22. 2. 2018Filmové aktuality… 47/2009

Autor: Jakub Miller| 24. listopadu 2009 | Přečteno: 484x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Kolos jménem Stmívání drtí světová kina, japonskou kinematografii čeká další remake a obsazení komiksové řezničiny Thor se blíží ke konci. Čtěte dál a dozvíte se ty nejdůležitější události ve světě filmu za poslední týden.

Každý určitě zná jedno z veledíl britského režiséra Joe Wrighta, „Pokání“ či „Pýcha a předsudek“. Londýnský rodák svou reputaci talentovaného tvůrce potvrdil snímkem „Sólista“ a tak není velké překvapení, že jej chce pro svůj projekt každé druhé studio. Z remaku „My Fair Lady“ nakonec sešlo, tudíž Keira Knightley si zazpívá pod jiným vedením. Wright by totiž raději natočil něco odlišného, než srdcervoucí dramata a tak se jeho novým filmem stane thriller Hanna, vyprávějíc příběh 14-ti leté dívky, která poklidně žije u své adoptivní rodiny ve Francii. Její minulost je ale na rozdíl od většiny náctiletých hodně peprnější, neboť již od mala ji její taťka ze CIA trénoval pro roli vražedkyně. Své schopnosti bude za nedlouho potřeba, protože po krku jí za půjde celá vládní organizace plus armáda. Dokáže dívenka zachránit svého otce ?

newmoon-posterDruhý díl filmové ságy Twilight vtrhl minulý pátek do amerických kin v opravdu, ale opravdu kolosálním stylu. I přes slabé recenze, označujíc Nový měsíc za o třídu horší snímek jak rok staré Stmívání, se do kin nahrnuly statisíce fanynek a tržby taky podle toho vypadají. Jen za půlnoční premiéry utržil 26 milionů, čímž bez problému překonal Temného rytíře či šestého Harry Pottera. Tažení bledého Edwarda ale ještě nebylo u konce. Jen za první den promítaní film trhnul další rekord, tentokrát s 72 miliony. Analytici se chytají za hlavu, protože tohle nikdo absolutně neočekával. Vrcholný moment nastal po víkendu, kdy se z Nového měsíce stal třetí nejvýdělečnější film za první tři dny v kinech. Tržby ? 142 milionů $. Chybělo jen málo a sesadil i samotného Batmana, který je kvalitativně mnohem výš. To je ale náctiletým holčinám (a jejich maminkám) jak se zdá úplně jedno. Hlavně že mohou sledovat svého idola, obětující (tak to alespoň tvrdí trailery) vše pro svou jedinou lásku. Happy end ? Ano. Co jiného se dá od autorky, propagující zákaz potratů v zatím poslední knize, čekat. Twilight sága: Nový měsíc dorazí do českých kin tento čtvrtek.

U zrůdnosti jménem Hollywood ještě chvíli zůstaneme. Tentokrát se totiž filmový gigant opět zaměřil na japonskou kinematografii a jelikož inspirace na námět nikde, tak přišel čas na další remake. Toho se dočká přeš čtyřicet let starý snímek 47 Ronin, zakládajíc si na legendě o sedmačtyřicítce samurajů, jejichž pán byl nespravedlivě odsouzen k harakiri. Z oddaných strážců se stávajíc roninové (tzn. samuraj bez pána) a jelikož celý jejich kodex je založen na cti, rozhodne se tahle namakaná skupinka pomstít. V hlavní roli se objeví Keanu Reeves. Ano, někomu to připadá absurdní, ale Neo má v sobě i japonské předky, tudíž přetransformovat jej do chrabrého bojovníka by neměl být problém. Na scénáři pracuje Chris Morgan (Wanted) a režie se ujme „boyfriend dcery Riddleyho Scotta“ Carl Rinsch. Tak hlavně ať krev stříká!

thor_medO tom, že Thorova tatíka si zahraje Anthony Hopkins jsme již psali. Natáčení komiksové adaptace o norském bohovi začne na jaře příštího roku a tak režisér Kenneth Branagh doobsazuje. V předloze měl totiž hlavní hrdina ještě za zadkem tři božské kamarády (tím nemyslím, že byli jako pan Božský ze Sexu ve městě). Do rolí Fadrala, Hoguna a Volstagga byli obsazeni ti největší bouchači na trhu. Ušlechtilého Fadrala si zahraje Stuart Townsend, kterého většina zná jako Doriana Graye z maglajzu Liga výjimečných. Moudrého Hoguna naopak ztvární japonský herec Tadanobu Asano (Mongol: Čingischán) a šíleného Volstagga Ray Stevenson, legionář Pulo ze seriálu Řím a možný kandidát na roli stg. McTavishe v adaptaci hry Call of Duty: Modern Warfare. Thor vrhne do světových kin nejdříve v červnu 2011, to čekání se určitě vyplatí.

______________________________________________________________________________________________________

Letem světem

Čtvrtí Piráti z Karibiku znají svého režiséra. Je jím Rob Marshall, jehož muzikál „Nine“ zanedlouho vtrhne do kin. Pro neznalé – je to tvůrce Oscarového „Chicaga“ a „Gejšy“. Setkání s hlavní hvězdou, Johnny Deppem prý proběhlo fantasticky a oba se již těší na společné natáčení, které by mělo propuknout během několika příštích měsíců. Pirates of Caribbean: On Strange Tides bude mít celosvětovou premiéru v létě 2011, poté bohužel kapitán Sparrow sérii nadobro opouští. Tak snad bude jeho rozloučení pořádně velkolepé.

Avatar za necelý měsíc dorazí do našich kin v jak 3D, tak 2D verzi (nemluvě o tom, že polovina kopií bude mít otřesný dabing) a triky nejsou stále hotové! Producent Jon Landau potvrdil, že stále chybí asi 30 minut filmu, neboť ten má rozpracováno včetně kolosu WETA Digital (ti jsou mimochodem dávno hotoví) i několik menších grafických firem. Century Fox je snaží popohnat vysokými honoráři co to jde, takže by měli studia termín vydání stihnout. Celková stopáž se pohybuje okolo dvou a půl hodiny. Aféry podobného typu ale nejsou u vysokorozpočtových blockbusterů nijak ojedinělou věcí. Třeba takový Pán prstenů: Návrat krále byl kompletně dokončen tři dny před premiérou (nemluvě o tom, že poslední záběr Jackson natočil dva měsíce po ní).

avatarHD1

Cesta ke článku: Cinemo.cz / ARCHIV / Filmové aktuality… 47/2009
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist