28. 4. 2017Expediční kamera 2011

Autor: Petra Andrýsková| 21. února 2011 | Přečteno: 1 149x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Pro dobrodruhy, horolezce, nadšence ale i pro každého, kdo má rád přírodu a její krásy, je určen festival Expediční kamera. Přináší pásmo outdoorových filmů spolu s přednáškami, které putují po celé České republice.

Jde o čtyřhodinové pásmo filmů, které festival většinově přebírá od Mezinárodního festivalu horolezeckých filmů. Vybírá ty nejlepší a nejúspěšnější snímky a snaží se je zprostředkovat širší veřejnosti. Promítání se konají ve 100 městech České republiky, přičemž první únorovou etapu již má festival téměř za sebou. Filmy budou pokračovat na své cestě ještě celý březen, až do slavnostního ukončení, které proběhne 3.dubna v brněnském klubu Fléda. Detailní program najdete na stránkách www.expedicnikamera.cz.

A co můžete na festivalu vidět?

Mongolsko- Ve stínu Čingischána je snímek, který představí nejen divokou přírodu Mongolska, ale zamyslí se i nad významem a rolí tohoto vládce v dějinách této země.

Adrenalin nám stoupne v krvi při pohledu na nebezpečné kousky Alexe Hannolda. Věnuje se volnému lezení bez jakéhokoli jištění. Podaří se mu zdolat i 600m vysokou stěnu Half Dome? Uvidíme ve filmu Sám ve stěně.

sám ve stěně

Nechat se zatknout nebo sjet nebezpečnou řeku a riskovat? Mezi těžkou volbu byla postavena česká expedice, která se chtěla pokusit o sjezd horního toku indické řeky Brahmaputra. Po nehodě chtěli dobrodruzi sjezd přerušit, ale to přichází na scénu indická armáda. Jestli dokážou čeští vodáci uniknout vojákům a zachránit si kůži uvidíte ve snímku pojmenovaném po oné osudné řece- Brahmaputra.

Pohoří Kačkar se nachází v tajemné přírodě východního Turecka. Po jarním tání se zde malé potůčky přeměňují v divoké peřejnaté řeky, na které si málokterý vodák troufne. Ve filmu Projekt Kačkar uvidíte, jak s dravou řekou bojuje pár českých kluků.

lovci

V brazilském filmu Mezi námi uvidíme příběh mladé dívky Luisy, která se se svým otcem vydá do hor. Při výstupu na vysoký vrchol se však stane nehoda a její otec se zřítí stovky metrů do deštného pralesa. Dokáže Luísa přežít sama a prochladlá uprostřed bouře?

Na nelehký život v indonéské vesnici se podíváme ve snímku Poslední lovci. Žije zde posledních pár lidí, kteří dokážou zabít velrybu bambusovou harpunou z domorodé kanoe. Navštívíme tak vzdálený svět, kde stále vládnou tradice staré stovky let.

hory

Do zákulisí horolezeckých expedic zavítáme s filmem Ztracený horizont. Tři muži, tři cesty, tři příběhy. Tři výpravy na nejvyšší himálajské vrcholky, a to v zimě, kdy se tam odváží jen opravdoví dobrodruzi nebo blázni.

Jako staří Argonauti- tak ve stejnojmenném snímku putuje šest českých vodáků kanadskými Severozápadními teritorii až k Severnímu ledovému oceánu. Jejich cesta inspirovaná lovci kožešin, dávnými objeviteli i zlatokopy vede po vodě i po souši. Dorazí ke svému cíli?

Asgard Projekt měl být pokusem o první volný výstup na Severní věž Asgardu- hory uprostřed mrazivé Arktidy. Postupně se proti expedici spiknou okolnosti spolu s přírodou a výlet se stává bojem o přežití.

logo
Cesta ke článku: Cinemo.cz / AKCE / Expediční kamera 2011
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist