzi kultové snímky, tak ja ju zaradím medzi tie, čo ma najviac pobavili. Vtipom sršiace duo policajtov v hone za baseballovou kartičkou – nevídaná zápletka, aj keď nie veľmi chytrá, ale pre vytvorenie humorných situácii nanajvýš vhodná. V málo chvíľach sa prestanete smiať a na rozdiel od slabšej snímky RED, si tú hodinu a pol ozaj užijete, jednoducho, prosto a správne americky.
.

postradatelniPrepadák roku 2010: The Expendables

Stallone, Schwarzenegger, Jet Li, Statham, Rourke, Lundgren a kto ešte ďalší? Samotné mená v The Expandables toho veľa slubovali. A čo potom upútavky a promo? Mal to byť nezabudnuteľný zážitok. A nakoniec vzíde nič nehovoriaci, klasický, tuctový akčný film s pár svetlejšími momentmi. Očakával som aspoň jednu sféru v ktorej tento film bude top (okrem obsadenia). Nieje nabitý humorom, nemá originálny dej, úžasné vyvrcholenie, efekty a ani pekné ženy. Preto mne priniesol obrovské sklamanie a nudnú, zívajúcu tvár v kine zo všednosti a neoriginality.
.
.

odpocitavaniMilé prekvapenie roku 2010: Odpočítávání

Vždy si rád pozriem zaujímavých hercov v nezvyčajných úlohách. Tento krát sa predstavil Samuel L. Jackson v roli krutého a drastického výsluchača, pod tajuplným kafkovským menom „H“, po boku matrixovej Trinity, Carrie-Anne Moss, kľudnej agentky FBI. Film prináša drámu od začiatku až po koniec a nastoľuje otázku, pokiaľ sme ochotní zájsť v ničení jedného človeka, pre záchranu miliónov? Konverzačný thriller urobil z ošúchanej a dnes už lacnej témy 11. septembra film, ktorý stojí za titul prekvapenie roku. Rozpočet nebol zrejme veľký, čo vidno na priestoroch kde sa dej odohráva (tipol by som jedno malé štúdio), ale to vyvažuje práve spomínané duo doplnené teroristom Michaelom Sheenom, ktorý ani za Boha nechce prezradiť, kde sú umiestnené tri atómové bomby.

Očami Vladimíra Petrilu

the_town_filmNajlepší film roku 2010: The Town

Možno sa to zdá trošku nečakané, ale kúsok The Town je jeden veľký filmový zážitok, pre žánrových milovníkov. Ben Afflec vytvoril to čo tu tak dlho chýbalo a to čistokrvnú gangsterku s partiou sympatických grázlov z Brooklynskej štvrte, v ktorej sú prepady bánk najväčšie hoby. Ben sa nemusí hanbiť, že by ho kritici zdrvili pod čiernu zem, pretože vôbec nevykráda podobné kúsky (Heat), ale je nimi len jemne inšpirovaný, čo samotnému kúsku len napomáha. Naozaj je to tak veľký zážitok na koniec roka, že kľudne odsuniem na bok snímok o teenagerovi superhrdinovi a aj sen v snívaní, snívajúcich v sne.
.

legie_filmPrepadák roku 2010: Légia

Je veľmi ťažké napísať niečo rozumné na tak hlúpy a nelogický film, akým je Legion, pretože vystihnúť tento „kino zážitok“ môžu len vulgárne slová. Tu pohorelo zrejme úplne všetko, pretože keď sa na to pozriem z akejkoľvek stránky, tak je to stále jasný odpad najväčšej špiny tohto roku (aj keď pri dvoch scénach som sa pousmial, no to nebolo zámerom tvorcov…). Naozaj k tomu nemôžem napísať nič vhodné a preto len oznamujem, že Scottovi Stewartovi by mali amputovať ruky, aby už do nich nikdy nechytil kameru… (v roku 2011 k nám ale prichádza s novým „trhákom“).
.
.

buried_posterMilé prekvapenie roku 2010: Buried

Buried je pre mňa prekvapením v prvom rade preto, pretože som od Ryana Reynoldsa nečakal, že dokáže utiahnuť celý film len a len on (keďže sa jedná o one man show), no bol som milo prekvapený, pretože práve kvôli jeho výkonu je Buried na veľmi vysokej úrovni. Taktiež ma potešil neznámi Španielsky režisér  Rodrigo Cortés, ktorý to celé zvládol s minimom wtf pasáži (pri takomto type snímkou sa tvorcovia najviac popália) a celkovo zvláda napätie a gradáciu na jednotku. Buried si dovoľujem nazvať filmom s najnapínavejším a najvygradovanejším záverom tohto roku.

Cesta ke článku: Cinemo.cz / TOP / Filmy roku 2010 aneb shrnutí trháků, propadáků a zajímavých překvapení
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Autor: Cappuccino Napsáno 20. prosince 2010 | 19:55

Ak by som sa si mal z vašej sedmičky vybrať najlepší film pre rok 2010, tak určite Prokletý Ostrov. Mimochodom, v článku je chyba – „Očima Petra“, nie Petera.

Thumb up 6 Thumb down 0
Autor: Daniel Máslo Napsáno 21. prosince 2010 | 09:04

Nějak mi tu chybí Inception…

Thumb up 5 Thumb down 4
Autor: Jakub Miller Napsáno 21. prosince 2010 | 19:06

Inception je dobrý film, ale v žádném případě se nejedná o takový hukot jako tomu bylo u Temného rytíře.

Thumb up 2 Thumb down 3
Autor: folwar Napsáno 6. ledna 2011 | 23:14

The Social Network nic?

Thumb up 2 Thumb down 2
Autor: Lea Napsáno 20. červnaec 2011 | 10:13

jen poznámka k Twilight – Eclipse je trojka a ne dvojka jak uvádíte.ps: a rozhodně tu chybí Inception

Thumb up 1 Thumb down 1
Autor: Markéta Napsáno 16. února 2012 | 17:36

Čau hledá jeden fim nevim ko v něm hraje a nepamatuju si název .. jen vim že tam jsou děti který mají nějaké schopnosti a vim že je tam jeden malej tlustej kluk kretej ze sebe dokáže udělat kouly tak jesi íte jak se ten film jmenuje tak mi napošte na mail díky ..
Brmaja@seznam.cz

Thumb up 0 Thumb down 0
Autor: Karel Napsáno 21. března 2012 | 21:17

K tomu filmu Inception (Počátek), podle mě se to s Temným Rytířem nemůže vůbec srovnavat jak říká J. Miller. Tyto dva filmy jsou naprosto odlišné žánry a kdybych měl hodnotit temného rytíře ve svém žánru řekl bych že to byla dobrá podívaná a určitě jsem se u tohoto filmu nenudil, ale velmi předvídavý děj a vlastně celý film. Ničím novým mě nenadchli a ani nic originálního mě ve filmu nezaujalo. Naopak u Počátku tomu bylo přesně naopak, skvělý film, který přišel ůplně s něčím novým a nedalo se tedy téměř předvídat jak se bude děj vyvíjet a pokračovat. Jedinou výtku však tomuto filmu mám. Mohl být i klidně o kousek kratší a akční pasáže tak více za sebou. A co se týče příspěvku, že Vám to tu chybí, musím s Vámi souhlasit, tento film mi tu chybí také, protože si jistě zaslouží ohodnocení a určitě to není žádný podředný béčkový film. A určitě si zaslouží zmínění víc, než některé uvedené filmy.

Thumb up 0 Thumb down 0
Autor: Ája Napsáno 4. května 2012 | 18:30

no Twilight sága rozhodně neni propadák

Thumb up 3 Thumb down 2
Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist