28. 4. 2017Amatérští i profesionální filmaři se mohou hlásit do soutěže 48 Hour Film Project

Autor: Redakce| 20. srpna 2012 | Přečteno: 121x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Druhý ročník soutěže 48 Hour Film Project v Česku odstartuje za necelé dva měsíce. Přihlášky ale mohou týmy amatérských i profesionálních filmařů podávat už nyní, informovala organizátorka pražské soutěže Petra Ratner.

„Minulý rok jsme měli úžasnou odezvu. Zúčastnilo se více než 250 filmařů se a přes 1000 se jich přišlo podívat na natočené filmy. Tento rok bude festival ještě větší. Myslíme si, že festival je velkým přídavkem do kulturních akcí Prahy,“ uvedla organizátorka projektu Petra Ratner.

Soutěž je osmačtyřicetihodinovou výzvou pro všechny zúčastněné filmaře. Každému z přihlášených týmů je přidělený žánr, postava, rekvizita a věta z dialogu, které budou muset týmy zapracovat do svých čtyř- až sedmiminutových výtvorů.

Na natáčení mají jeden víkend, proto 48 Hour Film Project. Letos soutěž odstartuje v pátek 28. září, natáčet se bude dva následující dny. Promítání v pražském kině Lucerna je naplánované na 5. října.

Soutěž není zdaleka českou specialitou, její sesterská klání se konají po celém světě.

„Důvod, proč je soutěž po celém světě tak populární, je to, že dává kreativním lidem příležitost jít a natočit film a vidět ho promítnutý v kině před užaslým publikem během méně než jednoho týdne. Je to hlavně o zábavě a okamžité reakci na vaši tvorbu, něco, co se téměř nikdy ve filmovém světě nestává a trvá to roky,“ dodala Ratner.

Nejde ale pouze o zábavu, tvůrci vítězného snímku budou po zásluze odměněni. Grand cenou pro Pražského vítěze je letenka na mezinárodní finále soutěže do Los Angeles, které se bude konat na jaře 2013.

V pražském kole budou týmy soutěžit také o mezinárodní grand cenu v podobě 5000 dolarů a o příležitost být vybraný mezi nejlepší filmy, jež se budou promítat na věhlasném festivalu v Cannes 2013 a na filmové přehlídce NabShow 2013 v Las Vegas.

Vítěz si navíc odnese osvětlovací balíček od firmy Panalux, scenáristický software a promítnutí filmu přes portál Voyo.

Do soutěže se mohou přihlásit jak štáby sestavené z profesionálů, tak amatéři. Jedinou podmínkou je včasné podání přihlášky, která je dostupná na internetových stránkách http://praha48film.com/. Přihláška podaná do 15. září štáb vyjde na 1800 korun.

Cesta ke článku: Cinemo.cz / AKCE, FILMY, ZAJÍMAVOSTI / Amatérští i profesionální filmaři se mohou hlásit do soutěže 48 Hour Film Project
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist