22. 2. 2018Filmové aktuality… 48/2009

Autor: Jakub Miller| 1. prosince 2009 | Přečteno: 370x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Sam Raimi chce vlastní District 9, obsazování pro roli Black Cat v novém Spider-Manovi stále není u konce a Ninja Assasin v kinech propadl. Čtěte dál a dozvíte se ty nejdůležitější události ve světě filmu za poslední týden.

Co se to s tím světem děje? Od posledního článku uplynulo 7 dní a továrna na sny neohlásila žádnou další biografii či žádný další remake. Ač se tomu dá těžko uvěřit, tak je to pravda. Do kina už díky rozsáhlé síti torrentů a warez stránek moc lidí nechodí a ti, kteří jsou stále věrni, také nakonec přestanou. Proč se trmácet ven, když si v současné době můžete užít film v BluRay kvalitě měsíc po premiéře hezky z pohodlí pohovky. Multiplexové společnosti se sice snaží nalákat diváky na 3D efekt, ale i ten se již nyní dá s potřebným vybavením zažít doma. Nemluvě o tom, že český IMAX po všech těch letech stále promítá pouze nudné dokumenty a nejočekávanější hit roku, Avatar, nechá dokonce nadabovat. Co se to s tím světem děje?

spiderman_poster_2sdsffsDost úvah a přejděme rovnou k novinkám, kterých je po čertech málo. Ohledně obsazení „Black cat“ v novém Spider-Manovi se objevilo mnoho (zaručených) zpráv. Nejdříve ji měla hrát kráska Eliza Dushku, poté ještě krásnější a talentovanější Rachel McAdams, ale nakonec obě svou účast na projektu popřely. Za tento týden se objevily dvě nové kandidátky na roli ex-přítelkyně Petera Parkera. První je Anne Hathaway, která je po své (téměř) Oscarové roli v dramatu „Rachel se vdává“ velmi žádaným zbožím. Navíc má za sebou již pěknou řádu rolí. Druhou je pak Julia Stiles, která se dostala do podvědomí diváků díky roli agentky Nicky Parson v trilogii o Jason Bourneovi. Obě možnosti jsou vskutku velmi lákavé, neboť jak Anne, tak Julia mají zkušenosti s akčními filmy, nemluvě o jejich nadprůměrných schopnostech v oblasti herectví.  Pokud ale přihlédneme k dění okolo obsazování „Černé kočky“, tak se pravděpodobně i tentokrát bude opět jednat o kachny a snahu internetových portálu získat pozornost. I když člověk nikdy neví…

To takoví bratři Wachowští už stoprocentně ví, že americké publikum po jejich akčních filmech nedychtí stejnou měrou, jako tomu bylo před deseti lety při uvedení Matrixu. Ninja Assasin, vznikajíc pod producentskou záštitou kultovní dvojice v kinech za první víkend utržil pouhých 21 milionů a tím potvrdil, že status obou bratrů ve Spojených státech klesá, což ostatně bylo jasné po propadáku „Speed Racer“, který i přes své nepopiratelné kvality vydělal celosvětově stěží 100 melounků (rozpočet byl 120). Za malé tržby Assasina, inspirovaného japonskou mytologií okolo ninja zabijáků, může převážně špatné načasování na Den díkůvzdání (!) a kvalitativní propad režiséra Jamese McTiguea, který s Wachowskými natočil třeba trhák „V jako Vendeta“. Nezbývá, než udělat další Matrix…

ataque-de-panicoSam Raimi zatoužil po ještě větší slávě a jelikož má v současné době rozpracovaného „Spider-Mana“a adaptaci onlinovky „Warcraft“, rozhodl se to vyřešit stejným způsobem, jako jeho kolega Peter Jackson – podpořit nadějného filmaře. Stejně jako Neill Blomkamp prorazil do podvědomí filmového světa svým krátkometrážním snímkem „Alive in Joburg“, tak i Federico Alvarez vzbudil pozornost hollywoodu díky svému dílku „Panic Attack“, které na YouTube drží rekordy ve sledovanosti. Rami vycítil svou možnost a ihned mladého tvůrce kontaktoval, nabídl mu 30 milionů a voila, celovečerák je v před-produkci. Sci-fi o útoku robotů v Uruguayi můžeme očekávat do konce příštího roku.

________________________________________________________________________________________________

Letem světem

S těmi remaky jsem tak trochu lhal. Ve skutečnosti se totiž začne již příští rok natáčet Vřískot. Na place se sejde parta z prvního dílu, pod vedením jejího stvořitele, Wese Cravena. Důvěra herců v jejich režiséra je opravdu zarážející, neboť ani jeden z nich zatím nečetl scénář. Ten dostanou až po podpisu smluv. Zda-li za to může jeho nekvalita či snaha o neprozrazení „šokující“ pointy, to tuší pouze sami tvůrci.

Černohumorná komedie Zombieland několikanásobně vydělala na svůj rozpočet a nebyl by to ten správný hollywood, kdyby se ihned neohlásilo pokračování. K němu se vrátí jak partička všech čtyř herců, tak režisér Ruben Fleischer. A co bude nového, kromě navýšení rozpočtu? 3D efekt. Horrorový trend současnost (i SAW VII bude ve třetím rozměru) můžeme tudíž očekávat v každém žánru do několika let. Jen aby forma nezvítězila nad obsahem.

Ninja_Assassinsadasd

Cesta ke článku: Cinemo.cz / ARCHIV / Filmové aktuality… 48/2009
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist