24. 2. 2018Danny Trejo á la Machete

Autor: Artur Kononov| 2. října 2010 | Přečteno: 613x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

„Béčkovým“ akčním filmům zdaleka ještě neodzvonilo, jak nás o tom nedávno přesvědčil Stallone a jeho The Expendables, tak nás v tom zrovna utvrzuje i Robert Rodriquez. Na začátku byl pouze dvouminutový trailer, který zaujal a nakonec přerostl v celovečerní záležitost jménem Machete. Rodriquez to vzal vážně a s režijní pomocí Ethana Maniquise se můžeme s radostí vrátit k osmdesátkovým akčňákům a to ve velkém stylu.

machete_8 - Copy

Na co se ve snímku můžeme těšit? No, bude toho hodně, tak abych to vzal hned z kraje: Litry, spíše hektolitry krve, desítky usekaných údů, tisíce vystříleného olova a také umělá prsa, kterých ve filmu uvidíme až až. Další zmínka musí bezpochyby být o hvězdném hereckém obsazení ve stylu Roberta De Niro, sexy Jessicy Alby, velikého fandy Trávníčka Dannyho Trejo, obnažující se Lindsay Lohan a symbolu osmdesátkových akčňáku Stevena Segala. Jak již úvod napovídá, o scénář tu rozhodně nejde. Přestylizované scénky plné nadsázky a brutality snad umírňují jen cool hlášky, které vám vykouzlí úsměv na tváři v cuku letu. Téma celého filmu je zaměřeno na mexické imigranty a přistěhovaleckou problematiku. Bývalý mexický agent Machete (Danny Trejo), kterému drogový boss Torrez (Steven Segal) nakopal zadek a zabil rodinu, se po několika letech odpočinku a zotavení vrací nechtěně do akce. Neznámý muž mu nabídne 150 000 $, když zrealizuje atentát na imigranty nenáviděného a korupcí prohnaného senátora McLaughlina (Robert De Niro). Byla to naplánovaná léčka, ve které se Machete stává pronásledovaným vrahem a nepřítelem číslo jedna. Machete, ale bojuje (po boku tzv. organizace Síť) do posledních sil a jeho nepřátelům nakonec dochází, že opravdu vyj*bali s nesprávným Mexikáncem.

machete_9

Rodriquez po všech těch letech filmařiny už ví, jak má dávkovat akci a na tomto snímku se to opět příznivě projevuje a vtípek, že Machete nikdy neSMSkuje dlouho nic nepředčí. Nadsázky bude ve filmu opravdu požehnaně a nemohu říci, že by dvě zdravotní sestřičky v krátkých sukýnkách vyskakujících ze sanitky se samopaly v ruce nevypadaly směšně, ale do parodujícího snímku Black Dynamite to má ještě daleko. Rodriquez a Maniquis si vzali za cíl pobavit diváka, což splnili na sto procent a potěšili nejednoho příznivce béčkových akčních filmů. Bohužel, jako v každém akčním snímku i tento obsahuje pár hluchých míst, které ovšem velmi rádi přehlédnete a dáte adrenalinové zábavě zelenou. Nedá se s jistotou říci, že se snímek bude líbit všem, ale pokud vás bavil Desperados s Banderasem v hlavní roli, tak si tento nářez nemůžete nechat ujít.
imagesJiž po úvodní scénce budete prahnout po další akci a nebudete si jisti, čím vás film může ještě překvapit. Úroveň zábavy bude hned od první minuty jen a jen stoupat. Machete je podzimní oddechová akce, na kterou jen tak nezapomenete. Danny Trejo v hlavní roli nám naservíroval pořádnou dávku brutální řezničiny a my mu to s chutí žereme.

Machete

Režie Robert Rodriguez, Ethan Maniquis

Hrají: Danny Trejo, Robert De Niro, Jessica Alba, Steven Seagal,
Michelle Rodriguez

Žánr: Akční / Thriller / Dobrodružný

Hodnocení: 80%

Premiéra ČR / SK: 14. 10. 2010 / 11. 11. 2010

Cesta ke článku: Cinemo.cz / FILMY / RECENZE: Danny Trejo á la Machete
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Autor: rich Napsáno 3. října 2010 | 12:59

Film jsem sice ještě neviděl, ale jako pravidelný návštěvník CINEMO.cz se již velice těším až na tento kousek mrknu a také na těch mnoho umělých prs:-D. Zajímavá recenze. Díky autorovi 😛 🙂

Thumb up 4 Thumb down 1
Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist