22. 2. 2018ČT chystá hororové příběhy Okno do hřbitova

Autor: Redakce| 11. srpna 2012 | Přečteno: 613x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Ojedinělý formát – cyklus hororových povídkových příběhů Okno do hřbitova chystá na podzim České televize. Programové schéma pro letošní podzim zveřejnila ve čtvrtek.

Tajuplné příběhy Okno do hřbitova jsou podle stejnojmenné předlohy Miroslava Švandrlíka a režisérem je renomovaný tvůrce Vladimír Michálek (např. filmů Zapomenuté světlo, Je třeba zabít Sekala, Posel atd.)

 

Foto z chystaného seriálu hororových příběhů Okno do hřbitova
Foto z chystaného seriálu hororových příběhů Okno do hřbitova

 

Původní seriálová tvorba ČT patří mezi tradiční a diváky všech generací oblíbené formáty, informovalo vedení televize. Podle něj „Hrdinové premiérových seriálů Ententýky a nových řad seriálů Zdivočelá země a Vyprávěj prožijí na ČT1 v průběhu letošního podzimu příběhy v širším kontextu minulosti nebo současnosti. Dají divákům možnost, aby si v nich našli paralelu s vlastním životem.“

V podzimním vysílání České televize nebude chybět ani tradiční solitérní nebo seriálová dramatika. Setkání s hvězdou nabídne originální pohledy na herecké umění Jany Hlaváčové, Boleslava Polívky a Dagmar Havlové. Na obrazovky se vrací oblíbený zábavně kriminální cyklus Ach, ty vraždy! s Jiřinou Bohdalovou v hlavní roli, obohacený o nové díly. Triptych Ztracená brána navodí mystické téma, které se v české dramatické tvorbě příliš neobjevuje. Milostný příběh muže a ženy současné střední generace s názvem Vánoční hvězda se nese v komediálním žánru.

Možnost vzdělávat se a poznávat poskytne podzimní vysílání ČT v mnoha různých formách, které rozhodně nenudí. Poznávací odyssea po českých domácnostech Můžeme dál? ukáže, jací vlastně jsme a co o sobě vůbec víme. Oblíbený televizní cestopis se poprvé vydal za hranice, aby tak vznikla série Toulavá kamera vychutnává Slovensko. Nový publicistický týdeník bude hledat Rub a líc fenoménů doby. Na otázku, jak jsme viděli rozpad státu „tenkrát“, před 10 lety, a nyní, po 20 letech, se bude snažit odpovědět cyklus Sbohem Československo.

Zábavní pořady se objeví na ČT1 i ČT2. Velkolepou podívanou přinese oblíbená taneční show StarDance. Nejlepší Bakaláři s tím nejlepším hereckým obsazením připomenou nejzajímavější divácké příběhy. Zábava na Dvojce upoutá neotřelými žánry především v kultovním pořadu v licenci HBO Na stojáka, tentokrát v produkci ČT, i v tak trochu jiné (talk) show Tomáše Matonohy a jeho hostů Na forbíně TM z brněnského divadla Reduta.

I v oblasti publicistiky je role České televize nezastupitelná. Kromě rozvoje svých stávajících a úspěšných formátů přináší v letošní podzimní sezoně i pořady nové, i když s osobnostmi, které divákům neznámé rozhodně nejsou. Nejen se skutečnými příběhy skrývajícími se za telefonáty na Tísňovou linku je seznámí stejnojmenný publicistický magazín. Kromě toho v sobě zahrnuje obrovský přínos v podobě prevence: Mirek Vaňura jako moderátor nabídne nejnovější trendy v poskytování první pomoci, postupy v krizových situacích, možnosti jak čelit nebezpečí. Málo známými či úplně neznámými tématy, dramatickými pátráními, unikátními rekonstrukcemi událostí přímo na „místě činu“ obohatí nabídku České televize pořad Stanislava Motla Stopy, fakta, tajemství. S originálním talentem českých umělců a bavičů, jejich profesním životem i lidským osudem, je seznámí nová série zábavně publicistického cyklu Komici na jedničku.

Pestrou žánrovou podzimní mozaiku dotvářejí ty nejlepší seriály ze zahraniční produkce. Poutavými historickými tématy, dramatickými situacemi, emotivními scénami a skvělými hereckými výkony mezinárodních hvězd zaujmou výpravné seriály Borgiové a Pilíře Země. Doslova diváckým hitem se v Kanadě staly Případy detektiva Murdocha.

V cyklu Perly českého dokumentu představí Česká televize na podzim přední české dokumentaristy a jejich vybrané snímky za posledních 30 let. Jde o poctu tvůrcům a žánru, jehož největším producentem a podporovatelem je právě Česká televize. V přehlídce se každý týden objeví dílo jednoho z režisérů, mezi něž patří Jan Špáta, Olga Sommerová, Věra Chytilová, Helena Třeštíková, Miroslav Janek, Pavel Koutecký, Fero Fenič, Milan Maryška, Pavel Štingl, Vladislav Kvasnička, Josef Císařovský a další.

Mezi nové zahraniční dokumenty na ČT2 bude patřit široce koncipovaný cyklus Vesmír, historické dokumentární cykly Kronika III. říše či Letecká válka ad. Z oblasti vědy a techniky to budou například cyklus Letecké katastrofy. Dramatické okamžiky přinese mj. cyklus Speciální jednotky zasahují. Chybět nebude Kamera na cestách ani Zázračná planeta. Mýty a fakta historie objeví cykly Pyramidy, Osudy Říma a další.

Své novinky nabídne i ČT24. Oblíbené ranní Studio 6 bude zpravodajská ČT24 vysílat od podzimu také v sobotu a v neděli – pod názvem Studio 6 Víkend od 7 do 11 hodin. Další novinkou na ČT24 bude speciál Hyde park – Civilizace. Otázkám vědy a civilizačním fenoménům se v širším kontextu bude věnovat vždy v sobotu od 20.05 hodin.

Cesta ke článku: Cinemo.cz / FILMY, POŘADY, SERIÁLY, ZAJÍMAVOSTI / RECENZE: ČT chystá hororové příběhy Okno do hřbitova
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist