24. 2. 2018Fifinka a spol. ve 3D

Autor: Tomáš Kalčík| 16. dubna 2010 | Přečteno: 397x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Každý z nás jistě v dětství přečetl alespoň jeden sešítek Čtyřlístku. Historie jednoho z nejoblíbenějších komiksů se začala psát roku 1969, kdy z pera Jaroslava Němečka vyšlo prvních 6 dílů, které se věnovaly  dobrodružství sympatického zvířecího kvartetu. Později se k Jaroslavu Němečkovi přidala, dnes již bohužel zesnulá, Ljuba Štíplová. Věhlas prasátka Bobíka, zajíce Pindi, fenky Fifinky a kocoura Myšpulína se stále rozšiřoval a časopis se stával stále populárnějším. Podle většiny čtenářů hrálo a do karet stále hraje to, že na rozdíl od amerických komiksů je Čtyřlístek bez násilí a vesměs velmi harmonický.

Ve starších výtiscích se objevoval archetyp zla v podobě pomstychtivého vynálezce Zádrhela, ten však časem ustoupil do pozadí. Čtyřlístek měl původně jiný formát než má teď, ale z důvodů praktičnosti se po pár dílech přešlo na formát, který se používá dodnes. Mimo klasických příběhů v časopisu vychází i různé speciály a knihy, které jsou třeba sborníkem starších příběhů nebo přináší úplně nové a delší příběhy. Nyni se naši hrdinové z Třeskoprsk po dva a čtyřiceti letech dostanou na plátna kin.
.

1

A na plátnech se představí s veškerou parádou a to ve stále populárnějším 3D zpracování. I když se tu vlastně nedá mluvit o celkové 3D podobě jako třeba u Avatara či Alenky v říši divů, neboť ve 3D bude jen prostředí, postavy budou normálně dvojrozměrné. Film ponese název Čtyřlístek a Kámen mudrců a bude převážně vycházet ze stejnojmenné knihy vydané roku 2005. A o čem film bude? Žánrem filmu prý bude dobrodružný příběh s komediálními prvky. „Rozepře císaře Rudolfa II. se zrádným alchymistou Kellym a neuvážený královský slib ohrozí nejen Svatováclavskou korunu, ale i blaho celého království“ – tak má začínat snímek plný nečekaných záplatek a zvratů.„Větší část se odehrává v současnosti, ale proti historii nejde – i když to je pohádka,“ vysvětluje Hana Lamková, která je autorkou scénáře. Režisérské otěže převzal filmový architekt a výtvarník Michal Žabka, který už má za sebou pár krátkometrážních snímků.

Snímek bude produkovat Miloslav Šmídmajer ze společnosti Bio Illusion, která je podepsána třeba pod filmy Na půdě nebo Peklo s princeznou. Rozpočet se pohybuje kolem částky tříset milionů korun. A kdo vlastně propůjčí hlasy této, dnes již kultovní, čtveřici? V hlavních rolích se představí Tereza Bebarová, Karel Heřmánek, Ondřej Brzobohatý a Bohdan Tůma. Závěrem bych rád podotkl, že  největším  českým konkurentem Čtyřlístku bude připravované 3D zpracování legendární dvojice Spejbl a Hurvínek.

1_ctyrlistek

Čtyřlístek a Kámen mudrců

Režie: Michal Žabka
.

Scénář: Hana a Josef Lamkovi
.

Hrají: Tereza Baberová, Karel Heřmánek, Ondřej Brzobohatý, Bohdan Tůma a další…
.

Premiéra: 10. 11. 2011

Cesta ke článku: Cinemo.cz / ZAJÍMAVOSTI / Fifinka a spol. ve 3D
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist