22. 2. 2018Expediční kamera 2012

Autor: Slávek Hora| 1. února 2012 | Přečteno: 387x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Další ročník festivalu filmů o dobrodružství, divoké přírodě, extrémních zážitcích i sportech Expediční kamera začne 2. února 2012. Je naplánován do 22. března 2012 ve více než 111 městech od Mariánských Lázní až po Třinec.

Diváci budou mít možnost zhlédnout šest nejlepších outdoorových a cestovatelských filmů uplynulé sezóny.  Spolupořadatelem Expediční kamery je NATIONAL GEOGRAPHIC Česko. Expediční kamera bude formálně zahájena v Praze čtyřdenním promítáním v minikině na veletrhu Holiday World (8.-12.2. 2012), závěrečná projekce pak bude patřit Brnu (Sál B. Bakaly, 15.3. 2012).

Do hlavního programu bude zahrnuto šest nejlepších filmů mnohokrát oceněných na mezinárodních festivalech. Snímek Co se stalo na ostrově Pam (What Happened on Pam Island) od režisérky Elizy Kubarské je o polské dvojici horolezců, kteří se snaží zdolat nejvyšší pobřežní útes na světě. 1500m vysoká kolmá stěna v Grónsku a jedinou možností jak se k ní dostat je na kajaku.

Co stalo na ostrově Pam?

Dalším filmem je Life Cycles, který osloví všechny bikery a z ostatních bikery udělá. Má jít o geniálně technicky propracovaný snímek, který vtáhne do světa ďábelských jízd ve všech ročních obdobích.

Life Cycles

Mazungu je o sjezdu řeky Kongo od pramene k moři na kanoi. Na 5000 km nejtemnějším koutem tropické Afriky. Tento film podle pořadatelů dokazuje, že i v 21. století lze podnikat opravdové expedice a čelit neuvěřitelným dobrodružstvím.

To, že ne vždy hrdinové expedičních filmů přežijí, má předvést snímek Odkud není návratu. Vynikající cestovatelský film Ve vlčí kůži po stopách Džingischána a Nejdelší cesta diváky vezmou na neobvyklá putování napříč Asií i Evropou.

Dalších pět filmů je bonusových, což znamená, že nejsou povinnou součástí každého programu, tudíž nemusejí být vysílány na každém místě pořádání festivalu: JUMP!, Barmánia, Tenkrát v ráji aneb damals im paradies a Úlitba Ganéšovi (Le Dessous de Ganesh).

„Těší nás velký zájem o pořádání festivalu i v menších městech. Jsme rádi, že můžeme nejlepší filmy uplynulé sezóny ukázat i tam, kde by jinak takovou možnost neměli“ říká manažer festivalu Dan Hála a dodává: „Počtem míst konání jsme zdaleka nejrozšířenější cestovatelský či outdoorový filmový festival v Česku.“

Další informace o místech a datech promítání naleznete na webu www.ExpedicniKamera.cz.

Cesta ke článku: Cinemo.cz / AKCE, NOVINKY, TOP / Expediční kamera 2012
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist