28. 4. 2017Cena norských diváků pro český koprodukční dětský film Modrý tygr

Autor: Redakce| 3. května 2012 | Přečteno: 266x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Cenu diváků, určenou pro nejlepší film v hlavním programu, získal snímek Modrý tygr režiséra Petra Oukropce na Mezinárodním festivale dětských filmů v norském Kristiansand, který se konal od 24. do 28. dubna 2012.

Modrý tygr, natočený v koprodukci společnosti Negativ a ČT, získal ocenění v konkurenci 30 hraných i animovaných filmů pro děti a mládež z celého světa vybraných do hlavního programu festivalu.

Po mezinárodní premiéře v Torontu a evropské premiéře v Kristiansand pokračuje Modrý tygr na Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně a na německou premiéru v rámci festivalu filmů pro děti v Mnichově.

O čem film je? Uprostřed hlučícího města je trochu zapomenutá, ale stále kouzelná botanická zahrada. Dva kamarádi, Johanka a Matyáš, tu žijí bezstarostně mezi tropickými rostlinami společně s mluvícím papouškem a svými svéráznými rodiči. Když se ambiciózní starosta Rýp rozhodne zahradu zbourat, aby na jejím místě mohl postavit úplně novou čtvrť, přímo na křižovatce se objeví tajemný modrý tygr. Ten se s dětmi vydá na magickou cestu záchrany jejich jedinečného světa… Více informací o filmu, postavách, hercích, tvůrcích, fotogalerii, hry, tapety do mobilu a řadu dalších zajímavostí najdete na http://modrytygr.ceskatelevize.cz/

 

Modrý tygr
Modrý tygr
Modrý tygr
Modrý tygr: Matyáš – Jakub Wünsch, Johanka – Linda Votrubová, Geržová – Barbora Hrzánová
Modrý tygr
Modrý tygr: Matyáš – Jakub Wünsch, Johanka – Linda Votrubová

Cesta ke článku: Cinemo.cz / AKCE, FILMY, NOVINKY, ZAJÍMAVOSTI / Cena norských diváků pro český koprodukční dětský film Modrý tygr
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist