17. 12. 2017Filmové aktuality… 52/2009

Autor: Jakub Miller| 29. prosince 2009 | Přečteno: 2 064x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Spider-Man hledá padoucha, Hanebný panchart Weitz se stane psychiatrem a Coeni chystají western. Čtěte dál a dozvíte se ty nejdůležitější události ve světě filmu za poslední týden.

A opět začneme další smutnou zprávou. Z českých herců nás spolu s Milenou Dvorskou opustil o Vánocích i Jaroslav Moučka, kterého si většina diváků pamatuje z Vinohradského divadla či jako ředitele v původní „Nemocnici na kraji města“. Legendární herec tuzemské kulturní tvorby zemřel dva dny po Štědrém dnu, neboť již několik let trpěl Parkinsonovou chorobou. Takže „rest in peace“ mistře, budete nám chybět .

christoph_waltzNominace na Zlatý glób a předpovědi ohledně ocenění Akademie. Christoph Waltz si svou kariéru našlápl díky roli úlisného plukovníka v „Hanebných panchartech“ ve velkém stylu a tudíž není žádné překvapení, že nabídek má v současné době hned několik. Asi nejzajímavější je role ve filmu The Talking Cure, kde Weitz ztvární slavného psychiatra Sigmunda Freunda, který bude zapleten do milostného trojúhelníku mezi neméně slavným Carlem Jungem a jeho pacientkou Sabinou Spielrein. Junga si zahraje Michael Fassbender (opět z Panchartů) a jejich femme fatale britská kráska Keira Knightley! To vše pod vedením Davida Cronenberga, který dal světu např. „Východní přísliby“ či „Mouchu“. Velmi zajímavá kombinace, tak snad to dopadne minimálně stejně dobře, jako předchozí režisérova díla. Pořádné drama tu nebylo opravdu dlouho a neustále stejné Hřebejkovy už jsou dávno za hranicí snesitelnosti.

To v pořadí již čtvrtý Spider-Man má zásadní problém – chybí hlavní záporák. Sam Raimi by rád do filmu dostal supího Vultura, kterého by si s trochou štěstí zahrál John Malkovich a na rozdíl od třetího dílu by byl pavoukovým jediným protivníkem. To se ale nelíbí šéfům ze Sony, neboť okřídlený psychopat není pro ně dost silná postava a i proto byl vyškrtnut ze scénáře předchozího snímku a nahrazen oblíbenější Venomen. Výsledek známe všichni… Finální verdikt se dozvíme až na začátku tohoto roku.

coen_brothersNějaký ten pátek už se ví, že bratři Coenové zanedlouho začnou natáčet western s názvem True Gift, remake 40 let staré klasiky s John Waynem. Příběh se točí okolo dvou strážců zákona, kteří se rozhodnou vystopovat a zabít vraha, který vyvraždil rodinu jedné krásné slečny. Ostřílené šerify si zahraje duo Matt Damon a Jeff Bridges, psance před zákonem pak Josh Brolin, který se příští rok objeví ve stejném žánru, filmu Jonah Hex (mix „Tenkrát na západě“ a zombie horrorů). True Gift se dostane do kin v roce 2011.

___________________________________________________________________________________________________________

Letem světem

Portál Yahoo! zveřejnil seznam nejpopulárnějších filmových trailerů za tento rok. Na prvním místě se umístil (jak jinak) Twilight Sága: New Moon, na druhé příčce pak noví Transformers a bronzovou medaili získala katastrofická slátanina 2012. Kompletní seznam najdete zde.

To, že Avatar se pravděpodobně dočká pokračování bylo jisté již před premiérou. Jelikož film vydělává denně miliony, tak je nový díl na spadnutí a je pouze otázkou času, kdy na něm začne Cameron pracovat. Jelikož měl Avatar krásně uzavřený příběh ála „cesta jedince k osvícení“, tak by se rád jeho režisér podíval i na jiné planety v solárním systému okolo Pandory. Šílené? Ano, ale hodně lákavé.

repo_menrobin_hood

Cesta ke článku: Cinemo.cz / ARCHIV / Filmové aktuality… 52/2009
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Podobné články:
Nejčtenější články v kategorii:
None Found
Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist