22. 2. 2018Budoucnost upíra Edwarda

Autor: Jakub Miller| 11. listopadu 2009 | Přečteno: 809x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Robert Pattinson, muži nenáviděn a ženami milován. Díky hlavní roli v upírské romanci Stmívání se stal jedním z nejžádanějších herců. Podívejme se tedy na jeho filmové plány v současnosti a nadcházejících letech.

________________________________________________________________

2008 – Co se do kin nedostalo

Little Ashes – Salvador Dali

little_ashesVelmi málo lidí o Robertu Pattinsonovi tuší, že v roce kdy se snažil nezabít Kristen Stewart ve Stmívání, natočil také nízkorozpočtový snímek o počátcích kariéry slavného malíře Salvatora Daliho. Film nám představuje tuto kultovní postavu jako mladého a nesmělého studenta prestižní španělské školy, který se seznamuje s Federicem Garcíou Lorcou a Luisem Bunuelem. Společně vymetají podniky a jako správní bohémové básní o revoluci, zkaženosti lidstva a lásce. Po čase se city mezi Salvadorem a Federicem začnou prohlubovat, ale v počátcích 19. století není pro milence ve světě místo a i samotný Dali je ochoten pro slávu obětovat cokoliv.

Pokud existuje ve filmografii Roberta Pattinsona snímek, který by raději jeho „upírské“ fanynky neměli vidět, tak je to právě Little Ashes. Herec sice ústřední postavu děje zahrál znamenitě, ale pohled na něj, jak téměř souloží s jiným mužem, by mohl nemálo pocuchat nervy jeho obdivovatelkám. Výsledné dílo bohužel padá na velmi zdlouhavé režii a absolutní neoriginalitě scénáře.

.

.

.

How To Be – Art

robert-pattinson-how-to-beOpět ultra levný snímek a opět mnohem lepší výkon jak ve Stmívání. Příběh se točí okolo dvacetiletého studenta Arta, který zažívá „existenciální krizi“. Nikdo jej nedokáže pochopit, s nikým si nerozumí a od své holky dostal čerstvě kopačky. Řešení nachází v nabídce od kanadského poradce, který za nemalou peněžitou sumu žije po určitý čas v rodině pacienta a snaží se jej naučit jak žít plnohodnotný život a především si jej užívat.

Režisérský debut Olivera Irvinga nedopadl zrovna nejlépe. Celý snímek je až otřesně utahaný a neustále se opakující Artovy patálie po čase už ani nejsou zábavné. Film nakonec nečekaně drží pohromadě charisma hlavního hrdiny, kterému role „podivína“ sedla jako ulitá. Pro fanynky Roberta jasná volba, ostatní mohou bez obav zůstat v klidu, neboť o nic velkého nepřijdou.

________________________________________________________________________________________________________________

2009 – Edwardův návrat

Twiligh sága: Nový měsíc – Edward Cullen

novy+mesicNemá smysl představovat, každý je s fenoménem okolo Stmívání v současné době seznáme. Příběh se tentokrát točí spíše okolo vztahu hlavní hrdinky s kamarádem Jacobem, který jí skrze různé aktivity pomáhat se zotavit z toho, že jí Edward opustil. Bella ale po čase zjistí, že i její přítel má své tajemství – je vlkodlak. To ale ještě není ta nejhorší zkouška, která tentokrát musí čelit.

Po nemastné neslané Catherine Hardwicke se režisérského žezla ujmul ostřílený Chris Weitz (Jak na věc, Zlatý kompas). Tudíž již nemusí mít běžný divák strach ze špatných triků a pomalého gradování děje. New Moon má být totiž tentokrát napěchovaný akcí až po okraj. Z prvních ukázek sice vypadá, že je to pravda, ale z fanouškovských projekcí se ozývají nespokojené názory na celkovou kvalitu.

Co ale na sto procent zůstává beze změn jsou téměř průměrné herecké výkony. Jak bylo zmíněno na jiném filmovém webu, sága Stmívání působí na Kristen Stewart stejně jako heroin na Drew Barymoore. To samé platí pro Roberta Pattinsona, kterému role Edwarda opravdu nesedne, neboť jeho vyjádření emocí se zde zužuje pouze na tři výrazy. Fanynky se mne asi za toto tvrzení pokusí ukamenovat, ale jejich idol by se měl spíše věnovat rolím, kde hraje pravý opak ve všech ohledech dokonalého upíra. Předešlé filmy z roku 2008 budiž důkazem.

________________________________________________________________________________________________________________

2010 – Silně nabitý rok

Remember Me – Tyler Roth

Remember-Me-Fan-Made-Poster-twilight-series-7903359-936-1368Pravděpodobně nejzajímavější a po citové stránce i nejsilnější projekt Roberta Pattinsona pro nadcházející rok. Příběh vypráví o mladíkovi, jehož bratr spáchal sebevraždu, což způsobilo rozvod jeho rodičů. Hlavní hrdina se po této tragédii bezmyšlenkovitě protlouká životem, dokud nepozná Ally Craig a nezamiluje se do ní. Oba totiž sdílejí podobné trauma z minulosti – matku jí zavraždili přímo před očima. Společně zjišťují, že každý moment se počítá a ani sekunda života by neměla být promarněna.

Režii si tentokrát vzal na starost seriálový veterán Allen Coulter, který pracoval i na peckách jako Řím či Odpočívej v pokoji. Lásku hlavního hrdiny si zahrála Emilie de Ravin, neboli Claira ze seriálu Ztraceni či snímku Hory mají oči. Hvězdného obsazení se dočkali i Tylerovy rodiče. Otce ztvární samotný agent 007, Pierce Brosman a matku švédská herečka Lena Olin. Film, vznikající pod záštitou Summit Entertaiment, by měl do světových kin dorazit v dubnu příštího roku. Premiéra v ČR je prozatím stanovena na 11.4.

.

.

.

Twiligh sága: Zatmění – Edward Cullen

eclipse2Zapomeňte na unylé Stmívání! Přichází David Slade, režisér atmosférického thrilleru „V pasti“ a originálního horroru „30 dní dlouhá noc“. Příběh se tentokrát točí okolo milostného trojúhelníků Edward – Bella – Jacob. Zatímco se hlavní hrdinka nedokáže ani pro jednoho z nich rozhodnout, na scénu se vrací upírka Victorie, rozhodnuta se pomstít za smrt svého druha Jamese (blonďák, kterému v jedničce utrhli hlavu).

Pokud existuje na světě režisér, který by dokázal udělat z této ságy dílo koukatelné i pro většinu mužské populace, tak je to právě David Slade. Již před natáčením velmi bojoval za temný a krvavý „look“ filmu, studio mu tento nápad nakonec částečně povolilo a podle prvních fotek z natáčení je jasné, že tentokrát nebudou v kině nadšené pouze fanynky pobledlého Edwarda. A jako šťavnatý bonus se jeví i přeobsazení hlavní představitelky Victorie, Rachelle Lefevre, brilantní herečkou Bryce Dallas Howard.

Je tomu dva týdny, co štáb dotočil poslední záběr a nyní začíná několika měsíční post produkce. Twilight sága: Zatmění má v ČR premiéru 1. července 2010.

.

.

Unbound Captives – Phineas

6a00d8341c9cc153ef01156f8f2ecf970c-800wiPattinsonovy fanynky se tentokrát budou muset smířit s faktem, že ve filmu debutující Madeleine Stowe hraje jejich hrdina druhé housle, proto místo zatím neexistujícího plakátu fotka hlavní dvojice.

Unbound Captives se odehrává v USA 19. století, v době válek s indiány. Právě při jedné z nich je zavražděn manžel May (Rachel Weisz) a tu by pravděpodobně potkal stejný osud, pokud by jí nezachránil hraničář Tom (Hugh Jackman). Ten se spolu se svým společníkem Phineasem (role Roberta Pattinsona) a ovdovělou ženou vydává po stopě vrahů, kteří unesli hrdinčiny děti.

Film je v současné době ve stádiu před-produkce, tudíž na premiéru si budeme muset ještě pár měsíců počkat. Představa Pattinsona ve westernovém dramatu je ale velmi zajímavá.

Cesta ke článku: Cinemo.cz / ARCHIV / Budoucnost upíra Edwarda
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist