20. 1. 2018



Chceš mě, chci tě

Autor: Jakub Miller| 8. října 2009 | Přečteno: 669x |

Poslat známé(mu):





Pošli článek známé(mu) |

Spartský král Gerard Butler se „zbouchnutou“ Katherine Heigl v komedii s ratingem R pod taktovkou režiséra Oko bere. Vyplatí se na to vyrazit do kina ?

Pokud od nového filmu Roberta Luketica očekáváte tuctovou romantickou komedii, tak jste na omylu. Chceš mě, chci tě se vydalo odlišným směrem a místo láskyplných dialogů se připravte na krutou pravdu bez obalu. Jak říká hlavní hrdina ve svém pořadu „The Ugly Truth“, nemá smysl se jakkoliv paběrkovat a plánovat. Místo toho stačí poctivá kuřba. Stejně je na tom i snímek. Neřešte nelogičnosti či poslední čtvrthodinku, ale raději si to užijte na maximum. O čem tedy tahle šílenost je ?

Ugly1Abby pracuje jako producentka show, jejíž sledovanost klesá. I přes svou krásu a úspěch stále žije ve světě pohádek o princi na bílém koni, tudíž o ni žádný chlap nezavadil již několik měsíců. Naštěstí její šéf najímá Mika Chadwaye, šovinistického moderátora pořadu „Krutá pravda“, kde radí ženám, jak sbalit muže tím nejlehčí způsobem – oddat se mu. Mezi oběma z počátku panuje napětí dokud Abby nepozná svého nového souseda, muže podle jejích představ. Je tu ale háček, jak ho získat? Uzavírá tedy dohodu se svým kolegou: „Naučíš mě svádět a na oplátku ti nechám volnost v tvé show.“ To ale ještě netuší, jak tvrdým učitelem Mike je…

V USA má film přístupnost od 21 let, v ČR jako vždy pouze od 15. Důvod ? Narážkami na sex a vulgárnostmi je děj napěchován až po okraj. Že by se ale při tom zvedal žaludek tentokrát neplatí. Vtipy či metafory jsou dobře umístěny a díky skvělé chemii mezi hlavními hrdiny nepůsobí ani ten nejslabší dialog klišovitě. Výběr herecké dvojice se povedl na jedničku s hvězdičkou. Je vidět, že Butler si roli egoistického proutníka užil na maximum. Za velmi zpestřující faktor snímku považuji hudbu, jenž mixuje pop, dance a další styly dohromady a tím umocňuje zážitek z filmu.

Ugly2

Vyplatí se tedy vyrazit na „Chceš mě, chci tě“ do kina ? Určitě ano, nejlépe ve dvou či více lidech. Režie je opravdu kvalitní, vtipy silně povedené a charisma z hlavních hrdinů doslova sálá. K tomu si připočtěte dobrý výběr hudby a pár životních pravd (chlapa opravdu sbalíte pouze tím, že na něj vlítnete).  Feministky si možná budou trhat vlasy, ale u tohoto filmu je jedna věc jasná – nudit se nebudete a pobavíte se královsky.

_______________________________________________________________________________________________

Chceš mě, chci tě

Režie: Robert Luketic

Scénář: Nicole Eastman a Karen McCullah Lutz

Hrají: Gerard Butler, Katherine Heigl, Bree Turner a Eric Winter

Premiéra: 15.10.2009

Žánr: Komedie / Romantický

Hodnocení: 80%

Chceš mě, chci tě HD Trailer

Cesta ke článku: Cinemo.cz / FILMY / RECENZE: Chceš mě, chci tě
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist