24. 2. 2018Ať žijí rytíři

Autor: Artur Kononov| 31. srpna 2009 | Přečteno: 1 879x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Po ztřeštěných komediích plných pubertálních úletů přichází jeden z nejúspěšnějších a nejzábavnějších režisérů současnosti Karel Janák s dobrodružnou komedií pro celou rodinu zasazenou do středověku.

at ziji rytiri

Hrad a tvrz se vyzývavě tyčí v těsném sousedství obklopeny hlubokým lesem. Vcelku poklidné soužití naruší nečekaná událost. Martin z Vamberka (David Prachař) čestný rytíř a starostlivý otec pěti dětí je nařčen z čarodějnictví a loupeživých výprav. Odjíždí proto na královský dvůr hájit svoji čest a nechává tvrz v rukou svého nejstaršího syna Petra a jeho sourozenců. Netuší, že ono udání je dílem závistivého, hrabivého a dokonale slizkého souseda Albrechta z Krvenos (Pavel Kříž), který netouží po ničem jiném, než se panství zmocnit.

Zdá se, že zlo už má vyhráno. Albrecht ovšem brzy zjistí, že vyzrát nad partou malých rytířů je někdy těžší, než porazit armádu Saracénů.

Podaří se dětem zvítězit nad mnohem silnějším nepřítelem? Toto tajemství budeme s hrdiny rozplétat v příběhu plném alchymie, rytířů a katapultů. Dobrodružná historická komedie je po celém světě jedním z nejoblíbenějších žánrů. V novodobé české kinematografii vzniká podobný film poprvé. Zároveň čerpá z těch nejlepších tradic českého filmu pro děti a rodinu a navíc svým umístěním do středověku přináší něco zcela nového.

33_tata10_v

I když se jedná o dobrodružný příběh, skrývá v sobě i humor, nadsázku a romantiku. Mezi dospělými herci exceluje především Pavel Kříž, který dokazuje, že kromě recitování básniček se dovede i „VELMI, VELMI, ZLOBIT!“. Zahanbit se nenechají ani děti v roli jeho soupeřů. A nebyl by to Karel Janák, kdyby nám Tereza Voříšková a Danny Mesaroš nepředvedli, jak mohla vypadat teenagerovská láska ve středověku.

Pravé historické reálie v tomto filmu ale nehledejte. Čeká vás totiž výprava do tak trochu jiného středověku a my věříme, že se v něm budete cítit jako doma. Na premiéru tohoto filmu můžete zajít již 8. říjan 2009.

At ziji rytiry

Cesta ke článku: Cinemo.cz / NOVINKY / Ať žijí rytíři
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Autor: Jakub Miller Napsáno 20. května 2010 | 19:51

Gemma a pouze Gemma.

Thumb up 0 Thumb down 0
Autor: filip Napsáno 10. června 2010 | 22:53

no som strasne zvedavy ako to nakoniec dopadne, kedy bude premiera, a hlavne aky bude dej no tesim sa uvidime

Thumb up 0 Thumb down 0
Autor: LukeCJ Napsáno 18. června 2010 | 19:57

Spustil jsem novou Fansite k filmu The Expendables (Odepsanci) – http://www.expendables.4fan.cz Pokud by někdo měl zájem podílet se na tvorbě webu například překladem a přidáváním různých článků může mi napsat na LukeCJ@seznam.cz nebo icq 254471151

Thumb up 0 Thumb down 0
Autor: DCCMAJD Napsáno 4. července 2010 | 23:52

By mě zajímalo kdo psal tento blaf … ano první dva odstavce v pohodě ale třetí a zvláště pak konečné souvětí o tom jak to bylo zklamání je největší kravina co sem slyšel (četl) za poslední snad rok .. čtyřka byla na svůj rok premiéry celkem povedený kus práce s vyjímečným příběhem a odlišením od předcozích výtečných dílů zamyslete se nad sebou než něco píšete … a prvně se na ten film podívejte …

Thumb up 0 Thumb down 0
Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist