24. 2. 2018Danny Boyle natočí pokračování kultovního Trainspottingu

Autor: Vladan Vaněk| 11. září 2009 | Přečteno: 655x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Britský režisér Danny Boyle, který se v loňském roce připomněl oku diváka svým veleúspěšným osmioscarovým snímkem Milionář z chatrče, by měl v nejbližší době natočit pokračování drsného dramatu Trainspotting.

Původní Trainspotting vzbudil v době svého vzniku (v roce 1996) obrovské ovace. Bez servítek popisoval nemilosrdný příběh mladíka Rentona, který se svou partou prožívá ve věčně šedivém Edinburgu revoltu vůči společnosti. Někteří z Rentonových přátel pak prožívají život „zlaté mládeže“ plný drogových úletů neustojí. Sám hlavní hrdina se však nakonec pokusí o návrat do normálního života. Film jako takový pak sklidil ve světě obrovské ovace a nastartoval kariéru představiteli hlavní role, tehdy prakticky neznámému herci Ewanu McGregorovi.

Pokračování Trainspottingu, které je adaptací knihy Porno Irvina Welshe, má sledovat osudy hlavních hrdinů po deseti letech od prvního filmu. Tuto informaci potvrdil britským médiím herec Robert Carlyl, představitel role Francise Begbieho.

Otázkou však zůstává, zda se Boyleovi podaří přemluvit k natáčení i další herce v čele s výše zmiňovaným Ewanem McGregorem. Stejně tak se dá jen stěží spekulovat nad tím, kdy by měl druhý Trainspotting okupovat kina…

Režisér Danny Boyle

danny_boyle

Cesta ke článku: Cinemo.cz / NOVINKY / Danny Boyle natočí pokračování kultovního Trainspottingu
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist