22. 2. 2018



Co se děje v trávě… 42/2009

Autor: Jakub Miller| 19. října 2009 | Přečteno: 395x |

Poslat známé(mu):





Pošli článek známé(mu) |

Adaptace Bible bude krvavá záležitost, hajzl z vesmíru opět navštíví Zemi na Den nezávislosti a legendární agent Jack Ryan se (snad) konečně vrátí. Čtěte dál a dozvíte se ty nejdůležitější události ve světě filmu za poslední týden.

V dnešní době se již moc originálních námětů nevymyslí, tak proč nevydělat na příbězích starých jako lidstvo samo, napadlo hlavouny v  Hollywoodu. Páni v kravatě dali hlavy dohromady, spočítali si počet věřících v pána Boha na světě a hned měli jasno: zfilmujeme Bibli! Lépe řečeno, její část o Mojžíšovi a vyvedení židovského lidu z Egypta. A aby se na tom dalo co nejvíce vydělat, bude se muset z mírumilovného proroka stát nový král Leonidas. Adaptace Exodusu tedy dostane vizuál 300: Bitva u Thermopyl a epičnost Statečného srdce. Na scénáři se již pracuje, teď pouze sehnat odvážného režisér a ve jménu Otce – Syna – Ducha svatého pozabíjet pár arabášů.

travaBylo nebylo, žil byl v Los Angeles nějaký Chris Pine. Až na pár menších roliček se o něj nikdo nezajímal a svět neměl o tomto mladém herci ani tušení. Pak ale přišel J.J. Abrams, posadil jej na kapitánské křeslo lodi USS Enterprise, nechal zachránit galaxii a ze dne na den udělal z Chrise hvězdu. V současnosti patří devětadvacetiletý mladík k nejžádanějšímu zboží Hollywoodu a o nabídky není nouze. Vyjma jeho role v Unstoppable režiséra Tonyho Scotta (ano, toho co může za hity Poslední skaut či blbosti Únos vlaku 1 2 3), kde se bude Denzelem Washingtonem zachraňovat americké městečko před vlakem, který veze několik tun toxického odpadu, si Pine možná střihne i legendu CIA, Jacka Ryana. O této postavě vznikly již čtyři filmy (Hon na ponorku, Vysoká hra patriotů, Jasné nebezpečí a Nejhorší obavy) s třemi různými herci (Harrison Ford, Ben Affleck, Alec Baldwin) a samotná knižní sága patři k největším bestsellerům. Příběh nebude vycházet z předlohy, očekávejme restart ála „jak jsem se stal agentem“. Scénář se již dopisuje, tak snad to tentokrát konečně vyjde. Krimi thrillerů ze staré školy se v posledních několika letech moc neobjevilo, tudíž je snímek velmi vítané zpestření.

Co by bylo za svět, kdyby se jej Roland Emmerich nesnažil stál dokolečka zničit na filmovém plátně. Za chvíli jde do kin jeho monstrózní 2012 a blockbusterový režisér si již plánuje další projekt – pokračování kultovní klasiky Den nezávislosti. Scénář se dokončuje a studia jsou na zahájení natáčet připravena ihned dát zelenou. Je tu ale jeden podstatný zádrhel: Will Smith. Ne že by si afroamerický frajer nechtěl zopakovat roli, to on by moc rád. Problém tkví v jeho natáčecím kalendáři. Když jste jednou nejplacenější herec Hollywoodu, tak moc času na jeho uspořádání nemáte. 20th Century Fox by sice pokračování filmu bez Smithe přežilo, pan režisér ale ne. Tudíž nezbývá než si počkat, až si oba vyberou určité datum ve svém diáři a teprve pak se konečně rozeběhne natáčení na plné obrátky. Let’s kick some asses!

x-menTo u takových X-Menů máme již nyní jasno: filmy budou. Pokračování řecké tragédie s nabitou akcí X-Men Origins: Wolverine se bude zakládat na komiksu od Frank Millera, jehož děj je situován do současného Japonska. Příběh je plný akce, dramatu a moudrého poučování o cti bojovníka. Zkrátka ideální pro Hollywood. X-Men: First Class o mladých začátcích Storm či Cyclopa by měl mít temnější nádech ála Harry Potter a Relikvie smrti (tzn. hodně mrtvých). Scénář je ještě v plenkách, to samé platí jakékoliv obsazení. Na náctileté mutantíky si holt budeme muset ještě chvíli počkat. O celovečeráku pro bijce Deadpoola se hodně mluví, ale málo koná. Obsazení Ryana Reynoldse je sice jisté, ale náznak předprodukce nikde. Snad se tvůrci konečně rozhoupou a pošlou slavného antihrdinu konečně do boje. Jako nejzajímavější z celé řady filmů se ukazuje X-Men Origins: Magneto. Příběh o vzestupu chlapa, který z aut dělá plechovky a místo letadla raději využije nedaleký most, se plánuje již delší dobu. Sir Ian McKellen, představitel Magneta v původní trilogii, si ve snímku zahraje určitě, bohužel až v posledních pár minutách. Děj se totiž zaměřuje na jeho vzestup a hrůzy které zažil v koncentračních táborech. Scénář napsal David S. Goyer, kterým pomáhal s psaním Temného rytíře či trilogií Blade a sám natočil nedávno blbost Nenarození. Zda-li „životopis“ Magneta vůbec vznikne, to zatím není jisté. Osobně doufám že ano, protože mutanti za druhé světové zní více než lákavě.

_______________________________________________________________________________________________

Letem světem

Komiksový Green Latern, jenž se pod vedením ostříleného Martina Campbella (Casino Royale) pomalu chystá k natočení, dostal pravděpodobně svého záporáka. Bude jím pomstychtivý Sitern a teď největším překvapení – ztvárnit by jej měl představitel Rorschacha z filmu Watchmen – Strážci, Jackie Earle Harley. Velmi lákavá představa.

Ian McKellen se rozpovídal o natáčení dvoudílného velkofilmu Hobbit. To by mělo začít na jaře 2010 a trvat téměř 383 (!) dní. Scénář je již v poslední fázi vzniknu, začíná se odhadovat rozpočet, pak ještě obsadit hlavní role a hurá do Středozemě! Podle hercových slov je režisér Guillermo del Toro v mnoha ohledech velmi podobný Peteru Jacksonovi (ten film pouze produkuje), ale zároveň má i mnoho originálních myšlenek a patří k nejúžasnějším mužům, které za svou dlouholetou kariéru poznal.

Další komiksová adaptace, tentokrát Avengers, mění režiséra. Jon Favreau (Iron Man 1 a 2) nakonec možnost natáčet z časových důvodů odřekl a tak si bude muset najít Marvel někoho jiného. Je to velká škoda, po prvním filmu o plechovém superhrdinovi byl Favreau nejlepší volba, snad někdy jindy.

Jeden z nejočekávanějších filmů roku, Imaginárium Dr. Parnasse za několik týdnů vtrhne do světových kin. Pokud jste o něm neslyšeli tak pozorně čtěte, proč se jedná o tak důležitý snímek. Za prvé: je to poslední role zesnulého Heath Ledgera, který zemřel uprostřed natáčení. Za druhé: režisérem je Terry Gilliam (Monthy Python filmy, 12 opic, Kletba bratří Grimmů) a za třetí: jelikož se točilo chronologicky, tak zbylou část příběhu za Ledgera dotočili jeho přátele Johnny Depp, Jude Law a Colin Farell. Hlavní hrdina totiž prochází magickým zrcadlem do jiných svět a jako se vždy změní jeho osobnost při návratu zpět, tak se bude měnit i jeho tvář. Zajisté jeden z nejlákavějších projektů posledních let. Tady máte plakát.

par

To je pro dnešek, uvidíme se další týden. Filmu zdar!

Cesta ke článku: Cinemo.cz / ARCHIV / Co se děje v trávě… 42/2009
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist