24. 2. 2018Bratři Bloomovi

Autor: Jakub Miller| 14. října 2009 | Přečteno: 447x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Herecké hvězdy, velké podvody a výbuch v katedrále Sv. Víta. Nový film režiséra Rian Johnsona v sobě mísí prvky komedie, dramatu a detektivky. Vyplatí se na něj vyrazit do kina?

Bylo nebylo, žili byli dva bratři. Ti po celé dětství spolu putovali skrze pěstounské rodiny, které je na oplátku neustále vracely do sirotčince. Důvod ? Oba chlapci si libovali v okrádání bohatých. Starší Stephen plánoval a mladší Bloom konal. Nakonec se ale jejich cesty rozešly. Uplynulo několik měsíců a již dospělí muži se setkali v Černé hoře. Aby měl Bloom od Stephena nadosmrti pokoj, souhlasí s poslední velkou loupeží. Jeho úkolem bude svést a okrást bohatou dědičku Penelope. Plán obou bratrů (a jedné japonky) dobře vychází, dokud mezi zloděje a obět nevstoupí láska. A ta způsobí opravdu hodně problémů…

brothers1

Největší zásluhu na kvalitě filmu má bez diskuze charisma hlavních hrdinů. Adrien Brody jako mladší bratr ukazuje celou škálu hereckých kreací, hodně celebrit se od něj může učit. Ze Stephena v podání neméně talentovaného Marka Ruffala vyzařuje nehorázné množství energie. Kam se na něj hrabe Chernobylská elektrárna. Právě díky této dvojici se dají s úsměvem na rtech přežít i slabší části snímku. Ostatní aktéři také dopadli znamenitě. Rachel Weisz hraje Penelope dokonale, lepší herečku si pro dětinskou milionářku nemohli vybrat. Ve světě doposud neznámá Rinko Kikuchi naopak ani moc hrát nemusí – její postava za celou dobu promluví pět slov. Obsazení Robbieho „Hagrida“ Coltrane do vedlejší role působí jako třešnička na dortu.

Režie snímku není až tak moc viditelná, hlavními tahouny jsou herci. Rian Johnson je možná dobrý scénárista, ale místo za kamerou mu moc nesedí. Po hudební stránce jsou Bratři Bloomovi lehce nadprůměrné dílo. Sice si žádnou melodii nezapamatujete, ale do lehce groteskního děje se hodí.

brothers2

Největší kámen úrazu je bohužel tvůrce. První hodinu si film užíváte, kocháte se lokacemi Prahy (tentokrát výjimečně nezkresleny jako v xXx) a od srdce se smějete vypointovaným dialogům. Zvrat nastává v poslední půl hodince, kdy film rapidně mění tempo a z komedie se najednou stává řecká tragédie s tuctem životním ponaučení. I děj samotný je najednou těžko pochopitelným, jako by se režisér rozhodl na poslední chvíli film kompletně přestříhat. Právě z těchto důvodů nepůsobí finále snímku emocionálně, i přesto že je natočené bezchybně. V kontrastu s účastí tak vynikajících herců to zamrzí dvojnásob.

Vyplatí se tedy vyrazit na bratry Bloomovi do kina ? Určitě. Film je učebnicový příklad kvalitních hereckých výkonů a navíc tak poutavý scénář dlouho neuvidíte. Celkový dojem sice kazí uspěchaný závěr, ale těch prvních 70 minut vám už nikdo nevezme.

Bratři Bloomovi

Režie: Rian Johnson

Scénář: Rian Johnson

Hrají: Adrien Brody, Rachel Weisz, Mark Ruffalo, Rinko Kikuchi

Premiéra: 15.10.2009

Žánr: Komedie / Drama / Krimi

Hodnocení: 70%

Cesta ke článku: Cinemo.cz / FILMY / RECENZE: Bratři Bloomovi
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Autor: Krasomil Napsáno 17. října 2009 | 16:39

Suprová recenze!!!

Thumb up 1 Thumb down 0
Autor: Jakub Miller Napsáno 17. října 2009 | 18:01

Díky 🙂

Thumb up 1 Thumb down 0
Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist