28. 4. 2017Česko posílá do boje o Oscara snímek Davida Ondříčka Ve stínu

Autor: Mediafax, red| 17. září 2012 | Přečteno: 186x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) vybrala na Cenu americké akademie filmových umění a věd Oscar v kategorii Nejlepší cizojazyčný film snímek Davida Ondříčka Ve stínu, informovala v pondělí akademie. Slavnostní ceremoniál udílení zlatých sošek se uskuteční 24. února příštího roku.

„Z nominace pro možného kandidáta na Oscary máme upřímnou radost a uděláme maximum pro to, abychom se do užších nominací dostali. Těžko slovy vyjádřit všechny pocity, které právě mám. Upřímně to vnímám i jako příjemné překvapení, neboť byl snímek v rámci kampaně až příliš často prezentován coby oscarový favorit a bál jsem se, že nám to nakonec ublíží. Česká akademie nás naštěstí podržela. Jsme nesmírně šťastní, že se nám to povedlo,“ popsal své pocity režisér filmu David Ondříček.

Ve stínu, Sebastian Koch, Ivan Trojan, David Ondříček
Ve stínu, Sebastian Koch, Ivan Trojan, David Ondříček

Členové akademie vybírali českého kandidáta mezi 48 snímky, které vznikly od října roku 2011 do konce září 2012. Nejvíce hlasů kromě nominovaného snímku Ve stínu získaly filmy Čtyři slunce režiséra Bohdana Slámy, Dům režisérky Zuzany Liové, Poupata režiséra Zdeňka Jiráského a Rodina je základ státu režiséra Roberta Sedláčka.“Z téměř 50 celovečerních hraných a dokumentárních filmů, z kterých mohli členové ČFTA vybírat, zvítězil film s největším rozpočtem a pochválený českou filmovou kritikou. Věřím, že máme dobrého kandidáta pro nominace. Poslední nominace na Oscary jsme dostali právě za filmy, mapující naši minulost. V roce 2003 to byly Želary a v roce 2000 film Musíme si pomáhat. Posledního Oscara jsme dostali také za ohlédnutí se do nedávné minulosti, a to v roce 1996 za Kolju. Doufám, že film Ve stínu by mohl potkat podobný osud,“ sdělil ředitel ČFTA Petr Vachler. Nominace na Oscara se budou vyhlašovat 15. ledna 2013.

Cesta ke článku: Cinemo.cz / AKCE, FILMY, ZAJÍMAVOSTI / Česko posílá do boje o Oscara snímek Davida Ondříčka Ve stínu
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist