28. 4. 2017Battle: Los Angeles aneb Emzáci jdou do boje

Autor: Ivana Chlubná| 17. ledna 2011 | Přečteno: 1 020x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

LAČlověk miluje svou Zemi a zároveň miluje příběhy civilizací, které žijí pár světelných let od nás.  A filmový divák miluje, když nějaký ten člen mimozemské civilizace ničí tu naši rodnou hroudu. Bylo to tady již několikrát, stačí si vzpomenout na monstrózní americkou záležitost Den nezávislosti, úsměvný Mars útočí a v neposlední řadě je tu z posledních let Válka světů či District 9. Přiletí loď, propuká davová panika, v obchodech dojdou konzervy a v  Bílém domě drnčí červený telefon o sto šest. Film by nebyl filmem, kdyby prezident Spojených států jednoduše nasedl do kokpitu stíhačky a neletěl ukázat tam nahoru, jak se to řeší diplmaticky. Pokud byste shodili kabát a pasovali se do role mimozemšťana, máte dvě možnosti: kamarádit se pro vás s podřadným lidským druhem nebo vzít věci do vlastních rukou (obrazně řečeno, počet končetin nebyl nikdy věrohodně prokázán) a začít sázet jednu raketu, laserovou palbu, jednoduše pic pic směr modrá planeta a nejvyspělejší lidkou technologii odhánět jako mušky od nedělního řízku.

Hollywood vždycky věděl, že téma střetu lidské a mimozemské civilizace smrdí dolarem a kina napumpuje diváky k prasknutí. Zápletky bývají většinou stejné, liší se dílčími příběhovými liniemi, které vykreslují osudy jednotlivých hrdinů. Prvky filmu takovéhoto typu se dají také nadefinovat následovně:  moment překvapení, nadupanávesmírná loď, kopa vojáků, lidový hrdina, chrabrá vláda, záchrana lidství a oslavný průlet kamery záběrem na zničenou vesmírnou loď. Všechno zabaleno do monstrózního filmového formátu, který je doplněn speciálními efekty za miliony dolarů.

Chystaný snímek Battle: Los Angels a jeho trailer opět slibují výše nadefinované, ovšem nutno dodat, že patří k velmi dobře fungujícím trailerům, díky kterému čekáme na každou další scénu. Dobře zvolená hudební kulisa je směsicí samotné hudební složky a jednotlivých ruchů, které mají za cíl napínat diváka a jednoduše ho lapit. Epický příběh se bude točit okolo partičky mariňáků, která se ocitá v jádru mimozemského útoku konkrétně v Los Angels, který má za cíl kolonizovat planetu Zemi. Nezbývá než doufat, že na nás čeká pořádná blockbusterová řež, která tu bohužel již dlouho nebyla.

Cesta ke článku: Cinemo.cz / NOVINKY / Battle: Los Angeles aneb Emzáci jdou do boje
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist