18. 1. 2018Co se děje v trávě… 41/2009

Autor: Jakub Miller| 11. října 2009 | Přečteno: 266x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

S pianistou vyrazíme lovit Predátory, biografie Mike Tysona bude zfilmována a dokonce se dočkáme herní klasiky Call of Duty na stříbrném plátně. Čtěte dál a dozvíte se ty nejdůležitější události ve světě filmu za poslední týden.

Ruku na srdce muži, chlapci a (možná) děvčata. Kdo z nás si nikdy nezahrál alespoň jeden díl válečné série Call of Duty a neužil si intenzivní akci s bezchybnou atmosférou. Otevřete tedy šampaňské, protože po dlouhých letech se tento titul nakonec zfilmuje. Activision Blizzard, držící práva i na kolosální MMORPG World of Warcraft (jehož premiéra se plánuje na rok 2011 pod taktovkou Sama Raimiho), se totiž rozhodl na svých titulech tučně vydělat a tak se snaží poslat do filmového průmyslu všechny své pecky posledních let, nejlépe najednou. Vznik CoD je teprve v plenkách, prozatím se pouze spekuluje o režii Xaviera Gense (Hitman), s kterým šéf Activision „poobědval“ v Praříži. Uvidíme jak se to vyvine, kvalitních válečných snímku za poslední dobu moc nevzniklo.

tráva1Největší překvapení týdne se týká obsazení Adriena Brodyho (Pianista) do role hlavního hrdiny v připravovaném filmu Predators v režii Nimród Antala pod záštitou Roberta Rodrigueze. Děj vypráví o skupině osmi lidí, jenž byli uneseni na planetu predátorů, kde mají být pro zábavu loveni. Místo toho, aby „osm statečných“ hodilo rovnou flintu do žita, se raději rozhodnou oplatit svým věznitelům stejnou mincí a tak začíná krvavá řež v neprodyšné džungli. Výběr představitelů zbylých sedmi pozemšťanů je opravdu pestrý. Topher Grace, Venom ze Spider-Mana 3, si zahraje sériového vraha hledaného FBI. Legendární Danny Trejo dostane do rukou dvě Uziny a historii drogového bosse. Dalšími parťáky jsou ne-moc známí Oleg Taktarov a Walton Goggins. První potřebuje na zabíjení rotačák, druhému stačí pouze nůž. Sympatický afričan Mahershalalhashbaz Ali (přečtěte to 10x za sebou) bude hrát člena elitních jednotek Mombassu a Louis Ozawa zastoupí asijskou část filmu. A co by to bylo za biják, kdyby tam nehrála ženská. Roli sniperky nakonec dostala stále obsazovanější Alice Braga. Premiéra se koná 9. července 2010. A co na to Arnold ?

Toho už vedení Kalifornie z postu guvernéra začalo trošku nudit a tak se místo jeho kraťoučkého camea ve filmu Expendables od Stallona dočkáme plnohodnotné role. Největší namakanec 80. let si zahraje Sylvesterova úhlavního konkurenta v zabijácké branži, takže očekávejme drsné slovní přestřelky a pokud dá Bůh, tak i malou akcičku.

trava2Zatímco akční hvězdy posledních třiceti let točí pouze pro potěšení, Jamie Foxx by rád znovu získal Oscara. Jako další roli si nevybral nic menšího než Mike Tysona, svalnatou legendu boxu která jen tak z nudy ukusuje soupeřům uši. Podle jeho slov se v Tysonově životě skrývá mnoho věcí, o kterých neměla veřejnost ani ponětí. Mezi ně patří kupříkladu závislost na drogách, žaloby za znásilnění, sezení ve vězení či (alespoň jak tvrdí Pařba ve Vegas) chov tygra usurijského na zahradě. Stručně řečeno – Oscarové drama. Na režisérské sesli by se mohl usadit Taylor Hackford, díky jehož poslednímu filmu Ray dostal Foxx zlatého plešouna. _______________________________________________________________________________________________

Letem světem:

Horror Zrcadla se dočká pokračování pod taktovkou průměrného Victora Garcii tzn. další ždímání peněz z populární značky. Hollywood zkrátka musí ty áčkové propadáky nějak zaplatit a na kvalitě výsledného produktu tudíž absolutně nezáleží.

U horrorů zůstaneme. Kultovní klasika Záhada Blair Witch se nakonec dočká sequelu. Jeden z tvůrců, Eduarda Sáncheze, předložil návrh na další díl studiu Lionsgate a do konce roku by mělo být jasné, zda-li film vznikne. Podle jeho vlastních slov se nebude jednat o bezduchou řezničinu, ale ani o kopírování 10 let staré verze. Autoři údajně mají nové a originální nápady, jak navodit stejnou atmosféru ze sledování, jak tomu bylo kdysi. Osobně doufám, že to vyjde. Dobrých žánrovek je v současných kinech minimum.

Venom dostane vlastní film. Nemesis Petera Parkera patří k nejznámějším postavám Marvelova univerza a tudíž by nebylo na škodu z ní vytřískat velkou sumu peněz. Původní představitel Topher Grace se určitě nevrátí, v současné době se pracuje na scénáři. Mám pouze obavy, aby se nakonec ze zlého pavoučka nestal kladný hrdina, snažící se napravit své hříchy. Těhle antických tragédií jsme tu měli až až.

Michael Bay opět boduje. Důvod, proč natočí třetí Transformery 3 o rok dříve, se konečně dostal na povrch. Paramount uzavřel smlouvu o distribuci a podílech s jeho společností Platinum Dunes, která stojí za horrory Pátek třináctého či Texaský masakr motorovou pilou. Stručně řečeno – Dunes budou mít víc prachů a ještě víc filmů. Bay zkrátka zná svou cenu.

To je pro dnešek, uvidíme se další týden. Filmu zdar!

Cesta ke článku: Cinemo.cz / ARCHIV / Co se děje v trávě… 41/2009
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist