18. 1. 2018Co se děje v trávě… 40/2009

Autor: Jakub Miller| 5. října 2009 | Přečteno: 785x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Roman Polanski byl zatčen, Transformers 3 se blíží a Megan Fox se do českých kin nedostane. Čtěte dál a dozvíte se ty nejdůležitější události ve světě filmu za poslední týden.

Slavný režisér polského původu Roman Polanski byl tento týden zatčen ve Švýcarsku, kam si přiletěl pro cenu za celoživotní dílo. Důvodem je přes 30 let starý zatykač z USA, kde byl shledán vinným v procesu „znásilnění“ 13 dívky. Píši v úvozovkách, jelikož tamní úřady takto berou sex s mládeží pod 18 let. Od té doby se tvůrce vyhýbal této zemi jako čert kříži. Švýcarská vláda již podala žádost o milost k americkému prezidentovi, Polanskiho propuštění je tedy prozatím ve hvězdách.

transformersKrál megalomanie ve světě filmu, Michael Bay oznámil, že Transformers 3 nakonec budou už v roce 2011. Podle jeho slov bude mít poslední díl trilogie „super příběh“ a ještě velkolepější efekty, což se v kontrastu s Pomstou poražených jeví jako naprosto nereálná věc. Na post producenta se vrací Steven Spielberg, hlavní „lidské“ role také zůstávají nezměněny a to i přes fakt, že Megan Fox má z režiséra ještě doteď noční můry. Otázkou je, zda-li si Bay už nechce dát od robotů pokoj a konečně natočit normální film, kde se triky na harddiscích nepočítají v terabitech a použité výbušniny v tunách. Mimochodem, Mizerové se také vrátí.

Podobně je na tom i J. J. Abrams, pod jehož záštitou vznikly seriálové pecky Ztraceni a Alias. Zatímco je nový Star Trek či Mission Impossible v nedohlednu, oceňovaný tvůrce nezahálí a již brzy začne natáčet nový seriál. Tentokrát se bude jednat o manželský pár, který žije dvojí identitou. Pod normálním vzezřením se totiž skrývají nejlepší špióni světa. Je tu ale jeden háček: oba partneři nemají o „skutečné“ práci toho druhého ani šajnu. Podoba s Pan a paní Smithovi je více než zřejmá.

pirates

Fanoušci Jacka Sparrowa smutně zatlačí slzu. Jejich milovaný kapitán se sice vrátí ve filmu Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides, ale poté končí. Johnny Depp už má zkrátka celé série po krk a ani honorář v řádech desítek milionů jej u ní neudrží. Disney tím utrpěl velkou ztrátu, noví piráti měli být prvním dílem trilogie a náhrada za šíleného kapitána se bude těžko hledat.

To takový Leonardo DiCaprio točí o sto šest. Za nedlouho vtrhne do kin jeho nový film Prokletý ostrov režírovaný Martinem Scorsesem a hrdina z Titanicu si již plánuje další roli. Tentokrát by se mělo jednat o detektiva Travise McGeeho, jehož příběhy patří mezi zlatý fond thrillerového žánru. První kniha s názvem The Deep Blue Goodbye již má napsaný scénář a na předprodukci se podílí 20th Century Fox.

meganNejsmutnější zpráva tohoto týdne se týká hollywoodské krásky Megan Fox. Zatímco se velká část mužské populace kochá při pohledu na její tělo, tržby filmu Bacha, kouše! v USA jsou opravdu nízké. Dokonce tak nízké, že na poslední chvíli byla premiéra snímku stažena z českých kin, takže fanoušci zelenooké herečky musí doufat alespoň v možnost DVD. Na svlečenou Megan ve filmu se čeká opravdu dlouho, její „herecké“ kreace omrzely již při prvních Transformerech.

Letem světem: Práce na remaku Duny běží na plné obrátky, to samé platí o scénáři k pokračování Temného rytíře. Quentin Tarantino neustále vypouští do světa informace o třetím Kill Billu, kdy ale film bude, to netuší nikdo. Naopak u Sin City 2 mají tvůrci jasno, natáčet se začne příští rok. Snad se opět nejedná o další prodlužování, po těch letech už to není vůbec vtipné. Diablo Cody, držitelka Oscara, by měla napsat scénář k biografii Hugh Hefnera, zakladatele Playboye. Film byl se měl jmenovat stejně přímočaře jako pánský magazín, zkrátka Playboy.

Toť vše pro dnešek, uvidíme se příští neděli. Filmu zdar!

Cesta ke článku: Cinemo.cz / ARCHIV / Co se děje v trávě… 40/2009
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Autor: emsi Napsáno 5. října 2009 | 08:43

já klátím 13 ky už 1O let a zatím s tím nebyl problém.

Thumb up 1 Thumb down 0
Autor: Jakub Miller Napsáno 6. října 2009 | 09:52

Jenže ty se k tomu veřejně nepřiznáš jako on 😛

Thumb up 0 Thumb down 0
Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist