19. 1. 2018Už dávno není pouhým bratrem: Casey Affleck

Autor: Ivana Chlubná| 29. června 2010 | Přečteno: 455x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Casey Affleck v současné době patří k vlně mladých, neokoukaných a slibných herců s našláplou kariérou. V nejbližší době se můžeme těšit na jeho nejnovější snímek The Killer Inside Me, studený, chladný, vražedný.

extracine.com.wp-content.uploads.2009.01.caseyaffleckNikdy není jednoduché vystoupit z něčího stínu. Dost by o tom mohl vyprávět Casey Affleck, bratr Bena Afflecka, lamače srdcí, slavného hezouna stříbrného plátna. S úspěchem svého staršího bratra Casey neměl nikdy problém. Sám si razil vlastní cestu filmovým světem, možná pomalejší, ovšem se zaručenými výsledky-nabídky na zajímavé role, kde povětšinou hraje herecký koncert.

Narodil se 12.srpna 1975 ve Faulmouthu. Ve dvanácti letech si odbyl televizní debut a ve dvaceti letech následoval ten filmový, a to rovnou ve spolupráci s Gusem Van Santem při snímku To die For (1995). Jeho hereckými kolegy mu byli Nicol Kidman nebo Joaquin Phoenix. O dva roky později se na plátně setkal s bratrem Benem v Chasing Amy (1997) pod taktovkou nezaměnitelného Kevina Smithe. Ve stejném roce přichází rodina Afflecků se snímkem Good Will Hunting. Následují však i průměrné snímky, se kterými se však dostával do širšího povědomí, a to s American Pie nebo s charismatickou bandou Ocean’s Eleven.


Jedním z výraznějších hereckých partů, kterého si všimli diváci i kritika byl zbabělý Robert Ford. Šlo o plnorozpočtový hollywoodský film The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford (2007). Při stopáži 153 minut je věnována pozornost samotnému zabití Jesseho Jamese (Brat Pitt) Fordem (Affleck), velký důraz je kladen na vizualitu a obraz krajiny, vše podtrženo skvělou hudbou.  Veleúspěšná spolupráce bratrů Affleckových měla přijít s Gone  Baby Gone (2007) Ben vyměnil roli herce za tu režisérskou. Na stříbrné plátno převedl jednu z knih Dennise Lehana z drsného detektivního prostředí a jako představitele hlavního hrdiny si vybral právě svého mladšího bratra.

V současnosti se můžeme na talentovaného Cayseho těšit ve filmu The Killer Inside Me. Ztvární pro okolí charakterního šerifa s vražednými sklony, které vyplouvají na povrch. Trailery slibují hodně.

Cesta ke článku: Cinemo.cz / ZAJÍMAVOSTI / Už dávno není pouhým bratrem: Casey Affleck
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist