17. 12. 2017Filmové aktuality… 50/2009

Autor: Jakub Miller| 14. prosince 2009 | Přečteno: 386x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Cammeron si po Avatarovi naplánoval další film(y), legendární Pýcha a Předsudek se promění v zombie apokalypsu a Peter Jackson by rád zamířil od alternativní historie napoleonských válek s draky. Čtěte dál a dozvíte se ty nejdůležitější události ve světě filmu za poslední týden.

Ať už máte názor na ságu Stmívání jakýkoliv, nedají se jí upřít dvě věci: Za prvé, díky ní se do světa dostanou výrazně lepší díla jako Svítání či Ať vejde ten pravý. Za druhé, je to hit jako prase a to motivuje konkurenční studia k snaze vyplodit také vlastní fantasy sérii. Příští rok se třeba dočkáme poloboha Percyho Jackson. Disney také nechce zůstat pozadu a tak oznámilo svůj další projekt. Tím se stane čtyřdílný Fallen, tvářící se jako téměř doslovná kopie příběhu Belly a Edwarda. Hlavní hrdinkou je 17-ti letá holčina, které umřel kluk a chudinka z toho má non-stop deprese. Novou lásku ale najde ve svém překrásném spolužákovi Danielovi. Ten zde není upírem, nýbrž padlým andělem, kterého pronásleduje prastará kletba, kvůli které se každých 17 let zamiluje do stejné dívky a ta mu vždy zemře před očima. Na scéně se ještě navíc objevuje i další padlý anděl a tím vzniká romantický trojúhelník. Inspirace Twilightem? Tutově.

pride-zombiesPýcha a předsudek byla zfilmována již tolikrát, že o její další adaptaci nemá ani smysl uvažovat. Naštěstí jeden mazaný američan nedávno spojil svět Jane Austenové se zombie žánrem, díky čemuž se stal z knihy okamžitě bestseller. „Novelu“ si přečetla i herečka Natalie Portman, zamilovala si jí a tak si vydupala u studia Lionsgate její adaptaci, kterou budu sama produkovat a zahraje si i hlavní roli. A o čem že vlastně tahle šílenost je? Příběh se odehrává v alternativním vesmíru, kde jsou zombíci po celém Angliii devatenáctého století, tudíž každá správná žena u sebe nosí pořádnou zásobu nábojů a vždy nabitou brokovnici. Bennetovic rodina patří mezi nejlepší zabijáky nemrtvých široko daleko, všichni umí kung-fu, ovládají boj s katanou a vůbec se jedná o ty největší frajery pod sluncem. A teď si představte tento svět plný ninja komand, krve a sežraných obyvatel ostrovního státu zasazen do stejným stylem psané předlohy, která se zakládala na čisté lásce. Svatební darem pana Darcyho pro Elizabeth tudíž nebude krásný život v zámku, ale vyvraždění pole plného zombies. Ideální líbanky, že? Pride & Prejudice and Zombies můžeme očekávat v kinech někdy v roce 2011.

To, že Avatar bude největší trhák od dob Temného rytíře, je každému jasné a režisér James Cammeron si toho je moc dobře vědom, neboť už nyní začíná plánovat své další projekty. Ve hře je rozpracovaná adaptace anime Battleangel a pokračování Avatara, kterého by jeho tvůrce rád viděl jako trilogii. Ještě než padne finální rozhodnutí, tak Cammeron oznámil, že na příští rok bude s Jonem Landau produkovat 3D remake akčního filmu Fantastic Voyage, kde zmenšení hrdinové bojujíc s viry, bacily a dalším bordelem v těle umírajícího vědce. Technická stránka ála Avatar je samozřejmostí.

ToddLockwood-temerairePeter Jackson právě horlivě pracuje s Del Torem na dvoudílném „Hobittovi“, do toho ještě stíhá se Spielbergem „Tin-Tina“, propaguje svůj nový film „Lovely Bones“ a tudíž je překvapení, že si stačil vybral svůj další projekt. Tím je několikadílná sága Temeraire, odehrávající se v době napoleonských válek, kde vyjma lidí bojují i draci! Jackson, vlastnící práva na zfilmování již přes tři roky, by rád natočil adaptaci jako několikadílnou televizní minisérii. Teď už jenom sehnat pár desítek milionů, udělat si místo v diáři a vrhnout se na natáčení. Dračí války můžeme očekávat v příštích 2 letech na našich obrazovkách.

______________________________________________________________________________________________

Letem světem

Remake Conana dostane za pár měsíců zelenou pod taktovkou béčkaře Marcuse Nispela (Cesta bojovníka, Pátek třináctého) a přesto není stále obsazen hlavní hrdina. Hledat náhradu za Schwarzeneggera holt není lehká věc. Kandidáty na roli kulturistického válečníka jsou Roland Kickinger a Daniel Cudmore. První jmenovaný si zahrál Arnieho v jeho biografii a propůjčil mu své tělo v „Terminator Salvation“, druhý zazářil jako namakanec Colossus v X-Men 2 & 3 (a bohužel i novém Stmívání). Koho by jste viděli raději? Chlapa z Disaster Movie nebo teplého upíra?

Xbox 360 legenda Gears of War bude snad konečně zfilmována, ne však v jejím herním stylu, jak to viděl odstupující režisér Len Wiseman. Namísto non-stop third-person akce z pohledu elitního vojína Marcuse se připravte na katastrofický snímek ála Monstrum, pojednávající o invazi „locustů“ a vyvražděním většiny lidské populace během několika dnů. Věrné herní adaptace se asi nikdy nedočkáme…

Remake Souboje Titánů se sice dostane do světových kin až v dubnu, ale už nyní do nás Warneři hustí plakáty a trailery o sto šest. Tento týden vyšla nová ukázka, která nejenže ukáže v plné kráse Krakena či Medusu, ale hlavně je 2x více nářezová, jak předešlé video. Sledujte zde.

2642726428

Cesta ke článku: Cinemo.cz / ARCHIV / Filmové aktuality… 50/2009
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist