16. 1. 2018Autor filmových soundtracků a fenomenální muzikant a kytarista Mark Knopfler se chystá příští rok do Prahy

Autor: Mediafax, red| 3. září 2012 | Přečteno: 107x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Jeden z nejlépe kritikou hodnocených kytaristů všech dob Mark Knopfler, mj. autor hudby k filmu Vrtěti psem, dorazí opět do České republiky, aby představil své nové album s názvem Privateering. V pražské O2 Aréně vystoupí 7. května příštího roku, informoval v pondělí Mediafax Petr Novák z Echo Promotion.

Nové album „Privateering“ vychází 3. září a je Knopflerovo osmé sólové studiové album. Fanoušci kytaristy se mohou zaposlouchat do 20 skladeb. Je to vůbec první dvojalbum v kytaristově pětatřicetileté kariéře.

„Čím jsem starší, tím víc chci psát. Celý proces si ale užívám víc než kdy jindy, psaní, nahrávání i živé hraní. Baví mě všechno,“ uvedla britská legenda.

Kromě materiálu z nového alba se fanoušci dočkají i starších písní, které si Knopfler podle svých slov náležitě vychutná. „Naše staré skladby se pro mnohé staly v podstatě ukazateli na cestě životem. Budu samozřejmě hrát tyhle věci občas jinak, abych je udržel naživu a aby pro mě byly smysluplné a nepůsobily jako kabaret. Jsou však skladby, které když nezahrajete v jejich původní verzi, tak pro hodně lidí svět přestane být tím, čím býval. Zkrátka rád hraju staré písně, které jsem složil, a lidé je rádi slyší,“ řekl hudebník.

Mark Knopfler vydal své první sólové album „Golden Heart“ v roce 1996, a pak hned pokračoval v prvním desetiletí 21. století ve svém tvůrčím rozletu celou řadou dalších desek. Celkem vydal u společnosti Universal sedm titulů a během své hudební kariéry prodal více než 120 milionů alb, a to jak sólově, tak s kapelou Dire Straits. Několikanásobný držitel ceny Grammy v kategorii zpěvák/skladatel spojil v Dire Straits své ironické texty s osobitou technikou hry na kytaru, a vytvořil tak obrovské hity jako „Money For Nothing“, „Sultans Of Swing“ nebo „Romeo and Juliet“. Knopfler produkoval nahrávky Boba Dylana a Randy Newmana, je také autorem několika soundtracků.

Kytarista se svou osmičlennou kapelou dorazí do Prahy v rámci svého koncertního turné, které čítá 72 zastávek v 25 evropských městech. Bude trvat od dubna do července příštího roku: „Je to jako být kapitánem malé bojové lodi a já si celý ten život v týmu na turné opravdu užívám.“

Do České republiky přijede kytarový mág popáté a po třech letech, kdy naposledy pražskou O2 Arenu ovládl.

Foto: Ckuhl from nl

Cesta ke článku: Cinemo.cz / AKCE, SOUNDTRACKY, ZAJÍMAVOSTI / Autor filmových soundtracků a fenomenální muzikant a kytarista Mark Knopfler se chystá příští rok do Prahy
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist