22. 2. 2018Filmové aktuality… 53/2009

Autor: Jakub Miller| 4. ledna 2010 | Přečteno: 447x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

James Bond bude šokovat, Channing Tatum chce sex a Mel Gibson opět vzbuzuje se svým dalším filmem rozruch. Čtěte dál a dozvíte se ty nejdůležitější události ve světě filmu za poslední týden.

Většina z nás se již probrala ze Silvestrovského a alkoholového opojení, takže hurá zpět do běžného života. V zámoří se ale tvrdě maká i o svátcích, tudíž ani hollywoodská zvířata nezahálejí a své remaky, prequely a sequely plánují i ve spánku (pokud se vůbec k němu dostanou). Nejhorší na tom všem je, že většina západní kinematografie, která dokazí i k nám, se zaměřuje z velké části na adolescentní věkové skupiny. Přesvědčení, že filmy od 18 nemají v celosvětovém měřítku proti PG-12 šanci vydělat vydělat nyní potvrdila i „studie ohledně nahoty ve filmu“. Ta probíhala mezi roky 2001 až 2005. Výsledek? Nahota slavných hereček/herců nejenže nezvyšuje tržby, ona je rovnou snižuje a to se ani nemusí jednat o snímek s hodnocením R (zakázáno nezletilým), přestože i u tohoto označení je šance na menší výdělek. Tudíž v budoucnu už tuplem žádný zadek Megan Fox či sexuální hrátky mezi Halle Barry a Billy Bob Thorntonem. A pak že erotika ve filmu není zakázané téma…

daniel-craig-james-bondJames Bond vás bude šokovat! Tak to alespoň tvrdí jeho scénárista Peter Morgan, který stojí kupříkladu za Oscarovým dramatem „Duel Frost/Nixon“. Spolu s Neal Purvisem a Robertem Wadem údajně napsali šokující příběh, který diváka naprosto odzbrojí. Jestli je to pravda se dozvíme nejdříve za rok a půl, neboť ještě předtím musí proběhnout dražba zkrachovalého studia MGM, které drží na příběhy o agentovi 007 práva a ať získá „lvíčka“ kdokoliv, tak je dopředu jasné, že předprodukce začne co nejdříve. Bond patří spolu se Star Wars a Harry Potterem k těm nejvýdělečnějším značkám současnosti, navíc každý divák chce určitě vědět, jak Jamesova pomsta organizaci Quantum za smrt Vesper dopadne. Že se do role agenta Jejího Veličenstva vrátí britský elegán Daniel Craig je tutovka, teď už pouze najít vyhovujícího režiséra. Martin Campbell (Casino Royale) momentálně pracuje na komiksovce Green Hornet a Mark Forster (Quantum of Solace) už raději dalšího Bonda točit nechce kvůli časové zátěži. Chtělo by to bourneovského Paula Greengrasse

Předešlý odstavec byl pro muže, teďka zase něco pro holky. Líbí se vám Channing Tatum, hvězda Let’s Dance či G. I. Joe? Pokud ano, tak okamžitě kupujte letenku do USA, neboť idol mladých slečen se rozhodl natočit tak trochu netypický dokument o… zase sexu. Každý si určitě jednou představoval, jaké by to bylo potkat svou oblíbenou celebritu a mít možnost se s ní vyspat. Channinga očividně tahle ideologie zajímá a tak si naplánoval, že bude pobíhat po ulicích města a ptát se náhodných žen, zda-li by s ním nešli do postele. Chce tím zjistit, jako moc popularita ovlivní možnost mít sex. Naneštěstí pro fanynky, které řeknou své ANO, je Tatum již dlouho ženatý, tudíž mohou maximálně očekávat autogram a pusu na tvář. Šílené? Ano, ale určitě by to stálo za shlédnutí.

mel-gibson

Kam Mel Gibson přijde, tam je hned velké pozdvižení. Umučením Krista a svou aférou ohledně alkoholismu si znepřátelil snad všechny dogmatické skupiny po celém světě a ani jeho bravurní schopnosti režiséra to nezachránili. Apocalypto nakonec přeci jen zmírnilo hněv společnosti a tak se Oscarový australan rozhodl natočit další film. Tím je thriller How I Spent My Summer Vacation, odehrávající se v Mexické věznici (a to si my Češi stěžujeme na Chorvatsko). Tamní guvernér má asi Gibsona v oblibě, neboť kvůli dubnovému natáčení chce nechat po dobu průběhu vystěhovat celou věznici pro režisérovy potřeby. Její obyvatelé spolu s rodinami samozřejmě začali proti jeho rozhodnutí protestovat. Pokud film v dané lokaci nakonec vznikne není vůbec jisté, snad vše bude do konce příštího měsíce vyjasněno.

_____________________________________________________________________________________________

Letem světem

A o sexu do třetice všeho dobrého. Pokud jste viděli Avatara, tak vás možná zarazila milostná scéna mezi Jakem a Neytiri, kterou tvůrci utli po pár polibcích. Nezoufejte, protože vystřižená erotická pasáž se nakonec dostane na Speciální edici DVD/BluRay, tudíž se konečně dozvíte, zda-li se Na’Vi rozmnožují „obvyklým“ způsobem, nebo pomocí „zástrček“ ve vlasech. Do prodeje by se oba typy disků měli dostat v dubnu.

Věc patří zajisté k jedněm z nejatmosféričtějším horrorům všech dob a proto není nijak velké překvapení, když se studio Universal rozhodlo natočit sequel (odehrává se před originálem), točící se okolo Norské expedice, kterou neznámý vetřelec vyvraždil do posledního obyvatele. Scénář vznikl pod tvůrčím perem Ronalda Moorea, který stojí třeba za seriálem Battlestar Galactica. Natáčení započne v dubnu.

from_paris_with_love_ver5daybreakers_ver5
Cesta ke článku: Cinemo.cz / ARCHIV / Filmové aktuality… 53/2009
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist