28. 4. 2017Den D

Autor: Filip Kovárník| 15. února 2010 | Přečteno: 639x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Máte skvělý a jedinečný nápad, na kterém by se dal vybudovat „byznys“? Chybí vám kapitál, kontakty, praktické rady a tvrdá kritika lidí z branže? Investoři jsou tu pro vás se svými zkušenostmi, penězi a nekompromisním přístupem. Zkuste využít svůj Den D…

Pětice investorů s chutí investovat, velkým balíkem peněz a cennými zkušenostmi, čeká na správný nápad. Všichni si klidně sedí na svých předražených židlích a čekají na lidi s nápadem a vizí. Někteří k nim přicházejí s pouhou myšlenkou, kterou mají v hlavě, ale jiní jsou schopni přednést plán na dalších 5 let, nechat kolovat „byznys“ plán a vše dovršit vítězoslavným výběrem mezi chtivě nabízejícími investory. Každý od cesty získá  hromadu nepříjemný otázek a tvrdé, ale upřímné, kritiky. To je pochopitelné, protože investoři se během méně než hodinové prezentace (z čehož první minutu podnikatelé mluví sami a nesmí být přerušeni) musí rozhodnout, zda přijmou nebo v rámci pravidel upraví nabídku podnikatelů. Ti mohou požadovat od 200 tisíc do 1,5 milionů korun za jimi stanovený procentuální podíl ve firmě. Požadovaná hodnota se po vyřčení nesmí měnit, ale o procentech se dá diskutovat, stejně jako o dalších investorských požadavcích (například ukončení současného pracovního poměru a věnování se projektu na plný úvazek). Investoři se také mohou spojovat, aby společnými silami vytvořili nabídku požadovanou podnikatelem.

photo_08_hires

Reality show Den D vychází z úspěšného formátu Dragon´s Den (Dračí doupě), který původně vznikl v Japonsku, ale největší slávy se mu dostalo ve Velké Británii na televizi BBC. Česko jako země plná různých kutilů a vynálezců je ideální pro podobný pořad, bohužel v ironickém i původním smyslu tohoto slova. Den D trpí klasickým problémem nevyváženosti kvality nabídek podnikatelů. Některé jsou vysloveně směšné (v první sezoně podprsenka, plán zatraktivnění závodů Formule 1 a další) a některé jsou úsměvné, ale praktické (pomocník pro nazouvání ponožek). Bohužel opravdu kvalitních a pro pořad smysluplných nabídek tu je pramálo, málokdy více, jak jedna na pořad. Je to škoda, protože Den D by neměl fungovat vysloveně jako zábavní pořad pro rádoby vynálezce a „pošuky“, ale jako smysluplný pomocník v budování vlastního podniku. Tomu pomáhá především pětice investorů. V právě probíhající druhé sezoně jsou to Ondřej Bartoš, Marta Nováková, Tomio Okamura, Dana Bérová a Michael Rostock-Poplar (který nahradil pana Pilného z první série). Všichni jmenování přinášejí dostatečné zkušenosti, znalosti i trefně mířené otázky. Každý je trochu jiný. Ondřej Bartoš je věcný, globální a třeba Tomio Okamura si vše rád vyzkouší a spočítá. Pro mnohé je v druhé sezoně trnem v oku pan Rostock-Poplar (přezdívaný Mistr Sorry:)), ale je to škoda, protože právě on přinesl trochu humoru až nadsázky spojené s přímým jednáním. Rozhodně největším přínosem pořadu je jednání investorů a jejich požadavky, které se neustále opakují, takže lze velmi rychle usoudit, kde je často kámen úrazu (příliš velká závislost na dotacích, nepromyšlený plán distribuce, příliš vysoké finanční nároky na marketing…).

photo_08_hires

Pořad vysílá Česká televize na svém prvním programu pravidelně každé úterý ve 22:00 (opakování vždy ve středu v 02:25) a je velmi příjemné, že aktuální díl je ihned po odvysílání dostupný pro shlédnutí on-line na stránkách České televize (několikrát jsem prostě zapomněl:)). Díly jsou postavené na třech hlavních podnikatelských nabídkách, které mají největší prostor a jsou prokládané menšími, často úsměvnými nabídkami s minimálním prostorem.

Hodnocení: 70%

ČSFD STRÁNKY POŘADU

woolrich parka
Persistent People Begin Their Success Where Others End In Failure
woolrich arctic parka schwarz AMI recently acquired Weider Publications

Persistent People Begin Their Success Where Others End In Failure
woolrich weste damen AMI recently acquired Weider Publications
Cesta ke článku: Cinemo.cz / POŘADY / RECENZE: Den D
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Autor: Matt Napsáno 6. červnaec 2010 | 20:18

Skoda ze som to este nevidel, vyzera to zaujimavo :)

Thumb up 2 Thumb down 0

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist