28. 4. 2017Česko Slovensko má talent vs. Talentmánia

Autor: Filip Kovárník| 2. září 2010 | Přečteno: 3 588x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Dva pořady, které chtějí najít největší talent. Bude úspěšnější ověřené spojení Nova-Markíza nebo nováčkové Prima a JOJ? Jedno je jisté, ani v Americe se naráz nekonaly dvě talentové soutěže s volitelnou disciplínou soutěžících. Který z obou pořadů najde větší talent?

Česko Slovensko má talent

12730180261478

Celosvětově osvědčený formát tentokrát nezískala naše nejbohatší stanice, ale konkurenční spojení televize Prima a TV JOJ. Po souboji reality show Velký bratr (Big Brother) a VyVolení je to další setkání gigantů, které bude jednoho určitě hodně bolet. Prima má však velkou výhodu, protože formát „Got talent“ je opravdu celosvětově osvědčený a úspěšný. První díl už naznačil, že tomu nebude v Česku a na Slovensku jinak. Naštěstí. Možná je zbytečně brzy hodnotit po prvním díle, ale je jasně patrné, že Prima s Jojkou vzali show velmi vážně, porotu i moderátory vybírali opatrně a můžu říct, že se trefili nejlépe, jak mohli. Trojice Kraus-Bílá-Slávik je vyrovnaná, vtipná a upřímná. Na nic si nehrají a divák to cítí, stejně jako soutěžící. Moderátorská dvojice Pyco-Prachař je taky příjemná, ale mají trochu problematické postavení hlavně při účinkování soutěžících. Jsou totiž na ně záběry, jak reagují na jeho výkon a občas to divákovi může připadat trapné, ale k formátu to patří. Už první díl si pro všechny přichystal zajímavé talenty, od dvou slovenských sestřiček, přes hiphoperskou dvojici slepých bratrů až po iluzionistu, na kterého minimálně Lucie Bílá nikdy nezapomene.

porota

Talentmánia

Vedení televize Nova tak dlouho přemýšlelo, jestli koupí formát „Got talent“, až ho koupil někdo jiný. Co naplat, tak si ve spolupráci s TV Markíza vymysleli formát vlastní. Odvodit od smyslu, kterým je hledání talentů název Talentmánia, jistě nebyl přetěžký úkol, ale jaké jsou změny? Kosmetické s důrazem na šarádu. Přesně to muselo napadnout většinu diváků, která sledovala první potažmo další díly. Nova opět nasadila svůj nejsilnější (čti nejdražší) kalibr mezi moderátory, Leoše Mareše a jeho povrchní humor. První díl byl dokonce vysílán naživo, kdy záběry na Mareše venku v davu lidí působily tak uměle, jak to jen bylo možné. Dalším důležitým prvkem je rozhodně porota, která zatím nijak nepřesvědčila. Čtveřice Zdeněk Troška, Adéla Banášová, Pavol Habera a Alena Šeredová je možná hvězdná, ale zatím sterilní a humorné hlášky si nechávají na později, ale na koho, když největší „exoti“ vypadnou v prvním kole? Tvůrci pořadu také sázejí na netradiční schéma, kdy po prvním díle s dvoudenním odstupem naváže dokonce pětice dílů s castingy. Nova se snaží tuhle mašinu rozjet, aby vše převálcovala, ale co na to diváci? V paměti mi zatím zůstala jen tancující smrtka a chlapec s jízdním řádem v hlavě. Zbytek jedním uchem dovnitř, druhým ven. Tentokrát celou show nezachrání ani Leoš, ani jeho 8 pomocnic, ani hudba z nejznámějších hollywoodských filmů.

mania

Rozdíly? O postupu či nepostupu soutěžících již tradičně rozhodují poroty. V případě „ČS má talent“ jde o tříčlennou porotu, která volí ano nebo ne a následně tak soutěžící postupuje podle převahy hlasů. Ovšem je tu také možnost, že diváci pomocí internetového hlasování dokáží svými hlasy vrátit vyhozeného soutěžícího zpět. Hlas lidu, hlas boží. Talentmánia samozřejmě má to samé, včetně internetového záchranného kruhu hozeného fanoušky. Porotci jsou tentokrát 4, dva muži a dvě ženy, z čehož každá dvojice má jeden hlas (ano/ne) a třetím rozhodujícím hlasem jsou sami diváci ve studiu (kteří jsou mimochodem ve slabém počtu dost špatně nastrčení:)). Uvidíme, zda se i po castingových kolech dočkáme nějakého výrazného rozdílu, ale zatím to tak vypadá.

230754-top_foto1-ds48e

Sledovanost byla poměrně překvapující (graf). Prima začínala s cca 15 % podílem diváků a končila s 32 %, ale Nova začínala klasicky s vysokými 43 % a naopak končila lehce nad 35 %. Trend je patrný už z pouhých čísel, ale velmi hezké je sledovat na zmíněném grafu, jak diváci mezi oběma pořady v reklamních pauzách přepínali. Jestli to takhle půjde dál, Nova bude slavit dalšího Velkého bratra (Big Brother) a Prima příjemný úspěch. Poslední údaj na konec? Fanouškovská stránka „ČS má talent“ na Facebooku má 23 332 uživatelů. Co na to odborníci z Novy se svou „Talentmánií“? Krásných 600 fanoušků, Nova opět ignoruje sociální sítě. Pro fanoušky ČS má talent přidávám youtube kanál.

.

Který z pořadů sledujete vy a proč?

woolrich arctic parka
Gold Secret Guide World of Warcraft
woolrich zürich I about 5 140 145 lbs

Gold Secret Guide World of Warcraft
woolrich mackinaw I about 5 140 145 lbs
Flattening the toebox Kind of Guide
replica watches Heat 2 tablespoons oil in a Dutch oven over medium high heat

Starting Your Clothing Line Business in 8 Steps
Abercrombie Paris I was wrong

Buy Books Online With a Click of the Mouse
Canada Goose Jacket 6 Jack Bauer refused a syringe at a blood bank

The Benefits of Owning a Leather Jacket
Louis Vuitton Canada process runway successful irina shabayeva

CITY SHORT WITH PLAID PIPING
Louis Vuitton Taske The pop star really isn huge

How to Select the Right Replica Handbag for Every Occasion
pandora uk helpful lite flite related with trend setting

An Illustrated Guide To Router Modes
burberry schal they trying to say that bowties are inexcusable

Wrap skirts for creating style statement
Upon its release in 1983
Cesta ke článku: Cinemo.cz / POŘADY / RECENZE: Česko Slovensko má talent vs. Talentmánia
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Autor: zzzzzzz Napsáno 12. září 2010 | 18:32
já se dívam na CS má talent páč je to osvědčený a není tam ten trapák Mareš…….a je tolepší
Oblíbený komentář: Thumb up 14 Thumb down 0
Autor: Marie Napsáno 18. září 2010 | 18:35

Sleduji ČS má talent, přijde mi že je lépe zpracovaná a dá se na to koukat. Moderátoři jsou super, sem tam ji ujede nějaké to nespisovné v*le, a to se mi líbí. má to styl, šmrnc a porota – nemám co vytknout.

Talentmánia mi přijde pěkně trapná. No prostě děs běs. Co dodat – PRIMA vede……… :-))

Thumb up 5 Thumb down 0
Autor: magda cinova Napsáno 11. října 2012 | 08:41

talenmania je nejlepši .

Thumb up 0 Thumb down 0
Autor: aja Napsáno 28. září 2013 | 22:57

Váš pořad je zábavný,jen nevím proč sou tam ty dva kazej to kecama a to i při vistoupení soutěžících.Sleduju i jiné stanice kde je obdobný pořad a nikde takové lidi nemaj.

Thumb up 0 Thumb down 0

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist