17. 12. 2017Filmové aktuality… 51/2009

Autor: Jakub Miller| 21. prosince 2009 | Přečteno: 513x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Bryan Singer se vrací k X-Menům, Avatar pomalu, ale jistě vydělává na pokračování a na udílení letošních Zlatých glóbů se setkají ty největší režisérské hvězdy současnosti. Čtěte dál a dozvíte se ty nejdůležitější události ve světě filmu za poslední týden.

A hned na začátku ta špatná zpráva: zemřela herečka Brittany Murphy. Slečna s nejkrásnějším pohledem v Hollywoodu nás opustila ve svých 32 letech po zástavě srdce. Vidět jsme jí mohli v černobílém adaptaci komiksu Sin City či po boku rapera Eminema v 8. míli. Zpráva z pitvy zatím nebyla zveřejněna, ale podle koronera je smrt přirozenou příčinou v tomto věku normální. Takže „rest in peace“ Brittany. Škoda, že tě už v pokračování příběhu z „města hříchu“ neuvidíme.

x-men-bryan-singerBryan Singer se nakonec nechal ukecat a vrací do univerza X-Menů. Pokud ale doufáte v pokračování trilogie či pár měsíců starého Wolverina, tak jste na omylu. Nový film se totiž zaměří na adolescentní léta hrdinných mutantů, opírajících se o komiks X-Men: First Class. Scénář vzniká pod hlavičkou Jamieho Mosse, který napsal i vynikající thriller „Street Kings“. Ještě než se ale režisér vrhne do natáčení, tak ještě musí pro Warnery oživit další legendu – fantasy pohádku Jack and the Giant Killer. Nezbývá než mu držet palce a doufat, že po všech těch zklamáních za poslední tři roky to bude konečně stejně kulervoucí, jako první dva díly.

Avatar je všude. Slyšíme o něm na každém kroku, recenze má více než pozitivní a na filmových databázích drtí rekordy v hodnocení. První víkend v zámoří však nebyl tak slibný, jak tvůrci očekávali. Vydělal „pouze“ 73 milionů $, což v porovnání s měsíc starším Twilightem (142 mega) je relativně málo. Naopak ve světě Cameronův velkofilm vede na celé čáře. Jen za první čtyři dny promítání si nahrabal přes 150 melounků a tržby stále rostou. Příběh o modrých mimozemšťanech je na tom zkrátka stejně, jako o 12 let starší Titanic – pomalý start, ale o to velkolepější finále. Tržby přes miliardu jsou tudíž již nyní jisté, schválně jak snímek dopadne na Oscarech. Dostane Jim možnost opět zvolat „Jsem král světa!“? Uvidíme…

golden_globeZlaté glóby, neboli „předvoj“ cen Akademie, se blíží a tento týden byly vyhlášeny nominace. O cenu za nejlepší film se utká Avatar (4 nominace celkově, The Hurt Locker (česky přeložen jako „Smrt čeká všude“; 3 nominace celkově), Up in the Air (6 nominací celkově!), Hanební pancharti (4 nominace celkově) a pro nás téměř neznámý Precious (3 nominace celkově).

O titul Nejlepší režie se pak mezi sebou utkají světové špičky James Cameron (Avatar), jeho exmanželka Kathryn Bigelow (Hurt Lockter), Clint Eastwood (Invictus), Jason Reitman (Lítám v tom) a Quentin Tarantino (Pancharti). Kompletní seznam najdete zde. A komu fandíte vy? Megalomanskému sci-fi či válečnému dramatu?

____________________________________________________________________________________________

Letem světem

Bylo nebylo, sešli se u stolu ti největší tvůrci naší doby a dali přátelský pokec. Ano, Cameron, Bigelow, Jackson, Tarantino, Reitman a Daniels se nechali vyzpovídat před kamerou ohledně svých zážitků z posledních let, současných filmů a plánů do budoucnosti. A to všechno v humorné atmosféře (kde je Quentin, tam je zábava). Záznam můžete shlédnout zde.

Když si jednou zahrajete hlavního hrdinu ve fenoménu náctiletých, tak dostanete nabídku téměř na cokoliv. Své o tom ví i Taylor Lautner, který bude oslňovat adolescentní děvčata v akční snímku Cancun, v kterém bude zachraňovat svou „krásku v nesnázích“, kterou unesli zlí gangsteři z Mexika. Stručně řečeno: 96 hodin pro holky.

Mel Gibson je frajer, o tom žádná. Příští rok vtrhne do kin v temném thriller Edge of Darkness a jelikož právě dotočil drama Bobr (šílený název), rozhodl se navrátit k režii. Jeho novým projektem se stane jakýsi film o vikinzích, v kterém si hlavního hrdinu zahraje stále dokonalejší Leonardo DiCaprio (Titanic mu budiž díky posledním rolím odpuštěn). Kdy, kde a o čem to vlastně bude ví pouze sám Gibson a scénárista William Monahan.

kickass-bigdaddytemp1957

Cesta ke článku: Cinemo.cz / ARCHIV / Filmové aktuality… 51/2009
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist