17. 12. 2017Filmové aktuality… 49/2009

Autor: Jakub Miller| 8. prosince 2009 | Přečteno: 498x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Poslední díl ságy o Harry Potterovi pomaličku začíná s mediální kampaní, nový Jason Bourne asi nakonec nebude a Brad Pitt chce vlastní Stmívání. Čtěte dál a dozvíte se ty nejdůležitější události ve světě filmu za poslední týden.

Ještě než se vrhneme na novinky ve filmové branži, věnujme chvíli pozornost tržbám za poslední víkend v USA. Twilight sága: New Moon dle očekávání zažila další propad a odnesla si pouze 15 melounků, což se ostatně dalo očekávat, neboť fanouškům 2-3 projekce stačili a zbytek si vystačil i s jedním promítáním. Tahounem se tudíž stalo The Blind Side, točící se okolo přátelství Sandry Bullock s retardovaným hráčem rugby. Klišovité (a Oscarové) drama jako vyšité. Nejvíce ale překvapilo nízké umístění premiérových Bratrů. Třetí příčka je sice stále dobré místo, ale od filmu, kde září hvězdy jako Natalie Portman, Tobey Maguire a Jack Gyllenhall přeci jen všichni očekávali mnohem větší zisky. Americké publikum opět udivuje ve svém výběru ohledně kvalitních snímků. Doufejme, že to českou premiéru příští rok jakkoliv neovlivní.

26366Harry Potter a Relikvie smrti – 1. do našich kin dorazí na podzim příštího roku, následován po 6-ti měsících druhou částí. Film je sice už nějaký ten pátek natočen, ale trikově vypulírovat poslední díl několikaleté ságy dá hodně práce (WETA by o tom mohla vyprávět. Na Avatarovi pracovali přes dva roky). Fanynky možná potěší, že Daniel Radcliffe by se měl tentokrát objevit v jedné scéně nahý. Konkrétně se jedná o líbačku Hermionou. V rámci mediální kampaně byl také na internet vypuštěn i krátký teaser, který toho sice vyjma pár scén z knihy moc neukáže, ale i přesto je schopen naladit tu správnou „potterovskou“ atmosféru a zvýšit očekávání na listopad 2010. Video najdete zde.

Brad Pitt si uvědomil potenciál upírských témat v současné kinematografii a tak upsal svou produkční společnost Plan B „twilightovskému“ studio Summit Entertainment k další verzi příběhu o Draculovi. Režie se ujme klipař Anthony Mandler, který se proslavil ve světě showbyznysu díky hudebním videím pro Eminema, Rihannu či Nelly Furtado. Jeho zběsilý styl a cit pro obraz se pro krvavě brutální příběh o hraběti Vladovi, který při svých válkách s Turky získal přívlastek „napichovač“, neboť své oběti narážel análním otvorem na dřevěné kůly. Scénář je ve výrobě a hrdinu si pravděpodobně zahraje 29-ti letý brit Charlie Hunnam. Mladý, krásný a svalnatý.. historie se opakuje?

the_bourne_ultimatum_movie_image_matt_damon_paul_greengrassJason Bourne se asi nakonec nevrátí. Z kola totiž vypadl jeho řežisér a tvůrce posledních dvou geniálních dílů trilogie, Paul Greengrass. Důvod? Rozpory se studiem Universal. Rozpočet Greengrassova válečného thriller Zelená zóna se totiž dostal přes sta-milionovou hranici a to je na „ukrátit si čas film“ hodně. Vše šlo ale do kytek teprve v momentu, kdy studio bez vědomosti režiséra najalo na nového Bournea Joshe Zeturmera k napsání „paralelního scénáře“. Naštvaný tvůrce tudíž odchází a s ním i pravděpodobně hlavní hvězda, Matt Damon. Zda-li se nakonec čtvrtého dílu dočkáme, to nikdo netuší.

____________________________________________________________________________________________

Letem světem

Remake My Fair Lady stále nemá svého režiséra jisté obsazení, ani režiséra. Po Danny Boyleovi a Joe Wrightovi (který chtěl do role Higginse obsadil Daniela Craiga… škoda) se nabízí John Madden, tvůrce oscarové romance „Zamilovaný Shakespeare“ či kýčovité „Mandolíny kapitána Corelliho“. Ohledně obsazení krásky Keiry Knightley to také není stoprocentní. Holka sice zpívat umí, ale podepsanou smlouvu nemá. Jedinou jistotou je nakonec scénář zkušené herečky Emmy Thompson, který se bude držet původní hry.

Pokud se vám líbila Pařba ve Vegas, tak věřte, že se již pilně pracuje na pokračování. Tentokrát však bez paření a bez Vegas… trochu paradox. Tvůrci by totiž rádi provedli ústřední trio skrze další sérii krkolomných eskapád a vtipných situací i mimo město neřesti. Jen aby se napodruhé nevařilo z vody a film neskončil podobně, jako pokračování thriller-komedie „Můj soused zabiják“. Premiéru bych očekával na léto 2011.

Nového Iron Mana tu máme za pár měsíců a tak tvůrci posílají do oběhu první pořádné plakáty. První představuje hlavního hrdinu spolu se svým spolubojovníkem Warmachine, alter ego Starkova přítele Rhodeyho, kterého ve dvojce nahradil jiný afroamerický herec, Don Cheadel. Další poster má divákům ukázat, že tentokrát bude příběh o něco temnější, což osobně velmi přivítám.

ironman2posteriron_man_two_ver2

Tuhle fotku se Scarlett Johansson jako „Černou vdovou“ jsem si nedokázal odpustit. Iron-Man-2-Black-Widow-570x379

_______________________________________________________________________________________________

Cesta ke článku: Cinemo.cz / ARCHIV / Filmové aktuality… 49/2009
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist