28. 4. 2017A-Team

Autor: Filip Kovárník| 15. červnaec 2010 | Přečteno: 445x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Slavný televizní seriál z 80. let se vrací ve své celovečerní podobě a nechce zklamat ani jednoho fanouška a zároveň chce zaujmout nové diváky. Podaří se návrat s novými herci, slušným rozpočtem a bláznivým režisérem?

.

John „Hannibal“ Smith (Liam Neeson), Templeton „Faceman“ Peck (Bradley Cooper), Bosco B.A. Baracus (Quintin „Rampage“ Jackson) a Murdock (mladý zázrak z Districtu 9, Sharlto Copley). Čtyři jména a současně hlavní stavební kameny celého A-teamu, který je speciální jednotkou americké armády a úspěšné zvládá všechny druhy misí za pomoci vysoce nestandardních praktik a taktiky. Před nekompromisní čtveřici je postaven úkol přivést kontejner s padělanými dolary včetně forem na jejich tisk. Po zvládnuté akci čekají na nadřízeného, který před jejich očima vyletí do povětří a zároveň jsou ukradeny tiskařské formy na dolary. Všichni jsou propuštěni z armády, která jim do této doby byla rodinou, a na rozloučenou ještě dostanou deset let ve vězení. Dejte Hannibalovi den a je skvělý, dejte mu půl roku a vymyslí dokonalou pomstu všem, kteří zradili jeho tým. A půl rok právě uběhl, je čas dostat všechny z vězení, chytit všechny zloduchy a očistit svá jména…

tri

Seriál, který si ještě mnozí z nás pamatují z obrazovek televize Prima, byl ve své době konkurencí například Knight Riderovi nebo Airwolfovi. Z dnešního pohledu se však dá přirovnat k u nás známějšímu seriálu, MacGyver, ale v týmové podobě. Čtveřice veteránů totiž byla schopna z čehokoliv vytvořit pojizdné dělo nebo malý tank s vodním dělem. Seriálu nešel ubrat humor, ani levnost a jasně vyprofilované postavy v opakujícím se ději. Film jde prakticky stejným směrem, protože mu vládne výše zmíněná čtveřice s jasně stanovenými schopnostmi a filmovým účelem. Hannibal jako mozek všechno, nekompromisní a tvrdý vůdce, který bere tým jako svou rodinu. Faceman (Hezoun?) je naopak často sobecký, ale takticky schopný, i když často ve stínu svého vůdce (ovšem na každém rohu má bývalou nebo budoucí přítelkyni:) ). B.A. (zkratka od Bad Attitude = špatný přístup) je tvrdý černoch, který rozdává rány na každém kroku, ale bojí se létání. Šílený Murdock je zase typický vědec, hračička, který ovládá elektroniku, vrtulníky a vše složité. Vzájemná interakce postav (například Murdock jako pilot často uspává B.A., který se bojí létání, ve filmu dokonce uvidíte proč) funguje i díky neuvěřitelně trefnému castingu, který všechny postavy dokonale vystihuje. Hlavní čtveřice herecky vyniká, ale herci jako Patrick Wilson nebo Jessica Biel rozhodně nezklamali.

dva

Jak se dalo čekat, A-Team je nabitý akcí. S původním seriálem se to těžko dá srovnat, protože na jeden díl jste měli maximálně dvě akční scény, ale tady jsou skoro dvě hodiny opravdu hodně nadupané. Od útěku vrtulníkem až po závěr na kontejnerovém překladišti má film tempo, plno akce a ve správnou chvíli dokážou postavy situaci příjemně odlehčit vtipnou hláškou (rotor funguje). Akce nemá chybu, teda vlastně jednoho faktu, a to je její přílišná digitální forma. Padající tank známý z traileru ještě ujde, ale co se před očima diváka děje v na konci filmu, je až smutně podobné „padajícím kmenům“ z filmu Next. Joel Carnaham prostě nedokázal udržet akci tak blízko realitě, jak by si někteří diváci přáli a také věnoval většinu peněz na kvantitu efektů, místo na jejich kvalitu. Méně je někdy více a tady to bohužel platí, takže tohle negativum je to jediné, co bych vytknul jako fanoušek seriálu i akčních filmů. Vše ostatní funguje skvěle, ale příběh nemusel být tak povrchní a některé scény tolik rádoby efektní (nechci spoilerovat, ale zamyslete se nad kontejnerem na konci). Za zmínku rozhodně stojí i vojenský výcvik, kterým viditelně prošla celá hlavní čtveřice. Když vidíte Hannibala běžet se samopalem, rozhodně vidíte, že to nedrží jako saxofon:)).

jedna

PS: na konci titulků si fanoušci seriálu přijdou na své:)

.

A Team PlakátAdrenalinem naplněná akce, ve které hrají prim čtyři skvělé postavy, hodně vystřílených zásobníků a velký počet průměrných efektů. Tady nenajdete realitu, ale někonečnou zábavu.

A-TEAM

Režie: Joe Carnaham

Scénář: Joe Carnaham & Brian Bloom

Hrají: Liam Neeson, Bradley Cooper, Quintin „Rampage“ Jackson, Sharlton Copley, Jessica Biel, Patrick Wilson

Žánr: Akční / Dobrodružný / Thriller

Cz / Sk Premiéra: 17. 6. 2010

Hodnocení: 80%

woolrich parka
Is Jessica Simpson making Nicole Richie leave
woolrich roermond lace up shirts think Saturday Night Fever“

Is Jessica Simpson making Nicole Richie leave
woolrich unisex parka lace up shirts think Saturday Night Fever“
gets more than he bargained for
wicked lasers because that seems to be popular

Weston are the Manolos for men
woolrich jassen Everywhere around the world

Can anyone identify these lovely black boots
Canada Goose Norge baked and cooled

Identifying Which Brand is most Suited for You
woolrich outlet it can provide

Medical Insurance Billing and Coding Explained
syma x5c and set out traps

Pink Chanel Handbags and Purses
hollister uk justin bieber backlash instantly ny taste

American Women New Hair Color Trend
woolrich jassen are generally jack port purcell’s incredibly actually house

Searching For Plus Size Lingerie
tory burch shoes there are plenty of rockabilly dresses to choose from on eBay
Cesta ke článku: Cinemo.cz / FILMY / RECENZE: A-Team
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Comments are closed.

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist