18. 1. 2018Co se děje v trávě…45/2009

Autor: Jakub Miller| 9. listopadu 2009 | Přečteno: 277x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Co chystají ve svých nových dílech tvůrci jako Riddley Scott či Danny Boyle, obsazení thrilleru The Tourist je dokončeno a do kin vtrhne Aladin se svým džinem. Čtěte dál a dozvíte se ty nejdůležitější události ve světě filmu za poslední týden.

danny_boyle_001_asdasd

Jakmile váš film několikanásobně vydělá na svůj rozpočet a získá osm cen Akademie, můžete si dělat opravdu cokoliv. Danny Boyle si tedy místo nové „bondovky“ vybral velmi komorní projekt s názvem 127 Hours (127 Hodin), pojednávající o horolezci Aaron Ralstonovi, který se v květnu 2003 rozhodl slanit Blue John Canyon v USA. Naneštěstí při tom uvolnil balvan a ten mu přimkl pravou ruku ke skále. Po dobu čtyři dnů se Aaron snažil dostat ze svého zajetí, bohužel marně. Pátý den si uvědomil, že nikdo jej zde nenajde a jelikož byl již v té době silně dehydratován, rozhodl se k opravdu odvážnému činu – uříznouz si nožem celé předloktí. Poté ještě musel slanit několik desítek metrů. Nakonec jej zachránila rodina Nizozemských turistů na výletě. Z horolezce se tím ze dne na den stala celosvětová celebrita. Zkrátka čistě Oscarové drama o lidské statečnosti. Režisér ale diváky varuje, že v první hodině snímku nemusí padnout ani jedno slovo, neboť by rád natočil reálně naturalistický film. Pokud vše klapne (na příběhu pracuje scénárista Milionáře z chatrče), tak by se mělo začít natáčet v dubnu 2010 a premiéra by se uskutečnila v zimě téhož roku.

Ptáte se někdy, jaký žánr má největší šanci uspět u diváka ? Odpověď je snadná – pohádka. A jelikož za pár měsíců vtrhne do kin adaptace počítačová hry Prince of Persia: Písky času, budou fantasy z dálného orientu velmi žádaným zbožím. Tudíž pár producentských šéfů dalo hlavy dohromady a napadlo, jak dobře přijít k penězům. Do dvou let tudíž můžeme očekávat na stříbrném plátně nic menšího než Pohádky tisíce a jedné noci a to rovnou ve 3D. Zatímco ale předloha je o konkubíně, která vypráví králi Šahriárovi moudré báchorky, film se na příběh podívá z trochu jiného úhlu pohledu. Hlavním hrdinou bude člen vládcovy stráže, který se po zabití svého pána temnými mocnostmi rozhodne vyhledat pomoc u hrdinů Šeherezádiných pohádek. Rozpočet činní 70 milionů, natáčení začne již tento duben a na post režiséra usedne Chuck Rusell, který se za svou dlouhou kariéru zatím moc nevytáhl. Uvidíme jak si poradní s létajícími koberci a džinem z láhve.

johnny deppasdasdasdasdasdThe Tourist je prokletý projekt. Příběh o americkém turistovi, kterého využije agentka Interpolu jako zástěrku pro svou akci, měl nejdříve režírovat Florian Henckel von Donnersmarck, tvůrce oceňovaného snímku Životy těch druhých. Ten ale z projektu vycouval kvůli tvůrčím neschodům a na jeho místo nastoupí Alfonso Cuarón, který dal světu pecky jako Potomci lidí či třetí Harry Potter. Ohledně obsazení hlavních představitelů se také vedlo hodně sporů. Nejdříve to vypadalo na dvojici Tom CruiseCharlize Theron. Ti byli po čase vystřídáni Sam Worthingtonem a Angelinou Jolie, aby nakonec „terminátor“ vypadl z kola a nahradil samotný velikán Johnny Depp. Snad je už tato sestava finální a natáčení může konečně započít v únoru 2010. Ale jak říká James Bond, nikdy neříkej nikdy. _______________________________________________________________________________________________

Letem světem

Nicolas Cage vyslyšel nářek fanoušků a rozhodl se točit konečně pořádně temné pecky. Tento rok do kin půjde remake 20 let starého filmu Bad Lieutentant, kde hlavní hrdina fetuje, „šuká“ a střílí jak na běžícím pásů. A také je špičkový policajt jen tak mimochodem. Co ale vypadá hrůzně je projekt s názvem Drive Angry, kde Cage ztvární bývalého zločince, kterému zabíjí dceru a unesou vnučku. A jelikož je hlavní hrdina dobrý otec, rozhodne se nabít bouchačku, nasednou do svého fára a pořádně svým nepřátelům zatopit. Režii dostal Patrick Lusser, který předtím natočil hovadiny jako Krvavý valentýn 3D či trilogii Dracula 2000.

Riddley Scott si vesele točí jeden film za druhým a jelikož byl po několika měsíčních dohadech dotlačen k režírování prequelu Vetřelce, rozhodl se trochu specifikovat, o čem snímek bude. Nyní se podržte – zrod Vetřelců. Tudíž žádná Ripleyová, žádné komando mariňáků, žádní mutanti. Na scénáři tvůrce spolupracuje s doposud neznámým Johnem Spaihtsem. Film vtrhne do kin během příštích 2 let.

Slyšeli jste o filmu Kick-Ass ? Pokud ne, tak zbystřete, neboť třetí film Matthew Vaughna má opravdu velké ambice. Snímek je adaptací stejnojmenného komiksu od Franka Millera (tvůrce Wanted) a pojednává o trojici chlapců, kteří se začnou oblékat jako super hrdinové, rozhodnuti vyčistit ulice města od mafie. Důvod, proč je ale grafická novela tak vyjímečná je, že příběh je plný brutálního násilí, černého humoru a nájemné vražedkyně, které je pouhých 13 let. Režisér slibuje věrnost předloze a aby to dokázal, vypustil do světa čtveřici plakátů.

kisadasdasdasdasdasdasdasdsadasdasdasdsadsadsadasdsad

Cesta ke článku: Cinemo.cz / ARCHIV / Co se děje v trávě…45/2009
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist