28. 4. 2017Filmové aktuality… 1/2010

Autor: Jakub Miller| 11. ledna 2010 | Přečteno: 511x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Pierre Morrel vyrazí na písečnou planetu Duna, Ghost Rider 2 je (bohužel) jistý a na návrat posádky lodi Enterprise si počkáme 2,5 roku. Čtěte dál a dozvíte se ty nejdůležitější události ve světě filmu za poslední týden.

Ještě než se vrhneme na písečné červy či plamenné lebky, tak trochu informací ohledně Cinema. Zanedlouho proběhne na stránkách rekonstrukce. Změní se design pro lepší přehlednost, počet rubrik bude optimalizován a přibudou i titulkované trailer. Díky posledním pět měsícům víme, že tato stránka má šanci se prosadit na poli českého internetu a získat si své čtenáře. Vyčkejte tedy prosím ještě chvíli a nejpozději od poloviny února se Cinemo rozjede na plné obrátky, přinášejíc vám aktuality každý den, čerstvé recenze nejen filmů a mnohem víc. Děkujeme za Vaši podporu.

ghost_rider_reviewTaky jste viděli Ghost Ridera? Taky jej považujete za směšný film? Tak se smiřte s tím, že do dvou let nás čeká dvojka. Producenty zajímají jenom čísla tržeb a ta byla ve velkém plusu. Pokračování se naštěstí nebude odehrávat na půdě USA, ale v naší krásné Evropě. Jako režisér se nevrátí zvrhlík Mark Johnson a ani s vnadnou Evou Mendes nepočítejte. Jediná jistota je Nicolas Cage, který by rád napravil reputaci ohnivého (anti)hrdiny. Film vznikne podle scénáře David S. Goyera, který sice jako rejža za moc nestojí (Nenarození), ale psát mu jde velmi dobře (spolupráce na nových Batmanech). Jelikož chce snímek atakovat mladší publikum, tak je rating stanoven na PG-13, tudíž žádná krev a nahota. Název bude Ghost Rider: Spirit of Vengeance. Jo a všechno to bude (jak jinak) v 3D. Pokud studio sežene kvalitního tvůrce, tak to možná tentokrát nedopadne tak hrozivě, jak tomu bylo před třemi lety. „Nic“ právě zažívá restart kariéry a další klopýtnutí mu asi nikdo nepřeje. Návrat ohnivého motorkáře se plánuje buď na konec tohoto roku nebo první polovinu 2011.

Star Trek, fenomén 20. století, který minulý rok úspěšně restartoval J. J. Abrams, se přeci jen dočká pokračování. Ostatně to byla pouze otázka času, neboť pokud film celosvětově vydělá skoro 400 mega, tak se budete snažit z toho vytřískat co se dá. Duo Orci/Kurtzman maká na scénáři, režisér už přislíbil svůj návrat a hlavní hvězdy mají podepsanou smlouvu na celou trilogii. Paramount Pictures stanovali datum premiéry (připravte si kapesníčky) na 29. červen 2012! Dva a půl roku, tak dlouho budou muset fanoušci série čekat. Za kvalitu se holt musí platit a u hitu jako Star Trek to platí dvojnásob.

dune_bookcover2_full

Duna. O její zfilmování se pokoušel David Lynch a výsledek dopadl velmi rozpurně. Na jejím remaku si nedávno vylámal zuby Peter Berg, který chtěl z filozofického díla udělat nekompromisně akční velkofilm, nakonec ale z projektu odstoupil. Dva měsíce bylo okolo Duny ticho, až se najednou objevilo nové jméno – Pierre Morel. Tvůrce šíleně zábavného Okrsku 13 nebo temného thriller 96 hodin se nakonec vydá na písečnou planetu a na rozdíl od svého předchůdce plánuje co největší věrnost předloze. Zanedlouho dorazí do kin jeho nový počin From Paris with Love, takže pokud vše vyjde, tak by mohlo natáčení teoreticky začít ještě tento rok.

_______________________________________________________________________________________________

Letem světem

Avatar celosvětově utržil 1, 335 000 000 $, čímž se oficiálně stal druhým nejvydělečnější filmem historie (pokud nepočítáte inflaci dolaru) a přiblížil se k příčce nejvyšší (Titanic a miliarda osmset). Jeho režisér, James Cameron si nyní může natočit opravdu cokoliv. Nedávno navíc potvrdil informace o pokračování. Zda-li se bude opět odehrává na Pandoře či jiném světě, to ví pouze on sám.

Wolverine dvojka je podle jeho představitele, charismatického australana Hugh Jackmana jistá věc. Podle jeho informací by se měl tentokrát příběh o nesmrtelném mutantovi opravdu odehrávat v Japonsku, kde se hlavní hrdina spojí s klanem ninjů a naučí se bojovat s kuší. Začátek natáčení se odhaduje buď na tento rok nebo začátek příštího.

Lois Leterrier, režisér Utržený ze řetězu a nového Souboje Titánů by rád točil komiksárnu Avengers, což jsou všechny superhrdinské postavy ze světa Marvelu v jednom týmu. Hlavním záporákem příběhu by měl totiž být Hulk, jehož restart vznikl před dvěma lety právě pod Leterrierem. Kdo nakonec tlupu statečných dostane rozhodne studio. Nejdříve si ale musí odbýt premiéru Thor, Iron Man 2 a Kapitán America.

nineA_ver5karate_kid
Cesta ke článku: Cinemo.cz / ARCHIV / Filmové aktuality… 1/2010
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist