18. 1. 2018Co se děje v trávě… 44/2009

Autor: Jakub Miller| 2. listopadu 2009 | Přečteno: 349x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Adaptace legendární ságy Duna hledá nového režiséra, Muži v černém to opět natřou šmejdovi z vesmíru a obsazení komiksárny Thór jede na plné obrátky. Čtěte dál a dozvíte se ty nejdůležitější události ve světě filmu za poslední týden.

Stejně jako Záhada Blair Witch zažívala celosvětový „boom“ před deseti lety, tak i nyní horror Paranormal Activity vydělává tučné peníze v amerických kinech. Snímek za 15 000 dolarů izraelce Orena Peliho se zanedlouho dostane přes hranici 70 milionů a tak není moc velké překvapení, že distribuční společnost Paramount by ráda natočila v co nejkratším čase další díl. Železo se musí kout dokud je žhavé. O tom, zda-li na režisérskou sesli opět usedne tvůrce jedničky nemá nikdo zatím ani páru. Orel totiž v současné době pilně pracuje na sci-fi Area 51, jenž se drží stejného dokumentaristického looku ála „nalezeno na místě katastrofy“. Jak to tedy s talentovaným tvůrcem dopadne, to ukáže pouze čas.

odinPřípravy na natáčení komiksové adaptace Thor jedou na plné obrátky. Již v lednu nastoupí na plac pod vedením Kennetha Branghama (Hamlet, Frankenstein) Chris Hemsworth (Kirkův otec v novém Star Treku) v roli norského boha s kladivem v pravačce. Stejně jako v předloze, i zde bude Thor vyhoštěn z Valhally kvůli svým neposedným manýrům do lidského světa, aby se naučil slušnému chování. Život na Zemi mu nedlouho poté začne znepříjemňovat neposedný bratr Loki v podání neznámého Toma Hiddlestona a armáda temnot za jeho zády. V roli lásky hlavního hrdiny Jane se objeví kráska Natalie Portman, jenž si musí po nemastné-neslané Králově přízni nutně zpravit reputaci (tento rok to bude drama Bratři). To největší eso v rukávu si ale tvůrci nechali až na konec! Thorova otce a vládce nebes Odina si totiž zahraje samotný Anthony Hopkins, který se po krátké pauze vrací do mainstreamových bijáků (příští rok to bude Vlkodlak) a tímto ukončil spekulace o obsazení veterána Briana Blesseda. Poslední zářné jméno je Stellan Skarsgård (Andělé a Démoni, Piráti z Karibiku), jehož úloha ve filmu je prozatím neznámá. Kladivo bijec dorazí do našich kin v červnu 2011 a že se máme na co těšit.

O další adaptaci epické knižní sága Duna se mluví již několik let. Jasné obrysy projekt získal až minulý rok, kdy na post režiséra dosedl Peter Berg, režisér Království či Hancocka. S rozpočtem 175 milionů měl v plánu natočit akční velkofilm v hlavní roli s Robertem Pattinsonem. Po této informaci dostali fanoušci málem infarkt a tak Berg po několika měsících raději vycouval. Paramount chce ale film za každou cenu a tak již poctivě hledá náhradníka. Největším favoritem je Neil Blomkamp, který se po sci-fi District 9 stal velmi žádaným tvůrcem s velkou originalitou a schopností natočit za málo peněz opravdu hodně velký biják. Pokud se ho studiu nepodaří přivábit na tučný honorář, tak se dalším kandidátem stává Neil Marschall, který v současné době dokončuje starověkou řežbu Centurion a v minulosti zplodil Soudný den či Pád do tmy. Příběhy o rodu Atreidů nadevše miluje, takže by se zajisté držel předlohy. Na finální rozhodnutí si budeme muset počkat ještě pár týdnů.

meninbasfafsPoprvé si to rozdali s obrovským švábem, podruhé s podivnou marťankou. Muži v černém ještě neřekli své poslední slovo, tedy alespoň tak to vidí Columbia Pictures. Ti nakázali Etanu Cohenovi vymyslet zápletku a napsat scénář. Jeho jméno stojí třeba za Tropickou bouří či Absurdistánem. O návratu Willa Smithe a Tommy Lee Jonese zatím nepadlo ani slovo, ale je dopředu jasné, že studio oboum dvoum nabídne šek s opravdu tučným honorářem, neboť tahle série jim vydělává sta miliony. Režisér Barry Sonnenfeld se po svých posledních neúspěších zajisté vrátí rád sám od sebe. Uvidíme, jak se to s vládními agenty nakonec vyvine.

________________________________________________________________________________________________

Letem světem

Michael Jackson sice odešel do nebíčka před třemi měsíci, to ale nebránilo Sony udělat z dokumentů o přípravě jeho koncertu film a poslat jej do celosvětových kin jako náplast na peněžní ztrátu, kterou s královou smrtí utrpěli. This is It vydělalo celosvětově okolo 100 milionů a tržby se zajisté budou během následujících dnů zvětšovat. Sice to není oněch 250 mega, jak mnoho optimistů vykřikovalo do světa, ale stále lepší než dostat drátem do oka, že ?

Udělování cen Akademie se pomalu blíží a je už na čase, aby byl obsazen hlavní uvaděč. Minulý ročník zazářil Hugh Jackman, jehož vtipnost a zpěv udělaly ze stereotypních Oscarů zábavnou show, jenž lámala rekordy ve sledovanosti. Bohužel, pro tento rok si nemůže představitel Wolverina udělat čas kvůli natáčení sci-fi Reel Steel a tak se hledá náhradník. Tím by se mohl stát Neil Patrick Harris, slavný díky roli Barneyho Stinsova v sitcomu How I Met Your Mother. Tato možnost je opravdu velmi lákavá.

Peter Jackson a Guilermo del Toro pilně pracují na přípravách Hobbita, jehož první klapka se koná na jaře 2010. Fanoušky trilogie Pán prstenů proto zamrzí informace, že John Rhys – Davies odmítl roli Gloina, Gimliho trpasličího otce. Jako důvod uvádí, že za prvé si v roli trpaslíka užil dost (maska mu zdevastovala kůži na obličeji) a také by nechtěl být jedním ze třinácti dalších. Pokud by mu ale byla nabídnuta jiná role (svůj hlas propůjčil Stroumvousovi), určitě by se rád opět vydal do Středozemě.

Nový plakát tento týden obdržel Sherlock Holmes Guye Ritchieho a Invictus Clint Eastwooda.

Filmu zdar!

holmesssssssskkkkkkkkkkkksssssssssssssssssssssssssssssssssssss

Cesta ke článku: Cinemo.cz / ARCHIV / Co se děje v trávě… 44/2009
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist